Teraz jest 29 mar 2024, 06:28




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 lip 2007, 22:30 

Dołączył(a): 14 kwi 2005, 23:41
Posty: 433
Lokalizacja: Górny Śląsk
Zrobiliśmy sobie dzisiaj mały objazd po Jurze, typowo rekreacyjnie .
Przy wejściu na Grodzisko Pańskie przypomniałem sobie o wpisie Michała,że zerwane są łańcuchy , jak już byłem prawie u góry i dopiero wtedy to zauważyłem . A że wchodziłem w sandałach :D , to było średnio..... :mrgreen: szczególnie przy zejściu.
Przejeżdzając obok zalewu w Kostkowicach lekko się załamałem , wszędzie pełno ludzi, głośna muza, śmieci, auta stoją gdzie chcą , wszytko bez ładu i składu , szkoda gadać.... :(
Ktoś powinien zająć się tym miejscem.
Skończyliśmy dzień w Skalnym, jedzonko jakieś średnie było , czyżby wakacyjna zadyszka ? :mrgreen:

Mam pytanie, nowe pole namiotowe w Rzędkach ma to samo logo i numery telefonów co Skalny , rozumiem ,że to biznes tego samego gościa ?

Grzyby nieźle już się wysypały , jak szliśmy na Aptekę, to przy samym szlaku uzbieraliśmy ze 30 sztuk, nie wchodząc praktycznie głęboko w las.

W załączniku kilka fotek z dzisiejszego dnia.


Załączniki:
1.JPG
1.JPG [ 278.81 KiB | Przeglądane 7437 razy ]
2.JPG
2.JPG [ 247.28 KiB | Przeglądane 7437 razy ]
3.JPG
3.JPG [ 201.46 KiB | Przeglądane 7437 razy ]
4.JPG
4.JPG [ 234.13 KiB | Przeglądane 7437 razy ]
5.JPG
5.JPG [ 309.9 KiB | Przeglądane 7437 razy ]
6.JPG
6.JPG [ 107.04 KiB | Przeglądane 7437 razy ]
7.JPG
7.JPG [ 199.35 KiB | Przeglądane 7437 razy ]
8.JPG
8.JPG [ 180.32 KiB | Przeglądane 7437 razy ]
9.JPG
9.JPG [ 236.22 KiB | Przeglądane 7437 razy ]
Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 lip 2007, 11:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 mar 2006, 19:56
Posty: 430
Lokalizacja: Zawiercie
MiCzel napisał(a):
Przejeżdzając obok zalewu w Kostkowicach lekko się załamałem , wszędzie pełno ludzi, głośna muza, śmieci, auta stoją gdzie chcą , wszytko bez ładu i składu , szkoda gadać.... :(
Ktoś powinien zająć się tym miejscem.

Prawda, po tym co zobaczyłem na spacerze rok temu już tam moja noga w sezonie nie postanie. Inna sprawa, że na swój sposób sytuacja nie jest taka zła, bo cała dzicz lokuje się właśnie tam. Dzięki temu np. zalew po drugiej stronie jest dość spokojnym miejscem i można bez obaw rozbić sobie w lesie namiot - w nocy okolica pustoszeje zupełnie. A i woda czystsza.

_________________
v3rt.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 22 lip 2007, 11:28 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9148
Lokalizacja: Włodowice
v3rt napisał(a):
... bo cała dzicz lokuje się właśnie tam...

Bardzo trafne określenie, niestety. Sytuacja nad zalewami to jedno, a drugi koszmar jak wracają wieczorem samochodami - strach się bać i unikam rowerem takich dróg jak ognia.

@MiCzel - tak pole namiotowe w Rzędkach dzierżawi Skalny, na łańcuch w Smoleniu za bardzo bym nie liczył. Teraz jak jest sucho, poza zielskiem do pasa, to jeszcze nie jest źle, ale po deszczach/zimą trzeba tam naprawdę uważać.

Przy okazji jak byłem ostatnio na Biśniku widziałem typowy przykład naszej gospodarki:
najpierw zrobiono schodki (podejście między skałami jest naprawdę udane), później barierkę, a na końcu zabrano się za ścinanie drzew na gorze. Jak to skończyło się dla barierki łatwo się domyśleć :twisted:

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 22 lip 2007, 12:37 

Dołączył(a): 14 kwi 2005, 23:41
Posty: 433
Lokalizacja: Górny Śląsk
No to powiem szczerze ,że nie podoba mi się to nowe pole namiotowe. Miało być pięknie, nowocześnie, tablice o finansowaniu ze środków UE ....podjeżdżam tam wczoraj a wszędzie chwasty i trawska na pół metra wysokości, rozbite ze dwa namioty . Fakt , są stanowiska zadaszone, prysznice, sanitariaty , skrzynki prądowe....tylko nie ma ludzi.
A obok, na starym polu , pełno namiotów.

Michale, może wyjaśnisz w czym problem ? Kasa ?

Drugi temat - Kostkowice. Pełno ludzi, samochodów i namiotów, bo wszystko GRATIS .
Czy ktoś nie powinien tam tego jednak uporządkować - gmina ? Są jakieś sezonowe bary, to może wyznaczyć miejsca do parkowania, miejsca do rozbijania namiotów , niech to ma ręce i nogi . A tak to niektórzy swoje bryki parkują praktycznie w samej wodzie.....
Myślę ,że niech to pozostanie wszytko darmowe ,ale gmina powinna uporządkować teren.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 lip 2007, 16:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 mar 2006, 19:56
Posty: 430
Lokalizacja: Zawiercie
MiCzel napisał(a):
No to powiem szczerze ,że nie podoba mi się to nowe pole namiotowe. Miało być pięknie, nowocześnie, tablice o finansowaniu ze środków UE ....podjeżdżam tam wczoraj a wszędzie chwasty i trawska na pół metra wysokości, rozbite ze dwa namioty . Fakt , są stanowiska zadaszone, prysznice, sanitariaty , skrzynki prądowe....tylko nie ma ludzi.
A obok, na starym polu , pełno namiotów.

A jak się ceny kształtują? Zapewne tutaj jest pies pogrzebany...
MiCzel napisał(a):
Drugi temat - Kostkowice. Pełno ludzi, samochodów i namiotów, bo wszystko GRATIS .
Czy ktoś nie powinien tam tego jednak uporządkować - gmina ? Są jakieś sezonowe bary, to może wyznaczyć miejsca do parkowania, miejsca do rozbijania namiotów , niech to ma ręce i nogi . A tak to niektórzy swoje bryki parkują praktycznie w samej wodzie.....
Myślę ,że niech to pozostanie wszytko darmowe ,ale gmina powinna uporządkować teren.

Gmina zapewne pieniążki wyłożyłaby wtedy, gdyby mogła na tym zarobić. A gdyby wprowadzić opłaty to ludzie przeniosą się tam, gdzie opłat nie ma. W obecnej sytuacji radziłbym po prostu omijać tamto miejsce szerokim łukiem i bez zbytniego reklamowania plażować sobie po drugiej stronie drogi.

_________________
v3rt.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 22 lip 2007, 18:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lut 2005, 23:36
Posty: 1217
Lokalizacja: 49°55'N 19°01'E
2 tyg temu jak pogoda była "taka sobie" to nad zalewem było ledwo kilkanaście namiotów, w tym 5 naszych. Syfu jeszcze wielkiego nie było - my zresztą zawsze sprzątamy po sobie a w tym roku było nawet łatwiej z uwagi na kontener. Puszki i butelki po piwie odbiera zawsze od nas w ostatni dzień zlotu znajomy miejscowy dziadek.
Największym przekleństwem tego miejsca jest głośna muzyka do późna w nocy. Bary niby nieco cofnęły się las (dlatego, że jest jakiś przepis, że 100m od wody - tak mówiła barmanka) ale i tak granie było za głośne.

Poszedłem sobie na spacer nad zalew po prawej stronie od drogi, tam jest łowisko jakichś moczykijów ale śmieci prawie wcale i cisza, że położyłem się i usnąłem nad brzegiem.

_________________
Obrazek


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 23 lip 2007, 12:00 

Dołączył(a): 09 lut 2005, 09:14
Posty: 404
Lokalizacja: Silesia
Alferek napisał(a):

Poszedłem sobie na spacer nad zalew po prawej stronie od drogi, tam jest łowisko jakichś moczykijów ale śmieci prawie wcale i cisza, że położyłem się i usnąłem nad brzegiem.


:mrgreen: za dużo hokejowego browarku ? :mrgreen:

A teraz poważnie - dziwne ,że nikt nie chce się rozbijać w nowym miejscu w Rzędkach ? Za wysokie ceny podyktowali ? :roll:


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 lip 2007, 12:42 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6881
Lokalizacja: Śląsk
mówisz, że Skalny słabo nakarmił ? co zamówiliście ?


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 lip 2007, 19:02 

Dołączył(a): 14 kwi 2005, 23:41
Posty: 433
Lokalizacja: Górny Śląsk
Robert napisał(a):
mówisz, że Skalny słabo nakarmił ? co zamówiliście ?


Szkoda pisać o szczegółach, ale pomylono zamówienie, czekaliśmy wogóle na żarełko z 40 minut, o niektórych rzeczach trzeba było przypominać obsłudze ... bo sobie zapomnieli.

Jak byłem poprzednio, to było OK,może dlatego ,że przed wakacjami i w środku tygodnia.....
:mrgreen:


Gora
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Teraz jest 29 mar 2024, 06:28


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 38 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL