Teraz jest 19 mar 2024, 06:21




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1252 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 84  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 sty 2010, 15:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lut 2008, 14:16
Posty: 334
Lokalizacja: Pilica
TVP Info i "Dziennik Zachodni" były dziś w Złożeńcu, bo nie ma wody i prądu. I zaraz się pokazały wozy z Enionu, z jakiś zewnętrznych firm energetycznych wynajętych pewnie przez Enion i ruch się zrobił od razu. Pewnie dziś im przywrócą. Bo zamiast tekstów "W Pilicy przywrócono zasilana, miasteczko wraca do życia" , to będzie "Złożeniec już 5 dni bez prądu i wody" :D a to nie jest medialne.

_________________
Śląska Galeria Fotografii Pożarniczej - http://www.sgfp.com.pl

"Fotografia - amator martwi się o sprzęt, profesjonalista o kasę, a mistrz martwi się o światło" - Henri Cartier-Bresson


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 13 sty 2010, 20:13 

Dołączył(a): 08 mar 2007, 21:59
Posty: 2013
Lokalizacja: Pradła
Mam pytanie. Wybieram się do Krakowa z Zawiercia. Czy droga Ogrodzieniec-Klucze-Olkusz jest przejezdna. Czy może lepiej jechać pociągiem?

_________________
TJ


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 sty 2010, 21:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 kwi 2007, 17:31
Posty: 3645
W drugim dniu "ataku" była przejezdna do odcinka przez "Swiniuszkę". Na samym szczycie 10 km/h i omijanie drzew, a w drodze powrotnej działała już Straż, więc wszystko powinno być OK.


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 13 sty 2010, 23:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2005, 15:29
Posty: 678
Lokalizacja: Dalekie południe
Pociągiem to się teraz raczej daleko nie zajedzie...


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 14 sty 2010, 08:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 maja 2007, 12:30
Posty: 3881
Lokalizacja: Pilica
Cytuj:
Zakłady energetyczne nie mogą powoływać się na siłę wyższą jako powód awarii. Zamiast tego powinny modernizować sieci
Piękna myśl zwłaszcza w obliczu nadchodzących wyborów.Oczywiście modernizacje należy przeprowadzić bez podnoszenia ceny energii :mrgreen: Może jakiś konkretny pomysł na to jak tanio zmodernizować biegnąca przez linię tak aby lód nie osiadał na przewodach? Może ustawić na granicy Polski takie wielgachne,napędzane energia słoneczną wentylatory żeby wiatr wiał w drugą stronę ;) i takie wielgachne pompy ciepła żeby za darmo ;) podgrzewać słupy i linie energetyczne?
Cytuj:
Wczoraj rano do Pradeł przyjechali reporterzy TVN24 i przeprowadzili wywiady z ludnością bez prądu. Zrobił się momentalnie lekki szum
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.Nie jestem pracownikiem energetyki,prądu nie miałem przez pięć dni a mimo to mam pewien rewolucyjny pomysł. A może by tak jakąś wyfiokowana telewizyjną "gwiazdę" :roll: wyciągnąć z klimatyzowanego auta,przeciorać o suchym pysku przez 12 godzin po zamarzniętych chaszczach,potrzymać ze dwie godziny na słupie kilkanaście metrów nad ziemią na wietrze a potem postawić przed kamerą i niech się mizdrzy do telewidzów ?

_________________
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni że spotykasz ich na każdym kroku...

Towarzystwo Jurajskie
http://www.jura-pilica.com


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 14 sty 2010, 09:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6880
Lokalizacja: Śląsk
Alkosander w bojowym nastroju, kilka dni w średniowieczu uwydatniło w nim cechy rycerskie :twisted: . Sporo linii poszło pod naporem łamiących się gałęzi, być może dbanie o wycinkę nad samą linią by pomogło, druga sprawa to chowanie kabli pod ziemią. Coś w tym jest, że za usługi płacimy jak w Europie a towar dostajemy gorszy.


Ostatnio edytowano 14 sty 2010, 11:28 przez Robert, łącznie edytowano 1 raz

Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 sty 2010, 11:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 gru 2009, 10:42
Posty: 1231
Lokalizacja: Klucze, Ryczowek
Szymon napisał(a):
U mnie od soboty ponad 28h w akcjach, 13 wyjazdów do usuwania skutków ataku pogody. M.in. usuwanie drzew na drodze Pilica-Kwaśniów

Jechaliśmy drogą Złożeniec-Kwaśniów jak usuwaliście drzewa z drogi nawet z kolegą mówiliśmy że pewnie gdzieś tam jesteś wśród tej grupki strażaków ;)

_________________
http://www.oruba.pl
http://www.ryczowek.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 14 sty 2010, 12:05 

Dołączył(a): 28 paź 2005, 07:08
Posty: 812
Robert napisał(a):
Sporo linii poszło pod naporem łamiących się gałęzi, być może dbanie o wycinkę nad samą linią by pomogło

Dokładnie tak, na Józefowie pół lasu leży na kablach. Podobnie u mnie dzięki spadającemu konarowi prądu nie mam od soboty. Gdyby latem o to zadbać nie byłoby tych problemów. Ciąć i tyle. :evil:

_________________
Endomondo_Se_Bywam:) AllegroBiker


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 14 sty 2010, 12:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lut 2008, 14:16
Posty: 334
Lokalizacja: Pilica
dawidoruba napisał(a):
Szymon napisał(a):
U mnie od soboty ponad 28h w akcjach, 13 wyjazdów do usuwania skutków ataku pogody. M.in. usuwanie drzew na drodze Pilica-Kwaśniów

Jechaliśmy drogą Złożeniec-Kwaśniów jak usuwaliście drzewa z drogi nawet z kolegą mówiliśmy że pewnie gdzieś tam jesteś wśród tej grupki strażaków ;)


A kiedy jechaliście, my tam praktycznie non stop usuwamy drzewa od soboty, co przejedziemy i udrożnimy drogą, to łamie się kolejne i cała praca startuje od nowa.

[edit] mam nadzieję, że nie jechaliście zieloną beemką, za którą po tekście kierowcy poleciało kilka ciepłych słow od nas :twisted:

@Miki gdyby drogówka i leśnicy trochę ruszyli 4 literki latem i jesienią to połowy tych problemów by nie było. A i bezrobotni by się ucieszyli gdyby dostali prace interwencyjne przy sprzątaniu obcinanych gałęzi i wycinanych drzew.

Drzewa rosną tuż przy drodze 0,5-1 metr od skrajni, a powinien być wycięty pas. A mnie krew zalewała jak przyjechał pan kierownik z drogówki i płakał, żeby wycinać dalej drzewa bo jak jedzie pług to mu w szybę nisko wiszące gałęzie uderzają - chyba sobie znaleźli tanią siłę roboczą to odwalania brudnej roboty. A leśnicy mieli to ścięte drzewa usuwać w poniedziałek, leżą do dziś - pewnie czekają, aż je ludzie potną na klocki i sami zbiorą, to będą mieli mniej roboty.

PS: jeżeli ktoś wybiera się dalej to polecam brać ze sobą pilarkę albo choć siekierkę. Bo nawet po telefonie na 998 i powiadomieniu robimy co się da, ale dojazd zawsze trochę zajmuje, bo dysponują nas w pierwszej kolejności do udrożnienia dróg, tak żeby choć jeden pas był przejezdny. A i ludzie czasem dzwonią jak leży mała gałązka (3-5 cm śr.) tak może 0,5 metra na jezdni i już nas PSK wzywa, bo przez telefon dany "ludź" mówi, że się przejechać nie da i w ogóle kaplica.

Fotki jak zwykle na http://www.osp.pilica.com.pl , na dziś na godzinę 12:30 - 17 wyjazdów, prawie 32 godziny w akcji od soboty.

_________________
Śląska Galeria Fotografii Pożarniczej - http://www.sgfp.com.pl

"Fotografia - amator martwi się o sprzęt, profesjonalista o kasę, a mistrz martwi się o światło" - Henri Cartier-Bresson


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 14 sty 2010, 14:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 gru 2009, 10:42
Posty: 1231
Lokalizacja: Klucze, Ryczowek
Szymon napisał(a):
A kiedy jechaliście, my tam praktycznie non stop usuwamy drzewa od soboty, co przejedziemy i udrożnimy drogą, to łamie się kolejne i cała praca startuje od nowa.

[edit] mam nadzieję, że nie jechaliście zieloną beemką, za którą po tekście kierowcy poleciało kilka ciepłych słow od nas :twisted:

Jechaliśmy Puntem czerwonym dnia 10.01.2010 r miedzy godziną 13 a 14. Mijaliśmy was zaraz za Złożeńcem w stronę Kwaśniowa. Ten samochodzik strażacki stał co na zdjęciu pokazałeś a wy maszerowaliście przed tym samochodem ;) Tak skojażyłem strażak Szymon z Pilicy to pewnie któryś z nich ;) My wracali ze stron Jędrzejowskich dokładnie z Włodowic byliśmy tam obserwować sowy uszate na zimowisku. Na dwóch świerkach siedzi niekiedy 23 szt sów uszatych w jednym miejscu.

_________________
http://www.oruba.pl
http://www.ryczowek.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 14 sty 2010, 14:48 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9147
Lokalizacja: Włodowice
dawidoruba napisał(a):
... My wracali ze stron Jędrzejowskich dokładnie z Włodowic byliśmy tam obserwować sowy uszate na zimowisku. Na dwóch świerkach siedzi niekiedy 23 szt sów uszatych w jednym miejscu.

Jak z właściwych :P Włodowic to do Jędrzejowa kaaawał drogi jeszcze...

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 14 sty 2010, 14:59 

Dołączył(a): 08 mar 2007, 21:59
Posty: 2013
Lokalizacja: Pradła
Boję się że po tych wydarzeniach na wiosnę wezmą się ostro za wycinkę starych drzew w parkach, cmentarzach itp. Stare linie połatają i temat zamknie się do następnych wichur i lodowych deszczy

_________________
TJ


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 sty 2010, 17:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6880
Lokalizacja: Śląsk
Właśnie zaliczyłem trasę Kce- Czwa- Kce. Dokładnie widać granicę kataklizmu, za górką nad Zalewem Przeczyckim drzewa są mocno zalodzone, boczne dróżki przypominają tunele pod wygiętymi brzozami, młode brzeziny po prostu leżą na ziemi. Nawierzchnia DK1 praktycznie sucha, tylko pobocza zasypane śniegiem. Światła między Czwą a Siewierzem nie działają, tam od soboty nie ma prądu, tirowcy się na radyjku umawiają by blokować trasę, inaczej nie ma szans wyjechać. Oczywiście wypadki, największy przy skrzyżowaniu DK1 i DK46, dwa tiry i osobówka, ranni, policja, straż, karetki, korek zaczynał się już przed Poczesną gdy wracałem z Czwy. Trasa zamknięta, później zatkała się także w drugą stronę, przez próbujących jechać w kierunku Olsztyna. Tylko dzięki radiu cb udało mi się obrócić tam i z powrotem w 3.15 h jeżdżąc przez okolice Blachowni po drogach zalodzonych i zapchanych resztą uciekinierów.

Drzewa nad DK1 w okolicach Romanowa, z komórki ale coś widać.

Obrazek


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 sty 2010, 19:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 gru 2009, 10:42
Posty: 1231
Lokalizacja: Klucze, Ryczowek
Michał napisał(a):
Jak z właściwych :P Włodowic to do Jędrzejowa kaaawał drogi jeszcze...

Wogóle to pochrzaniłem nazwę miejscowości ;) Miało być Wodzisław chyba za bardzo byłem zaaferowany takim widokiem tylu sów naraz ;) Przepraszam za pomyłkę :)
http://maps.google.pl/maps?q=myszk%C3%B ... 03125&z=11

Pomyliło mi się z Włodowicami bo tam jest płomykówka ;)

_________________
http://www.oruba.pl
http://www.ryczowek.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 14 sty 2010, 19:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 kwi 2007, 17:31
Posty: 3645
jurasikprog napisał(a):
Boję się że po tych wydarzeniach na wiosnę wezmą się ostro za wycinkę starych drzew w parkach, cmentarzach itp. Stare linie połatają i temat zamknie się do następnych wichur i lodowych deszczy


W Olkuszu już po październikowym ataku zimy zaznaczono prawie wszystkie brzozy do wycięcia. A że na cmentarzu rosną prawie same brzozy.... :roll:


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1252 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 84  Następna strona

Teraz jest 19 mar 2024, 06:21


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL