Teraz jest 28 mar 2024, 12:06




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 cze 2020, 19:25 

Dołączył(a): 06 cze 2011, 13:09
Posty: 633
W jaki sposób główna grupa wycieczki ma się znaleźć we Włodowicach o 10-tej, jeśli wyjście z Mrzygłodu planowane jest około 9.40, a czas przejścia tej trasy to co najmniej godzina i kwadrans? Pytam, bo nie jest mi obojętne, kiedy mam się stawić na Rynku. Godzina w jedną czy drugą stronę robi pewną różnicę, szczególnie mojemu „transportowi”


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 cze 2020, 19:29 

Dołączył(a): 02 lis 2011, 11:22
Posty: 1415
Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują że w Mrzygłodzie będzie nas nie więcej niż piątka więc ja podwiozę całą "paczkę" do Włodowic autem :D


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 cze 2020, 19:42 

Dołączył(a): 06 cze 2011, 13:09
Posty: 633
Teraz jest to logiczne :wink: . Do zobaczenia więc jutro o 10-tej na Rynku we Włodowicach.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 cze 2020, 23:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 maja 2015, 11:28
Posty: 183
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Mam nadzieję, że ktoś przeczyta jeszcze tą wiadomość i ewentualnie przekaże dalej:D
Nie będę jutro miała telefonu. Wytłumaczę jak/jeśli się spotkamy.
Planuję zdążyć na pociąg i spotkać się z Wami w Mrzygłodzie.
Jeśli mnie nie będzie proszę się nie martwić.
Jeśli Was nie będzie to też spędzę jakoś dzień.
Mam nadzieję do zobaczenia mimo trudności :D
Pozdrawiam!


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 cze 2020, 07:19 

Dołączył(a): 18 wrz 2012, 16:22
Posty: 3369
Lokalizacja: Słajszewo/Ujejsce
@d.trefl. spokojnie. Nie martw się. Jak nie uda się tym razem to uda się następnym. :D

_________________
Gutta cavat lapidem non vi sed saepe cadendo
www.bezmiejsca.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 28 cze 2020, 19:55 

Dołączył(a): 18 wrz 2012, 16:22
Posty: 3369
Lokalizacja: Słajszewo/Ujejsce
Nigdy nie brałem udziału w tak "zwariowanej" wycieczce. Udział zadeklarowalo 5 osób. Pierwsza nie dotarła, Druga owszem, ale na sam koniec, Trzecia się "urwała" w trakcie. Wyrosła też jak spod ziemi Szósta.

_________________
Gutta cavat lapidem non vi sed saepe cadendo
www.bezmiejsca.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 28 cze 2020, 19:56 

Dołączył(a): 02 lis 2011, 11:22
Posty: 1415
Ufff, było gorąco...
Początek wycieczki we Włodowicach to przede wszystkim spotkania z ciekawymi ludźmi którzy poszerzyli naszą wiedzę o mieście i okolicy. Ale na koniec sprawdziliśmy też jak wyglądałyby fotki z domniemanych miejsc ich zrobienia
Oto kościół widziany z Żareckiej:
Załącznik:
zarecka2zmn.jpg
zarecka2zmn.jpg [ 165.77 KiB | Przeglądane 3410 razy ]

A to fotka zrobiona z Mrzygłowskiej:
Załącznik:
mzygloskazmn.jpg
mzygloskazmn.jpg [ 178.05 KiB | Przeglądane 3410 razy ]

Obiektyw zbliżony do normalnego; niech każdy sam oceni bardziej prawdopodobną lokalizację
Następnie powędrowaliśmy do Morska unikając chaszczy i wysokich traw (żmije, kleszcze...). Moim marzeniem było "legalnie" wejść na zamek - niestety :cry: Jedyne możliwe wejście to nielegalne, "od tyłu", na prawo od studni gdzie podejścia do muru bronią tylko pokrzywy i chaszcze a mur jest wyjątkowo niski i można się po nim wspiąć tak jak czterdzieści lat temu :wink:
Załącznik:
dziurazmn.jpg
dziurazmn.jpg [ 283.69 KiB | Przeglądane 3410 razy ]

U podnóża zamku rozstaliśmy się z Katarzyną :cry: i rozpoczęliśmy odwrót do Włodowic. Choć wydaje się to niemożliwe zgubiliśmy drogę bo... ta po prostu się skończyła. Przedzierając się dalej na przełaj przez pokryte kolcami maliny natrafiliśmy na szpaciarnię:
Załącznik:
szpaciarniazmn.jpg
szpaciarniazmn.jpg [ 301.64 KiB | Przeglądane 3410 razy ]

a następnie na coś co przypominało wały :?: , obniżenia :?: ,kręgi :?: czyli "niewiadomoco" opisywane że znajduje się w lesie na wschód od Włodowic:
Załącznik:
walyzmn.jpg
walyzmn.jpg [ 305 KiB | Przeglądane 3410 razy ]

Fotka spłaszcza obraz ale te "struktury" naprawdę się tam znajdują
Na sam koniec spotkaliśmy się z Jozinem który krążył po okolicy na swym czarodziejskim rowerze :wink:


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 cze 2020, 20:48 

Dołączył(a): 18 wrz 2012, 16:22
Posty: 3369
Lokalizacja: Słajszewo/Ujejsce
Muszę napisać to tutaj. Szóstą osobą na dzisiejszej wycieczce był Dominik. Zaniedbaliśmy jednakże ważną rzecz. Kontakt.
@Dominik. Zanim opiszemy to, co nam dziś pokazałeś, wyślij na priv numer telefonu. Przepraszam, za moją niefrasobliwość.

_________________
Gutta cavat lapidem non vi sed saepe cadendo
www.bezmiejsca.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 28 cze 2020, 20:59 

Dołączył(a): 02 lis 2011, 11:22
Posty: 1415
smar napisał(a):
Początek wycieczki we Włodowicach to przede wszystkim spotkania z ciekawymi ludźmi którzy poszerzyli naszą wiedzę o mieście i okolicy.

O Dominiku nie zapomniałem :wink:


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 cze 2020, 22:03 

Dołączył(a): 06 cze 2011, 13:09
Posty: 633
Tak... o tej wycieczce można z całą pewnością powiedzieć, że była zwariowana (zresztą jak wszystkie poprzednie w tym gronie :shock: ) oraz, a właściwie – przede wszystkim – upiornie upalna.
Wizja lokalna w sprawie fotki nr 12 obaliła moją tezę o miejscu, z którego została zrobiona. Z całą pewnością nie był to „czarny punkt” na ulicy Mrzygłodzkiej, lecz punkt na Żareckiej, na jej „skośnym” odcinku. I tu muszę odszczekać moje słowa, że „nie tylko szkiełko i oko”, bo okazało się, że właśnie dokładne wyliczenia smara doprowadziły nas wprost do rozwiązania zagadki. Chociaż… :wink: ta zabudowa mi nie bardzo pasuje, szczególnie w głębi zdjęcia, ale szerokość drogi, widok wieży (jedna płaszczyzna) wskazują na rację smara. Zostaje jeszcze do rozpatrzenia pewien pomysł Rybaka … ale ta wersja raczej upadnie :mrgreen:

Spotkania z ciekawymi ludźmi były, a jakże, np. z mieszkanką tego domu, ponoć prawie dwustuletniego,
Załącznik:
W-M 01.jpg
W-M 01.jpg [ 143.02 KiB | Przeglądane 3364 razy ]


oraz z Panem, z którym znalazłam wspólnych, dobrych znajomych.
A to podwórko naprzeciwko tego stareńkiego domu
Załącznik:
W-M 02.jpg
W-M 02.jpg [ 202.88 KiB | Przeglądane 3364 razy ]


Wędrówka do Morska przebiegała z towarzyszeniem rozważań i dysput historycznych Rybaka ze smarem tak głębokich, że doprowadziło to do konieczności nadłożenia drogi, ale to przecież stały fragment naszych wycieczek.
Krótki postój w piekącym słońcu.
Załącznik:
W-M 03.jpg
W-M 03.jpg [ 128.14 KiB | Przeglądane 3364 razy ]


Nasz dzisiejszy cel – Zamek Bąkowiec w Morsku
Załącznik:
W-M 04.jpg
W-M 04.jpg [ 89.71 KiB | Przeglądane 3364 razy ]


Dziwna narośl na bukowym pniu. Twarz?
Załącznik:
W-M 05.jpg
W-M 05.jpg [ 166.6 KiB | Przeglądane 3364 razy ]


Po opuszczeniu Morska pożegnałam się z Kolegami, którzy ruszyli w drogę powrotną do Włodowic (jak napisano wyżej – z przygodami :D bo jakże by mogło być inaczej :?: ) i zeszłam do Podlesic. Idąc niebieskim szlakiem widziałam liczne wyrwy w ścieżce, powstałe wskutek ostatnich ulewnych deszczy.
Załącznik:
W-M 06.jpg
W-M 06.jpg [ 161.13 KiB | Przeglądane 3364 razy ]


Tuż przed Podlesicami stoi taka kapliczka, wprawdzie nowa – 2010 rok – ale nie gryzie w oczy
Załącznik:
W-M 07.jpg
W-M 07.jpg [ 148.02 KiB | Przeglądane 3364 razy ]


Długo będę pamiętać tę wyprawę, nie tylko ze względu na upał… :wink:


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 cze 2020, 22:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 maja 2015, 11:28
Posty: 183
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wielka szkoda, że odpadłam, wędwówki po bezdrożach to moja specjalność :D
Fajnie choć na zdjęciach zobaczyć jak było pięknie!
Pozdrawiam!


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 cze 2020, 22:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2014, 20:40
Posty: 1639
Lokalizacja: Częstochowa
Nie wątpiłem w Wasze możliwości
Katarzyna_m napisał(a):
Wędrówka do Morska przebiegała z towarzyszeniem rozważań i dysput historycznych Rybaka ze smarem tak głębokich, że doprowadziło to do konieczności nadłożenia drogi, ale to przecież stały fragment naszych wycieczek.

Gdybym był ja i Joźin do Morska byśmy nie zabłądzili,ale poszlibyśmy przez Skały Rzędkowickie,Sowią i np.Aptekę więc nie wiem co lepsze :mrgreen:
smar napisał(a):
Jedyne możliwe wejście to nielegalne, "od tyłu", na prawo od studni gdzie podejścia do muru bronią tylko pokrzywy i chaszcze a mur jest wyjątkowo niski i można się po nim wspiąć tak jak czterdzieści lat temu

Czterysta lat temu nieproszeni goście też tak pewnie próbowali ale chyba nie chaszczy się obawiali :wink:
smar napisał(a):
Następnie powędrowaliśmy do Morska unikając chaszczy i wysokich traw (żmije, kleszcze...)

Nie demonizujcie tak tych żmij,ich jest w wielu miejscach na Jurze dużo,zwyczajnie nas unikają i dlatego się nie widzi.Tam gdzie ostatnio kanie zbierałem jest ich zatrzęsienie,grzybiarzy też a nikt nigdy nie został ukąszony,nawet sobie chyba grzybiarze sprawy nie zdają że tam występują.A kleszcze z pod kolana i pachy dwa wyciągnąłem właśnie dzisiaj rano.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 cze 2020, 23:55 

Dołączył(a): 18 wrz 2012, 16:22
Posty: 3369
Lokalizacja: Słajszewo/Ujejsce
@Marianowski. Gdybyś jednak z nami był, to trasę opracowalibyśmy wspólnie. Mam wrażenie też, że Jožin takich aspiracji jak Ty nie ma. I uwierz, nie wszyscy są tak dzielni jak Ty.

_________________
Gutta cavat lapidem non vi sed saepe cadendo
www.bezmiejsca.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 29 cze 2020, 08:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2014, 20:40
Posty: 1639
Lokalizacja: Częstochowa
Rybak napisał(a):
Gdybyś jednak z nami był, to trasę opracowalibyśmy wspólnie.

Dlatego lubię te wycieczki,choć nie ukrywam że wolę gdy jakieś opcje istnieją wcześniej.
Rybak napisał(a):
Mam wrażenie też, że Jožin takich aspiracji jak Ty nie ma.

Mam odwrotne wrażenie poparte praktyką :wink: ale faktycznie,mea culpa,nie jest ładnie z góry coś za Kogoś zakładać.
Rybak napisał(a):
I uwierz, nie wszyscy są tak dzielni jak Ty.

:) Dziękuje,chociaż Ty masz mnie za twardziela :mrgreen:
Rybaku proszę,po co taka napinka,nie mogłem być,szkoda.Jak myślisz,dlaczego będąc"na miejscu"włóczę się "koło chaty"po dwie do czterech godzin,i nic nie siekłem na przełaj od naszej ostatniej wycieczki.
Pozdrawiam.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 cze 2020, 09:00 

Dołączył(a): 18 wrz 2012, 16:22
Posty: 3369
Lokalizacja: Słajszewo/Ujejsce
@domino.
Uzgodniłem przed chwilą z księdzem proboszczem we Włodowicach, że przekaże on Tobie mój numer telefonu.

_________________
Gutta cavat lapidem non vi sed saepe cadendo
www.bezmiejsca.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona

Teraz jest 28 mar 2024, 12:06


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL