Teraz jest 23 maja 2024, 15:13




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 sty 2007, 22:41 

Dołączył(a): 10 lut 2005, 15:52
Posty: 263
Dzisiaj na stronie internetowej Gazety Wyborczej w Krakowie

Strażak na monocyklu
aza2007-01-18, ostatnia aktualizacja 2007-01-18 20:19
Maciej Grudniewski ma nietypowe hobby - jeździ na monocyklu. Kilka dni temu postanowił przejechać Szlakiem Orlich Gniazd z Krakowa do Częstochowy. Wczoraj zakończył swoją czterodniową podróż na nietypowym jednośladzie.

Maciej jest studentem pierwszego roku krakowskiej Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej. Mówi, że monocyklami zainteresował się kilka miesięcy temu. - Na początku wydaje się, że jazda na czymś takim jest niemożliwa, ale wystarczą dwa dni, żeby opanować umiejętność poruszania się na jednym kole bez upadku - tłumaczy.

Utrzymanie się na monocyklu to dopiero początek nauki. - Uczyć się trzeba oczywiście na prostym terenie, najlepiej na jakimś placu. Do wyprawy w teren potrzeba dobrej kondycji i kilku tygodni treningu - przyznaje.

Skąd pomysł na wyprawę z Krakowa do Częstochowy? - Zainteresowałem się terenami Jury Krakowsko-Częstochowskiej. To piękna okolica i jeździ się tam bardzo przyjemnie, chociaż przy stromych wzniesieniach trzeba, niestety, pojazd ciągnąć za sobą - opowiada Maciej. To go jednak nie zniechęciło. Cztery dni temu wyruszył w drogę. Wczoraj dotarł do celu. - Jechałem po 40-45 km dziennie. Wysiłek podobny jest do tego, jaki się odczuwa, wspinając się po górach - mówi.

Jak reagują na nietypowego cyklistę napotkani ludzie? - Z sympatią. Albo się śmieją, albo dziwią, jak w ogóle można na czymś takim jeździć na przykład po lesie - przyznaje Maciej. Zapewnia, że na jednej wycieczce z Krakowa do Częstochowy jego przygoda z monocyklem się nie skończy.


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 19 sty 2007, 20:38 
Link do artukułu:
http://miasta.gazeta.pl:80/radom/1,35219,3862707.html
Obrazek


Gora
  
 
PostNapisane: 19 sty 2007, 21:21 
Pan motocyklista powinien dostać mandat za jazdę po parku krajobrazowym, ale kto niby miał by mu go wlepić. Jechałem rowerem w środę czerwonym od Okiennika do Morska, szlak był zryty jak by nie jeden motocyklista nim przejechał.
W ostatnim czasie na szlaku Orlich Gniazd spotkałem: ludzi, koni, rowery, motory do kolekcji brakuje mi tylko samochodu terenowego. Mam nadzieje że ktoś wpadnie na pomysł by przejechać cały szlak samochodem, to by było dopiero :twisted:


Gora
  
 
PostNapisane: 19 sty 2007, 21:28 
chyba trochę przesadzasz :mrgreen:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Rower_jednoko%C5%82owy


Gora
  
 
PostNapisane: 19 sty 2007, 22:09 
Ty nie głupi pomysł przejechać całą jure na takim rowerku.


Gora
  
 
PostNapisane: 20 sty 2007, 10:57 
jurasikprog napisał(a):
Ty nie głupi pomysł przejechać całą jure na takim rowerku.

Wolałbym na tym:
http://www.sportbiznes.pl/nowosci_content/id/2578
Obrazek
Zdecydowanie szybciej i mniej noszenia.
A poza tym Jura to idealne miejsce do uprawiania modnego ostatnio extreme ironing.


Gora
  
 
PostNapisane: 20 sty 2007, 11:31 
:shock: :lol: :mrgreen: extreme ironing to coś dla mojej żony :oops: :lol:


Gora
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Teraz jest 23 maja 2024, 15:13


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:
cron

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL