Teraz jest 02 lip 2024, 17:36




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1258 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 84  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 29 lis 2010, 09:21 

Dołączył(a): 15 lut 2009, 00:17
Posty: 104
Lokalizacja: Myszków
W myszkowie a dokladniej na mijaczowie zaczynaja sie pierwsze braki w dostawie pradu, na chwile obecna krotkotrwale i rzadkie, czas pokaze co bedzie wieczorem

pokrywa sniegu spora ale droga przejezdna, co wiecej autka raczej jezdza szybko wiec warunki drogowe sa znosne


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 lis 2010, 10:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2005, 14:04
Posty: 1185
Lokalizacja: Częstochowa
Częstochowa cała zasypana, korki na wszystkich ważniejszych ulicach.

_________________
Pozdrawiam
Arek Klecz :: JuraTrek.eu


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 29 lis 2010, 14:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2005, 15:29
Posty: 678
Lokalizacja: Dalekie południe
markpm napisał(a):
Zaczęło się koło 23 ;)

W Krakowie ok. 21:30, o 23 już gruba warstwa śniegu leżała.

_________________
Niezależny Serwis Internetowy
Ojcowski Park Narodowy
www.opn.org.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 30 lis 2010, 09:10 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9176
Lokalizacja: Włodowice
Zapis z chatu, wywaliłem wpisy nie dotyczące pogody.
W załączniku fotka mojego podwórka z dzisiejszego przedpołudnia, temp. ok -8stC (termometr w zacisznym miejscu koło okna), do wysypanej karmy zlatują się całe stada sikorek, a na róży i winnobluszczu żeruje około 8 kosów.

Cytuj:
28 Lis 2010

Michał 7:58 >
Pierwszy taki typowo zimowy mroźny poranek w tym sezonie, warstwa świeżego śniegu i szron na gałęziach

tomek_ 8:07 >
W Tychach -5 stopni, zima na całego a na jutro zapowiadają bardzo intensywne opady śniegu :D

Jožin 9:25 >
Dziś jeszcze do pracy dojechałem rowerem - zobaczymy jak jutro będzie. Śnieg poza centrum miasta trzyma się ładnie.

miki 12:34 >
zgodnie z prognozami szykuje się nam mały armagiedon;). Powodzenia ;)

markpm 12:51 >
Jak "mały? :)

tomek_ 13:35 >
na tyle "mały" żeby spowodować zamieszanie na drogach :)

markpm 14:22 >
Miki zawsze zna szczegóły, więc czekam na odpowiedź ;)

Michał 14:37 >
zamiast czekać szuflę do śniegu trzeba szykować :lol: ma padać najgorsze paskudztwo tzn. mokry śnieg

tomek_ 14:43 >
ja postanowiłem nie ruszać się jutro z domu, wolę przeczekać bo jeśli ma być tak jak w Czechach i Słowacji to dziękuję, a to ten sam układ baryczny

miki 15:15 >
przed nami dwa ośrodki niżowe. Jutro w/g prgnoz dojdzie pierwszy i przy temp.-2 -3 ma padac rzeczywiście mokry śnieg, po nim zrobi sie mroźno -10

miki 15:16 >
drugi niż dotrze do nas w okolicach 1 grudnia i znowu podobna sytuacja. Co najgorsze trzeba się liczyć równiez z deszczem przy ujemnej temp.

miki 15:18 >
więc sytuacja ze stycznia może sie powtórzyć. To chyba tyle wróżenia, co będzie się zobaczy ;)

Kill 15:20 >
http://new.meteo.pl/php/meteorogram_id_ ... =2n&id=800 ja tu widzę -20 !!

miki 15:20 >
oba niże to "niże genuańskie" więc opad duży. Niektóre modele pokazują 50 cm w naszych okolicach :P

Michał 15:43 >
Właśnie widziałem jeden taki z wartością ponad 50 - było by to dość ciekawe :P

miki 15:55 >
Ciekawe dla kogo ;) obstawiam, że przy takich wartościach z jeden dzień w domu przymusowo trzebaby było siedzieć. Mnie osobiście martwi czas trwania opadu i jeszcze to ze znowu bede auta odkopywał ;)

miki 15:57 >
podczas śnieżycy bo kozaków ci u nas nie brakuje ;)

tomek_ 16:03 >
ale mróz też niezły! znowu rury bedą pękały

Frik 16:27 >
no tak z minus dziesięć niech się zrobi i trzyma cały czas :)

Robert 17:28 >
Wyraźnie nie płacisz za ogrzewanie.

Frik 22:19 >
Temperatura taka optymalna do wypadu pod namiot w przyszły weekend :)

29 Lis 2010

tomek_ 0:13 >
u mnie zaczęło porządnie sypać, do rana będzie już sporo śniegu

tomek_ 5:57 >
jak dotąd spadło około 5-6cm śniegu i mocno sypie, za oknem jest przepięknie i bajkowo :)

markpm 6:29 >
Jest pięknie, gorzej, że pewnie dziś nie będzie roboty... :(

tomek_ 6:43 >
Marku, spójż na to z drugiej strony, będziesz miał wolny dzień :)

Michał 8:43 >
Zgodnie z prognozami sypie drobny mokry śnieg, mocno wieje czyli sama radość przy odśnieżaniu :evil:

markpm 9:59 >
I 90 zł w plecy ;) Jak auto wróci od mechanika to jadę na wytopy.

tomek_ 10:01 >
co ciekawe u mnie wogule nie ma wiatru, nawet listek nie drgnie

Michał 10:10 >
@Marek - tylko żebyś wrócił, próbowałem właśnie po nie odśnieżonym podwórku przejechać osobówką i nie był to dobry pomysł ;)

miki 11:18 >
szto eta "wytopy" tzn. przypuszczam ale chcę się upewnć.

markpm 12:03 >
Michał, spokojnie - dziś blacharz (gdzieś "znikło" tylne nadkole :) ), jutro gazownik (regulacja) a w środę elektryk (brak wycieraczek i ogrzewania :D ). Myślę, że w czwartek uda się gdzieś ruszyć w teren ;)

markpm 12:06 >
Miki, wytopy to miejsce, na którym "nie ma śniegu, bo od dołu jest ogrzewane ciepłym powietrzem - bardzo prawdopodobne, że pod spodem kryje się jaskinia. Czasem wytop jest otwarty, tj mała szczelinka z której bucha ciepłe powietrze.

markpm 12:07 >
Np. http://yfrog.com/elp1170697j czy http://yfrog.com/jyp1170724j

tomek_ 12:09 >
Marku, jak to znikło nadkole? zjawisko paranormalne ;)


Kill 12:32 >
no i mamy z 15cm świeżego puchu :P

miki 13:06 >
...tak przypuszczałem

miki 13:11 >
to się śpieszyć musisz bo jak większy mróz skuje naszą krainę to o nie będzie ciężej ;)

Michał 13:18 >
Skończyłem odśnieżać, do gołej trawy, ponad 1/3 podwórka, jak tak częściej będzie padać to kondycja na wiosnę będzie calkiem znośna :lol:

Michał 14:37 >
Zresztą byłem teraż Prezesową wyciągać, bo utknęła osobówka na drodze gminnej i samurai poległ. Sam przejechał bez najmniejszych problemów, ale holować nie dał rady, za lekki jest

markpm 14:44 >
Miki, żaden problem, powietrze z dziur ma zawsze 7-8 stopni na plusie i wytapia dziury. Powyższe zdjęcia robione przy -8 stopniach i 30-40 cm śniegu :)

tomek_ 17:35 >
okazuje się, że opady śniegu sparaliżowały prawie połowę Europy, pozostała część boryka się z huraganowym wiatrem i silnymi opadami, czyżby jednak klimat na ziemi się zmieniał?

Robert 18:15 >
Przecież to normalna pogoda o tej porze roku.

markpm 19:02 >
Dokładnie, trochę za dużo paniki ;)

tomek_ 20:02 >
teraz jeszcze trochę mroziku i powinien być spokój od wirusów i bakterii na jakiś czas :D

Frik 21:48 >
Ledwo popadało, w sumie to nareszcie coś spadło :)

30 Lis 2010

Michał 8:57 >
No to w nocy dopadało kolejne 5cm

Kill 9:28 >
a zgadnijcie co nam grozi w czwartek? :|

miki 10:29 >
powtórka + jeszcze silniejszy wiatr od tego co był wczoraj ;)

miki 10:30 >
to jeśli chodzi o pogodę ale w innych dziedzinach nie mam bladego pojecia ;)

tomek_ 10:38 >
w połowie miesiąca indeks NAO mocno spadł i jest na bardzo niskim poziomie a to oznaczało, że nadchodzi mroźna i śnieżna zima

tomek_ 10:39 >
w chwili obecnej wartość tego indeksu rośnie co sugeruje intensywne opady a następnie lekką i krótką odwilż, zobaczymy czy się sprawdzi

Kill 11:37 >
niestety nie ma tak dobrze w nocy z czw/pt ma się ocieplić i padać deszcz który ehh nawet nie chce o tym myśleć ...

miki 12:02 >
@Kill moze aż tak źle nie będzie ;) w każdym razie ja w to wierzę ;)

Kill 12:28 >
to pesymistyczny wariant... może z tego deszczu bedzię "tylko" śnieg... oby

Robert 16:08 >
Co będzie to będzie, za trzy miesiące marzec. Trzeba jakoś to przeżyć.

MiCzel 19:29 >
Kret powiedział wczoraj po Wiadomościach, że po niedzieli możliwy jest powrót jesieni........

Frik 19:58 >
O jak fajnie nareszcie normalna zima :)

1 Gru 2010

tomek_ 6:41 >
W Tychach -8 st. i bardzo silny, porywisty wiatr.

Michał 11:53 >
A na Jurze warunki "lekko syberyjskie" - wieje bardzo silny lodowaty wiatr, który tworzy coraz większe zaspy.

Michał 12:17 >
Przy karmniku i w innych miejscach na podwórku gdzie dokarmiam ptaki mam kilkanaście sikorek, kilka mazurków, 7-8 kosów, 3 sójki i dwie sroki + jeszcze kilka małych ptaszków których nie potrafię na razie rozpoznać

Robert 12:33 >
Pewnie takie zielonkawe ? ;) u mnie jest grubodziób, wygląda jak papużka :)

Michał 12:37 >
Dzioby faktycznie masywne mialy, ale ubarwienie to takie bardziej karminowo-brązowo-pomarańczowe + jeden wyglądający jak mocno wypłowiały gil

Michał 12:38 >
w każdym razie zdecydowanie większe od sikorki, ale mniejsze od kosa

Michał 12:52 >
Te zielonkawe to dzwońce?

tomek_ 13:03 >
za oknami zamieć, wiatr wieje tak mocno, że w domu słychać charakterystyczne wycie a to nie często się zdarza

Robert 15:18 >
Moje zielone to trznadle.

tomek_ 15:21 >
na drogach horror, tvn meteo podał rano prognozę, że opady dziś będą ale słabe, od 2 godzin jednak sypie dużo mocniej niż w poniedziałek

tomek_ 15:24 >
tvn podaje swoją sprawdzalność pogody na poziomie 90% a w rzeczywistości ich prognozowanie jest chyba najgorsze z możliwych

sandwich 15:53 >
Dziś nie ma większych opadów. Wiatr przenosi śnieg z miejsca na miejsce i tylko wrażenie jest takie

Michał 15:58 >
tak jak pisze Sandwich, na Jurze obecnie jeszcze nie pada, za to wiatr nawiewa spore zaspy. wg prognoz śnieg ma dopiero zacząć padać

tomek_ 16:05 >
Sandwich nie jestem pewien czy to tylko zawiewany śnieg, według mnie ewidentnie sype z chmur i to mocno

tomek_ 16:07 >
opady idą od południa a Tychy są 30 km na południe od Dąbrowy Górn. więc pewnie do Was jeszcze nie dotarły :)

Robert 17:54 >
Wypadek w Żerkowicach http://tnij.org/i9h4

tomek_ 18:02 >
od godziny już nie wieje ale sypie gęstymi i wielkimi płatkami, w ciągu tej godziny bez wiatru odłożyło się dokładnie 5 cm świeżego puchu, jak u Was na Jurze?

sandwich 18:16 >
U nas na Jurze w Dąbrowie grzeją kaloryfery

sandwich 18:19 >
Dziwnie ten wypadek wygląda. Powinien mieć zmasakrowane z lewej strony a ma wgnieciony prawy bok. I jeszcze zginął choć strona kierowcy nie naruszona.

miki 18:24 >
yyha ;) i to jest prawdziwa zima a nie jakies tam popierdółki dwie akcje odkopywania już zaliczone!! w kolejce następni kozacy ;)
zawsze mnie to zastanawia po jakie licho się ludzie pchają w metrowy śnieg ;)

miki 18:28 >
przejazdu z Blanowic do Kromołowa NIE MA ;) a śnieg co ciekawe sypie od ziemi ku niebu ;)

Michał 18:29 >
no teraz za oknami już nie jest popierdółka, wieje ostro i to co było odśnieżone znowu całkiem zasypane

Michał 18:30 >
a najlepsze że wg prognoz jutro słoneczno i bezchmurne niebo

markpm 18:35 >
U mnie w karmniku oprócz tego co napisaliście, można dodać jeszcze bażanty i gołębia ;)

markpm 18:36 >
Na dworze masakra, byłem na 15 min spacerze w sklepie. Gdyby był 5 min drogi dalej, to bym się wrócił ;)

markpm 18:43 >
Wszystkie media trąbią, że Kraków sparaliżowany :)

alkosander 19:55 >
Na trasie Katowice-Siewierz kilka potężnych korków na szczęście w przeciwnym kierunku :) Od Zawiercia do Pilicy dało się jeszcze przejechać ale są już zalążki zasp.

alkosander 19:58 >
Próbowałem nakryć samochód plandeką żeby go rano nie odkopywać. Pół godziny zabawy z wichurą w roli głównej :roll: Na razie jestem górą ale pojedynek trwa :mrgreen:

RafRaf 20:01 >
Plandeka na takim wietrze może zetrzeć lakier z samochodu. Od drgań wywołanych podmuchami, oczywiście.

Kill 20:32 >
W Myszkowie wieje od rana ale pada od godz. 19 ciekawe czy do rana się taki stan utrzyma....

alkosander 20:43 >
@RafRaf: Poprzedniej nocy lodowa skorupa na samochodzie miała grubość kilku cm. Drapanie lodu też nie jest korzystne dla lakieru :(

alkosander 20:44 >
...a szarpanie sie z zamarzniętymi drzwiami nie jest korzystne dla zdrowia psychicznego kierowcy :mrgreen:

Frik 23:09 >
A w Olkuszu Triy jadą tyłem do przodu, a autobusy bokiem :) Nareszcie fajna zima, taka jak powinna być :)

miki 23:28 >
Wracając do tematu ratowania, ;) stoi bidula już od 17 zakopana i nikt nie che biduli wykopać mówię tu o pługu bo recznie 300m to trochę za dużo

miki 23:29 >
i tu pytanie do Szymona gdyby bidula zadzwoniła i poprosiła o pomoc strażaków to czy by przyjechali?? Do marznącej zakopanej w sniegu bidusi ;)

miki 23:30 >
pisze tak sarkastycznie bo nie może do mnie dotrzeć że człowiek pcha się osobówką widzac przed sobą zasypaną droge do wysokości 1 metra

2 Gru 2010

MiCzel 0:31 >
Zima w pełni a Kret znowu coś wspomniał o zmianach po niedzieli, ponoć idzie odwilż...Hmmm

alkosander 5:57 >
@mik:Sprytna Bidula poda w zgłoszeniu atrakcyjny wiek i takież wymiary.Pojadą dwa zastępy a reszta dotrze pieszo :mrgreen:

sandwich 6:23 >
Dojechałem do pracy! Cud. Czułem się jakbym na narty jechał, a nie 4 km po Dąbrowie.

Michał 8:56 >
jak wyglądają drogi i parkingi w Zawierciu?

Kill 9:07 >
wypogadza się ;]

miki 9:21 >
Drogi ok, ale jedziesz 10-15 km/h. Parking koło przedszkola Juniora odśnieżony inne nie wiem ;)

Michał 9:46 >
Bo się właśnie zastanawiam czy jechać osobowym czy lepiej samuraia z garażu wyciągnąć, w sumie to o parkowanie zasadniczo chodzi ;)

Michał 9:51 >
Na polach miejscami wywiane do gołej ziemi, a kawłek obok metrowe zaspy. Śnieg zbity i twardy, ciężko się w takich zaspach chodzi, bo człowieka na górze nie utrzymają.

Kill 10:05 >
wygląda na to że więcej było wczoraj wiatru niż opadu...

tomek_ 10:40 >
co do opadów tej nocy to prognozy zupełnie się nie sprawdziły, miało być 3 do 4cm, a już po 19.00 opady ustały

Robert 13:39 >
Rzadko się zdarza by tyle śniegu spadło w kilka dni, a przecież jeszcze ma dosypać, to na pewno można nazwać atakiem zimy.

Szymon 15:10 >
Zależy od dyspozytora, ale zawsze można zadzwonić na 998 i spróbować. Już raz Peugota wyciągaliścy VW GLBM z rowu i zaspy wyciągarką :) 3 min. i po sprawie

Michał 15:50 >
Na skałkach miejscami wywiane do gołej ziemi, ale w większości śniegu tak po kolana.
Wyciągałem przed chwilą znajomych z rowu przy Skalnym - na drogach sporo rozjeżdżonego śniegu, a pod tym bardzo śliska warstwa ubitego śniegu/lodu.


Załączniki:
SG103457.jpg
SG103457.jpg [ 132.55 KiB | Przeglądane 7226 razy ]

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie
Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 30 lis 2010, 16:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2009, 18:25
Posty: 1961
Lokalizacja: Jura Płn
Pomiar śniegu według tp w kilku ciekawych miejscach:

Cytuj:
Pokrywa śnieżna dzisiaj (30-11)w polskich miastach:
Kasprowy Wierch - 35 cm
Warszawa - 33 cm
Częstochowa - 23 cm
Katowice - 20 cm
Wieluń - 19 cm
Kraków - 15 cm
Gdańsk - 1 cm
Myszków - ok 23cm mój pomiar

_________________
Kill on tour '(^^)'
ObrazekObrazekObrazek


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 gru 2010, 18:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 kwi 2007, 17:31
Posty: 3646
Na drogach koszmar, tworzą się zaspy, nic nie daje odśnieżanie. Droga Olkusz-Wolbrom czy krajówka do Dąbrowy zasypane, ledwo da się jechać. Strach pomysleć, co dzieje się na lokalnych drogach. Potężna śnieżyca z bardzo silnym wiatrem robi swoje.


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 01 gru 2010, 20:56 

Dołączył(a): 15 gru 2009, 15:13
Posty: 555
Lokalizacja: Częstochowa
Jechałem autobusem o 18:45 ze Zrębic do Częstochowy. Na lokalnej zrębickiej (Siedlec Janowski - Zrębice) spora warstwa śniegu, auta jeżdżą dość wolno, problemy z wymijaniem zwłaszcza gdy bokiem idą piesi. Na drodze Janów - Olsztyn nieco lepiej, ale też biało. Przed Przymiłowicami na polach tendencja do tworzenia się jęzorów śnieżnych na drodze. DK 1 na odcinku miejskim biała ale przejezdna - nie było problemów z korkami. Cały czas jednak intensywnie pada. Nie widziałem natomiast pojazdów z pługami.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 gru 2010, 23:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lut 2008, 14:16
Posty: 334
Lokalizacja: Pilica
Od znajomego z OSP mam takiego newsa z godziny 22:30: W Gołuchowicach pada deszcze (czyli szadź się może pojawić), a na DK1 (na wys. Podwarpia) stoi sznureczek TIRów.

Nasuwa się jedno: "Panie, wszystko to bez te sputniki - latają i mieszają atmosferę" :lol: jak za młodu zasłyszał Alkosander od pewnej starowinki.

_________________
Śląska Galeria Fotografii Pożarniczej - http://www.sgfp.com.pl

"Fotografia - amator martwi się o sprzęt, profesjonalista o kasę, a mistrz martwi się o światło" - Henri Cartier-Bresson


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 01 gru 2010, 23:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 kwi 2009, 13:07
Posty: 209
Lokalizacja: Olkusz
Ledwo śnieg spadł i odrazu mamy atak zimy, ten kraj zima atakuje co roku :D Teraz zaatakowała - UWAGA w grudniu ! :D Nagle wulkanizatorzy mają pełne ręce roboty, auta topią się w 10 cm śniegu, a dokuczliwy wiatr nie pozwala wyjść z domu :) Linie energetyczne zaczynają już pękać, a autobusy zamieniają się w czołgi - bo jak nazwać pojazd z otworem na świat wielkości 20 x 20 cm :)

Za moich czasów w podstawówce, jak temperatura skoczyła do -5 to biegaliśmy w samych podkoszulkach :)


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 gru 2010, 09:31 

Dołączył(a): 22 gru 2009, 12:04
Posty: 188
Lokalizacja: Olkusz
Frik napisał(a):
Ledwo śnieg spadł i odrazu mamy atak zimy, ten kraj zima atakuje co roku :D Teraz zaatakowała - UWAGA w grudniu ! :D Nagle wulkanizatorzy mają pełne ręce roboty, auta topią się w 10 cm śniegu, a dokuczliwy wiatr nie pozwala wyjść z domu :) Linie energetyczne zaczynają już pękać, a autobusy zamieniają się w czołgi - bo jak nazwać pojazd z otworem na świat wielkości 20 x 20 cm :)

Za moich czasów w podstawówce, jak temperatura skoczyła do -5 to biegaliśmy w samych podkoszulkach :)

Dokładnie. Co roku atak zimy. Tak samo co roku mamy powódź i choć dwa razy w ciągu ostatnich lat Polska przeżyła dwie wielkie i kilka mniejszych powodzi to kolejne powodzie (które niewątpliwie wystąpią) znowu będą określane jako atak, niespodziewane i miliony Polaków potrzebują pomocy, itp.

Aby zabezpieczyć się przed powodzią należy myśleć już teraz, a przed atakiem zimy należało myśleć we wrześniu. O zarezerwowaniu domku w górach na Sylwestra to wszyscy pamiętają, ale o zmianie ogumienia nie.

Słyszałem, że PiS chciał komisji ds. ataku zimy... :) Hahahaha, co za naiwność tych, którzy myślą, że jak zagłosują na odpowiednich ludzi to zabezpieczą oni ich od powodzi, czy "ataku zimy".


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 gru 2010, 22:34 

Dołączył(a): 08 mar 2007, 21:59
Posty: 2013
Lokalizacja: Pradła
Zima pięknie rozgościła się na drogach i specjalnie nie dziwię się drogowcom że nie dają rady bo sypie i sypie. W połowie listopada przyjechał ciężki sprzęt drogowy do Pradeł i w szalonym tempie ruszyła naprawa nawierzchni od Kroczyc do Pradeł. Prace były bardzo uciążliwe dla kierowców bo wymiana asfaltu odbywała się na całym odcinku. Odcinek miał być oddany do 15 grudnia, (pracowali 7/24) niestety nie zdążyli. W tej chwili jest tragicznie, pozostały mijanki, światła, jazda poboczem, a najgorzej jest w Pradłach. W ostatnich dniach przed atakiem zdarli głęboko pas od wylotu na Pilicę i ciężko się tam jeździ. Najczarniejszy scenariusz to że zima będzie sroga i dokończą (raczej zaczną od nowa bo podkładkowy asfalt zaczyna się sypać) drogę w marcu.

_________________
TJ


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 gru 2010, 22:45 

Dołączył(a): 22 gru 2009, 12:04
Posty: 188
Lokalizacja: Olkusz
Kto wie jak sytuacja prezentuje się w dolinkach w związku z "atakiem zimy" :)? Głównie chodzi mi o Będkowską i Kobylańską?


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 gru 2010, 19:33 

Dołączył(a): 15 gru 2009, 15:13
Posty: 555
Lokalizacja: Częstochowa
Dziś sprawdzałem z ekipą "częstochowską" jak się chodzi po Sokolich Górach. Wróciliśmy do domu ok. 15:00. Obeszliśmy Pustelnicę, doszliśmu do jaskini Urwistej i dalej do Sokolej na pukt widokowy. Śniegu jest na pół metra, póki co prawie brak śladów. Samemu trzeba sobie wydeptać ścieżkę - na szlakach tak samo. Ślady po biegówkach tylko w jednym miejscu od strony północnej (od parkingu gdzieś w kierunku wschodnim). Spotkaliśmy tylko trzy osoby mimo wspaniałej pogody.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 gru 2010, 19:33 

Dołączył(a): 15 gru 2009, 15:13
Posty: 555
Lokalizacja: Częstochowa
Dziś sprawdzałem z ekipą "częstochowską" jak się chodzi po Sokolich Górach. Wróciliśmy do domu ok. 15:00. Obeszliśmy Pustelnicę, doszliśmu do jaskini Urwistej i dalej do Sokolej na pukt widokowy. Śniegu jest na pół metra, póki co prawie brak śladów. Samemu trzeba sobie wydeptać ścieżkę - na szlakach tak samo. Ślady po biegówkach tylko w jednym miejscu od strony północnej (od parkingu gdzieś w kierunku wschodnim). Spotkaliśmy tylko trzy osoby mimo wspaniałej pogody.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 gru 2010, 19:37 

Dołączył(a): 12 maja 2007, 19:06
Posty: 139
Lokalizacja: Zawodzie k/Poczesnej
Przemku te ślady po biegówkach to pewnie moje. Chociaż spotkałem jeszcze 3 inne osoby, które biegały. Zrobiłem jakieś 25 km. Szkoda że się nie spotkaliśmy! Pozdrawiam!

_________________
Obrazek


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1258 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 84  Następna strona

Teraz jest 02 lip 2024, 17:36


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:
cron

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL