Teraz jest 30 cze 2024, 23:00




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 03 lip 2010, 20:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 kwi 2007, 17:31
Posty: 3646
Tak jest najłatwiej :wink:

Najpierw wydamy 30 000 zł*, potem wydamy o tym folder, a jak się znudzi i szkoda czasu na utrzymywanie to zlikwidujemy.

Ja bym rozliczył urzędników, chociaż Ci co nad tym pracują niestety nie są wybierani w wyborach powszechnych.



*
Ps 30 000? Spójrzmy na 10 km szlaku Stary Olkusz - Skały Pomorzańskie - Rabsztyn ( viewtopic.php?f=15&t=4256 ) - cena? 420 000 zł. Naprawdę łatwiej jest utrzymać szlak niż wytyczyć zupełnie nowy.


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 23 wrz 2010, 09:23 

Dołączył(a): 15 kwi 2008, 13:23
Posty: 62
Lokalizacja: Czeladź
Miałem okazję przejść się szlakiem dydaktycznym po projektowanym rezerwacie "Góra Stołowa" i muszę przyznać, że to miejsce godne polecenia zwłaszcza dla osób, które cenią sobie spokój.
Choć szlak prowadzi praktycznie tylko i wyłącznie lasem, przez co widoków praktycznie nie ma, to i tak na brak atrakcji nie ma co narzekać. Co kilkaset metrów są ustawione specjalne tablice (jak to zwykle na szlakach dydaktycznych być powinno), które potrafią poznać lepiej przyrodę tego zakątka.
Szlak jest dość dobrze utrzymany, tylko dwie tablice (te blizej JAroszowca) są częsciowo zniszczone.
Szkoda, że znowu pogoda nie dopisala i praktycznie przez całą godzinę (tyle mniej wiecej potrzeba na przejscie całego szlaku) padało, przez co zdjęcia też raczej nie zachwycają.
Fotorelacja tu:
http://picasaweb.google.com/11404406895 ... aroszowca#

_________________
pozdrowienia
grek74
moje wyprawy: https://picasaweb.google.com/PrestoGrzegorzK


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 28 wrz 2010, 16:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 kwi 2009, 13:07
Posty: 209
Lokalizacja: Olkusz
Kopalnia obok 2 stawów i Czubatki:


Załączniki:
Picture 069.jpg
Picture 069.jpg [ 65.74 KiB | Przeglądane 7402 razy ]
Picture 058.jpg
Picture 058.jpg [ 51.93 KiB | Przeglądane 7402 razy ]
resztka zabudowy
Picture 056.jpg
Picture 056.jpg [ 57.65 KiB | Przeglądane 7402 razy ]
Wejście
Picture 047.jpg
Picture 047.jpg [ 72.26 KiB | Przeglądane 7402 razy ]
Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 wrz 2010, 17:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 gru 2009, 10:42
Posty: 1231
Lokalizacja: Klucze, Ryczowek
Bardzo fajny teren ;) byłem tam dziesiątki razy, kiedyś jakieś 15 lat temu można było wejść praktycznie pod tafle wody Stawu Zielonego. Później zawaliło się troszkę nie mierzyłem nigdy ile ma metrów ale za moich czasów jak tam wchodziłem były 2 duże pomieszczenia i dużo nietoperzy, raz nawet żmija zygzakowata w środku była. Były też ślady palenia ognisk w środku. Nie byłem tam już z 3 lata więc jak to teraz wygląda nie wiem.

_________________
http://www.oruba.pl
http://www.ryczowek.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 28 wrz 2010, 17:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 kwi 2009, 13:07
Posty: 209
Lokalizacja: Olkusz
Sporo jak na nasze warunki .... a ze 200 300 metrów ...


Załączniki:
odnoga
Picture 067 (Small).jpg
Picture 067 (Small).jpg [ 62.49 KiB | Przeglądane 7392 razy ]
Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 wrz 2010, 17:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 kwi 2009, 13:07
Posty: 209
Lokalizacja: Olkusz
Nie wiem weź łopatkę i sprawdź :P Korzenie na początku przerastają ... potem już nie ...


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 wrz 2010, 18:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 gru 2009, 10:42
Posty: 1231
Lokalizacja: Klucze, Ryczowek
cały czas idzie pod takim kątem jak ten końcowy odcinek zasypany później skręca się w lewo i troszkę stromiej schodzi w dół i wchodzi jakoś 3m pod powierzchnię wody końcowy odcinek jakieś 10 m podobno jest zalany.

_________________
http://www.oruba.pl
http://www.ryczowek.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 28 wrz 2010, 18:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 kwi 2007, 17:31
Posty: 3646
Ja słyszałem, że sztolnia pod J. Rudnicką ma ok 100 metrów.


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 29 wrz 2010, 11:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 kwi 2009, 13:07
Posty: 209
Lokalizacja: Olkusz
Jaskinia Rudnicka - w sumie to co po niej zostało ... Jest tam bardzo niebezpiecznie, grozi zawaleniem w każdej chwili ....


Załączniki:
Picture 027.jpg
Picture 027.jpg [ 64.02 KiB | Przeglądane 7351 razy ]
Picture 021.jpg
Picture 021.jpg [ 62.99 KiB | Przeglądane 7351 razy ]
Picture 019.jpg
Picture 019.jpg [ 63.45 KiB | Przeglądane 7351 razy ]
Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 gru 2011, 18:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 kwi 2007, 17:31
Posty: 3646
dawidoruba napisał(a):
Bardzo fajny teren ;) byłem tam dziesiątki razy, kiedyś jakieś 15 lat temu można było wejść praktycznie pod tafle wody Stawu Zielonego. Później zawaliło się troszkę nie mierzyłem nigdy ile ma metrów ale za moich czasów jak tam wchodziłem były 2 duże pomieszczenia i dużo nietoperzy, raz nawet żmija zygzakowata w środku była. Były też ślady palenia ognisk w środku. Nie byłem tam już z 3 lata więc jak to teraz wygląda nie wiem.
[...]
cały czas idzie pod takim kątem jak ten końcowy odcinek zasypany później skręca się w lewo i troszkę stromiej schodzi w dół i wchodzi jakoś 3m pod powierzchnię wody końcowy odcinek jakieś 10 m podobno jest zalany.


Dawid, czy możliwość dojścia pod staw to nie legenda z "mchu i paproci"? :) Którym obiektem dało się zapuścić pod taflę stawu i gdzie jest zalane?
" 2 duże pomieszczenia i dużo nietoperzy, raz nawet żmija zygzakowata w środku była." - który obiekt opisujesz?

_________________
Portal o Jaskiniach Jury Krakowsko-Częstochowskiej
Jaskinie Jury


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 06 gru 2011, 18:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 gru 2009, 10:42
Posty: 1231
Lokalizacja: Klucze, Ryczowek
markpm napisał(a):
Dawid, czy możliwość dojścia pod staw to nie legenda z "mchu i paproci"? :) Którym obiektem dało się zapuścić pod taflę stawu i gdzie jest zalane?
" 2 duże pomieszczenia i dużo nietoperzy, raz nawet żmija zygzakowata w środku była." - który obiekt opisujesz?

Nie jest to legendą bo sam to widziałem na własne oczy. Było to z tego korytarza który jest nad stawem zielony. Nie wiem jak to teraz wygląda bo dawno nie wchodziłem tam, ale jak miałem około 13-15 lat było to nasze ulubione miejsce spotkań. Za takimi 2 dużymi pomieszczeniami był korytarz zabezpieczony drewnianymi zabezpieczeniami ścian i sufitów, ciągnął się dość głęboko. Dochodziło się nim do wody choć końca korytarza nie było widać. Wpuszczaliśmy tam pod wodę na sznurku ciężarek ołowiany i jeszcze dość głęboko schodził może tak z 3 metry. Później się na czymś zatrzymywał. Niestety nie mieliśmy odwagi tam nurkować i sprawdzać co to.

_________________
http://www.oruba.pl
http://www.ryczowek.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 06 gru 2011, 18:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 kwi 2007, 17:31
Posty: 3646
Czyli jest jakiś trzeci obiekt na Rudnicy?

_________________
Portal o Jaskiniach Jury Krakowsko-Częstochowskiej
Jaskinie Jury


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 06 gru 2011, 19:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 gru 2009, 10:42
Posty: 1231
Lokalizacja: Klucze, Ryczowek
To jest ta ze zdjęć Frika
Frik napisał(a):
Kopalnia obok 2 stawów i Czubatki:

Tylko powinny być jeszcze 2 komnaty.

_________________
http://www.oruba.pl
http://www.ryczowek.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 06 gru 2011, 20:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 kwi 2007, 17:31
Posty: 3646
No to coś tu jest nie tak - główny ciąg kończy się przodkiem, boczny jest sztucznym poszerzeniem szczeliny, która kończy się po kilkunastu metrach. Brak tu śladów po zawale a plan sprzed 13 lat jest jak najbardziej aktualny:

Załącznik:
rud1.jpg
rud1.jpg [ 66.86 KiB | Przeglądane 8903 razy ]


Załącznik:
rud2.jpg
rud2.jpg [ 55.69 KiB | Przeglądane 8903 razy ]


Polonius pisze, że ze względu, że sztolnia powstała kilkadziesiąt lat temu, żyją pewnie ludzie, którzy pamiętają jej drążenie.

PS. Ostatnio widziałeś sporo starych fotek z rejonu Klucz- nie było tam zdjęć kopalni?

_________________
Portal o Jaskiniach Jury Krakowsko-Częstochowskiej
Jaskinie Jury


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 06 gru 2011, 20:51 

Dołączył(a): 05 gru 2010, 11:42
Posty: 106
Polonius pisze, że ze względu, że sztolnia powstała kilkadziesiąt lat temu, żyją pewnie ludzie, którzy pamiętają jej drążenie.

PS. Ostatnio widziałeś sporo starych fotek z rejonu Klucz- nie było tam zdjęć kopalni?[/quote]

Kopalnia istniała w XIXw.Była to kopalnia odkrywkowa,zalana przez wodę w 1880r.Można jeszcze zobaczyć pozostałosci po niej jednak porosnięte drzewami.
Powyzej stawu zielonego koło skałek jest dwie sztolnie.


Gora
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Teraz jest 30 cze 2024, 23:00


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL