Teraz jest 19 kwi 2024, 23:57




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 lis 2006, 17:09 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9161
Lokalizacja: Włodowice
Jak w tytule, rano byłem z synem w Dobrej, a wracając zatrzymaliśmy się na chwile pod Okiennikiem.
Przy okazji pozdrowienia dla Marysi S. - ze Skarżyc już do Zawiercia niedaleko trzeba było iść przez Strachy, a nie czekać na MPK :wink: :mrgreen:


Załączniki:
121106_4.jpg
121106_4.jpg [ 180.34 KiB | Przeglądane 13122 razy ]
121106_3.jpg
121106_3.jpg [ 203.06 KiB | Przeglądane 13123 razy ]
121106_1.jpg
121106_1.jpg [ 179.17 KiB | Przeglądane 13123 razy ]
121106_2.jpg
121106_2.jpg [ 168.05 KiB | Przeglądane 13123 razy ]

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie
Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 12 lis 2006, 18:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6892
Lokalizacja: Śląsk
piękny blik na ostatnim :P , wczoraj polowałem na taką pogodę ale dostałem sucho-burą, no cóż, chociaż nas nie zlało

ta droga wysypana żużlem dokąd ma prowadzić bo chyba już od Okiennika do Parkoszowic cały ciąg utwardzili, czy przypadkiem nie jest to jakaś przygotówka pod obwodnicę Zawiercia ? :evil:


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lis 2006, 07:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lut 2005, 16:45
Posty: 472
Lokalizacja: podnóże kuesty
Fakt, na Okienniku było wczoraj kaprawo - tzn w innej dziurze czasoprzestrzennej :)
Ogólnie takie dziury z błękitami pojawiały się wczoraj pomiedzy mroźnym kapuśniaczkiem a totalną zlewą. Mimo to troche udalo się zobaczyć. Na Jurze żywego ducha, martwego też nie.
Smutny widok zastaliśmy nieopodal Jamniczych skał na wsch ich krańcu właściwie. Ktoś za pomocą ciężkiego sprzętu zdewastował okolice ostańca na skraju lasu. Cel był oczywisty - pozyskanie materiału do skalniaka. Na zabranie czekają dwie spore bryły o średnicy ok 1.5m.
W morskim ośrodku pustki ale przynajmniej w spokoju można sobie było pooglądać ruiny zamku. Scieżka dydaktyczna niewiele mówi o tym założeniu obronnym bo właściwie mówi o wszystkim i o niczym zarazem.
W sobote odbyłem wycieczke w rejonie Lasu Dworskiego oraz Podzamcza. Szczególnie zainteresowały mnie tajemnicze rowy na wzgórzu z kotą 396.8 m. Idąc szlakiem z Karlina do Zerkowic nalezy zejsc ze szlaku i skręcic w prawo, dosc ostro podchodzac w gore. Przez cale wzgorze na odcinku ok 1.5km samym środkiem grzbietu ciagna sie okopy z II lub I wojny swiatowej, calkiem niezle zachowane gdzie co rusz sa odgalezienia chyba dla stanowisk ogniowych. Okopy zafascynowaly mnie na tyle ze przeszedlem sobie cale wzdłóz. W niektorych miejscach widac jeszcze slady starannego ulozenia murków z kamieni a czasem kucia okopu w skale. Moze ktos wie kiedy i dlaczego wykonano te okopy i co sie tam dzialo? a moze na szczescie nie mialo sie tam nigdy nic dziac?


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lis 2006, 11:06 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9161
Lokalizacja: Włodowice
Po Dworskim Lesie bardzo lubię jeździć rowerkiem, choć faktycznie wschodnia część lasu bliżej wsi (po lewej stronie idąc do Karlina), jest raczej słabo przejezdna, ale i tak warto się trochę poprzedzierać.
Umocnienia są z II WŚ, częściowo mogą być to pogłębione okopy/dołki z WW (najbliższe większe umocnienia są na Kalinówce). Jak się dobrze przyjżeć linii to w większości biegnie równolegle do drogi Giebło - Skarżyce, widok na nią też jest dość dobry choć las jest chyba starszy niż 60 lat? Dodatkowo był przecież bunkier z pancerną wieżyczką po wschodniej stronie drogi...

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 13 lis 2006, 16:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lut 2005, 16:45
Posty: 472
Lokalizacja: podnóże kuesty
A tak było wczoraj ok 30 min później:

1/ Niepotrzebna ingerencja w krajobraz a pieniądze wyrzucono w błoto - powierzchniowe utrwalanie na Jurze
2/ Okiennik przed deszczem
3/ Obok jaskini Wielkanocnej
4/ Zmierzch


Załączniki:
PICT2780.JPG
PICT2780.JPG [ 91.33 KiB | Przeglądane 13057 razy ]
PICT2789.JPG
PICT2789.JPG [ 136.54 KiB | Przeglądane 13057 razy ]
PICT2809.JPG
PICT2809.JPG [ 91.56 KiB | Przeglądane 13057 razy ]
PICT2821.JPG
PICT2821.JPG [ 80.73 KiB | Przeglądane 13057 razy ]
Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lis 2006, 22:49 
Dzięki, dzięki za pozdrav :D
To był dopiero początek, jak zwykle fantastycznej, RIEMMANNowej wycieczki :wink:


Gora
  
 
PostNapisane: 15 lis 2006, 07:25 
Dzieki Maryś za komplementa, i to na forum publicznym :D
Ja niekoniecznie lubie chodzic po krzakach ale tak to zazwyczaj wychodzi ze sie w nie wchodzi he he


Gora
  
 
PostNapisane: 15 lis 2006, 08:24 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9161
Lokalizacja: Włodowice
To napiszcie gdzie chodziliście

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 15 lis 2006, 16:44 
Michał jakim aparatem robiłeś fotki?


Gora
  
 
PostNapisane: 15 lis 2006, 19:30 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9161
Lokalizacja: Włodowice
Cyfrowym :wink: - obecnie Kodak P880

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 16 lis 2006, 07:24 
Wycieczka byla najbardziej klasyczna z klasycznych: Skarżyce-Piaseczno-piasecznianski rejon skalkowy-zamek Bąkowiec-Skarżyce. W taką pogode natomiast nawet klasyk staje sie mniej klasycznym a towarzyszaca wedrowce mrozna zlewa "tworzyk niepowtarzalny klimat i aure tajemniczości". Chodzenie natomiast w okolicy Jamiczych Skal w trawie po pas podczas mzawki - to niekoniecznie kazdy lubi :) Ja lubie
Generalnie jesli chodzi o wedrowki po Jurze to juz kilku dobrych lat staram sie unikac szlakow i wolimy chadzac wlasnymi sciezkami - tak jest po prostu ciekawiej


Gora
  
 
PostNapisane: 16 lis 2006, 12:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6892
Lokalizacja: Śląsk
świetne okolice ale w ciepłe weekendy masakra, wszędzie porozbijane na dziko namioty


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 gru 2006, 15:00 
Robert napisał(a):
piękny blik na ostatnim :P , wczoraj polowałem na taką pogodę ale dostałem sucho-burą, no cóż, chociaż nas nie zlało

ta droga wysypana żużlem dokąd ma prowadzić bo chyba już od Okiennika do Parkoszowic cały ciąg utwardzili, czy przypadkiem nie jest to jakaś przygotówka pod obwodnicę Zawiercia ? :evil:


obwodnica coś ci się chyba pomieszało kolego logicznie pomysl że to co napisałeś niema sensu :wink: a utwardzono je po to aby rolnicy mieli dobry dojazd do pól a po drugie to chyba wygodniej i przyjemniej jest jechać rowerem po tak w miarę utwardzonej drodze polnej niż po kamieniach i raz po raz zakopując się w piasku a po ulewnych deszczach paplać się w bajorku i ja wcale nie uważam że to pieniądze wyrzucone w błoto jak ktoś tam wcześniej napisał wręcz przeciwnie


Gora
  
 
PostNapisane: 29 gru 2006, 15:10 
Robert napisał(a):
świetne okolice ale w ciepłe weekendy masakra, wszędzie porozbijane na dziko namioty


zgadzam się z tobą mieszkam tutaj i uważam że na jurze brakuje miejsc specjalnie wydzielonych pod namiot później bez trudu można stwierdzić że ktoś tu obozował po stercie śmieci strasznie mnie to denerwuje ze gro osób w tym naszym pięknym kraju nie dba o własne otoczenie tym bardziej inne później jedzie sobie człowiek rowerkiem i napotyka na stare opony jakieś częsci karoserii masakra a najbardziej niepojęta dla mnie sprawa to plastikowe worki wyrzucane do lasu a wiecie jakie jest ich zawartość? LIŚCIE dla mnie to jest niepojęte :shock:


Gora
  
 
PostNapisane: 20 wrz 2007, 10:29 

Dołączył(a): 20 wrz 2007, 09:48
Posty: 427
Lokalizacja: Gliwice
Piękne zdjęcia. Na Okiennik wylazłem w lutym:
http://www.panoramio.com/photo/2750613
Chyba mnie widać na tym zdjęciu :) Mimo krótkiego dnia, wycieczka z Morska na Okiennik i z powrotem była niesamowita.


Gora
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 

Teraz jest 19 kwi 2024, 23:57


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL