Teraz jest 19 kwi 2024, 09:18




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 205 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 14  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Tatry?
PostNapisane: 22 cze 2010, 21:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 cze 2010, 20:08
Posty: 253
Lokalizacja: Jura
jurasikprog napisał(a):
Dobra widoczność i dobra lornetka :shock: , bo wiele razu się przypatrywałem i nic nie widziałem. Oczywiście z wysokich wzgórz Progu Lelowskiego bardzo dobrze widać Pasmo Przedborsko-Małogoskie z charakterystyczną wierzą w Dobromierzu.
W tym momencie nic mnie tak nie ciekawi jak widok z wieży zamku chęcińskiego na wieżę w Smoleniu.



Ja Ci wież/rze :D


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Tatry?
PostNapisane: 09 lip 2010, 13:02 

Dołączył(a): 07 lip 2010, 13:53
Posty: 9
Nagrywałam kiedyś wschód słońca w Kotlinie Kłodzkiej w związku z tym wstawałam kilka dni z rzędu o 4 rano w zimie co jest ogromnym wyczynem dla amatora snu jakim jestem i powiem że taki poranny spacer może być naprawdę przyjemny a sam wschód przeżyciem jedynym w swoim rodzaju.


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Tatry?
PostNapisane: 09 lip 2010, 18:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2008, 16:03
Posty: 715
Lokalizacja: Zawiercie
penthesilea napisał(a):
poranny spacer może być naprawdę przyjemny a sam wschód przeżyciem jedynym w swoim rodzaju.

potwierdzam, choć bywają dni, ze wstać niełatwo(wyrko ciągnie jak magnes) :lol:


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Tatry?
PostNapisane: 12 lip 2010, 10:25 

Dołączył(a): 07 lip 2010, 13:53
Posty: 9
Chciałabym zrobic patent przewodnika górskiego, czy ktoś się orientuje czy taka licencja funkcjonuje tyko na jednym terenie czy jest możliwośc rozszerzenia patantu na inne kraje?
Ile to kosztuje i jak długo trwa?

I czy jest jakaś praktyka czy tylko odklepanie egzaminu teoretycznego? Help.


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Tatry?
PostNapisane: 12 lip 2010, 10:48 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9161
Lokalizacja: Włodowice
O licencję przewodnika górskiego musisz pytać w innych miejscach, uprawnienia przewodnika jurajskiego uzyskuje się po około rocznym kursie i zdaniu państwowego egzaminu teoretycznego i praktycznego. Tego typu kursy są organizowane m.in. w Olkuszu i w Zawierciu, ale dokładne namiary znajdziesz w googlach.

Podobnie jest z licencją p. górskiego - kurs roczny lub dłuższy, egzamin wewnętrzny potem państwowy teoretyczny i praktyczny. Ceny kursów bardzo zróżnicowane, uprawnienia są na poszczególne grupy górskie - przew. beskidzki, sudecki, tatrzański + przew. terenowi.

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
 Tytuł: Tatry?
PostNapisane: 13 lip 2010, 12:52 

Dołączył(a): 07 lip 2010, 13:53
Posty: 9
Wielkie Dzięki za kompententną odpowiedz.
Może są wśród czytelników przewodnicy górscy, którzy chcieliby się podzielić doświadczeniami z uprawianiem tego zawodu i do tego jak on się ma do rzeczywistości ekonomicznej a także jak to jest gdy się uprawia zawód który jest pasją.

Byłabym wdzięczna!


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Tatry?
PostNapisane: 13 lip 2010, 13:10 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9161
Lokalizacja: Włodowice
Przypominam że to forum regionalne, takich informacji proszę szukać na forach górskich np:
http://www.321gory.pl/phpBB2/index.php
http://www.gorskiswiat.pl/forum/index.php
http://forum.turystyka-gorska.pl
http://www.e-gory.pl/forum/index.php
itp.

Odnośnie przewodnictwa - należy się liczyć z dość brutalnym zderzeniem z rzeczywistością w której zdecydowana większość młodzieży nie ma chęci poznawczych. Na szczęście inaczej wygląda to w przypadku Klientów świadomie decydujących się na skorzystanie z usług przewodnika.

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
 Tytuł: Tatry?
PostNapisane: 13 lip 2010, 21:03 

Dołączył(a): 13 lip 2010, 20:57
Posty: 1
Witam,ja również się interesuje dalekimi widokami zwłaszcza Górskich i jestem w szoku,że z Zawiercia pare razy w roku Tatry ślicznie widać,chciałbym aby u mnie w Łodzi było widać tyle,że ja do Tatr mam 270 km.z Czego do Zawiercia 160 km a z Zawiercia na Tatry widok jest na 110 km.Powie mi ktoś czy z raz w roku z Łodzi Tatry widać? Hihihi ale podobno ktoś mówił,że z Częstochowy widział Tatry tylko nie z Jasne Góry tylko z jakiegoś wieżowca bodajrze,to we Wrześniu było dwa lata temu.Z Czewy pewnie duża szansa jest,szkoda,że ja nie moge podziwiać takich widoków jak miki czy inni Zawiercianie.Pozdr :):D


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Tatry?
PostNapisane: 13 lip 2010, 22:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 mar 2006, 19:56
Posty: 430
Lokalizacja: Zawiercie
penthesilea napisał(a):
Może są wśród czytelników przewodnicy górscy, którzy chcieliby się podzielić doświadczeniami z uprawianiem tego zawodu i do tego jak on się ma do rzeczywistości ekonomicznej a także jak to jest gdy się uprawia zawód który jest pasją.

Mam znajomych przewodników, a i samemu zdarza mi się prowadzić rajdy. Odezwij się na gg (2143856) to porozmawiamy.

Uprawnienia zdobywa się na konkretne obszary (np. Beskidy, Tatry, Bieszczady, Sudety). Kursy startują praktycznie co roku w dużych miastach akademickich, np. w Krakowie.

Jeżeli chodzi o sferę ekonomiczną, to raczej nikt nie traktuje przewodnictwa jako podstawowego źródła chleba - dla większości to raczej ukoronowanie hobby, jakim są górskie wędrówki.

_________________
v3rt.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
 Tytuł: Tatry?
PostNapisane: 14 lip 2010, 14:02 

Dołączył(a): 07 lip 2010, 13:53
Posty: 9
A to ci smutne, mam wrażenie że wszystko co mnie intereuje kończy się stiwerdzeniem nie traktuj teog jako główne zródło zarabiania na chleb. Jestem literaturoznawcą z dyplomem w trakcie studiów aktorskich i mam poczucie z jedej strony robienia tego co chce i satysfakcji a z drugiej brak zakotwiczenia w aspekcie ekonomiczej rzeczywistości.
Myślałam że plany przewodnika górskiego jest bardziej przyziemną i finansowo atrakcyjniejszą perspektywą niż moje dotychczasowe wybory zawodowe.

Zonk.


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tatry?
PostNapisane: 02 wrz 2010, 19:49 

Dołączył(a): 08 mar 2007, 21:59
Posty: 2013
Lokalizacja: Pradła
jurasikprog napisał(a):
Przy dobrej widoczności widać zachodnie pasma G.Świętokrzyskich czyli Pasmo Przedborsko-Małogoskie. Dobrze się obserwuje z G.Zborów i z wysokich wzniesień Progu Lelowskiego. Pięknie widać G.Chełmo i Murawy Dobromierskie z charakterystyczną wieżą TV (taka jak w Niegowej). Widać je dobrze bo pomiędzy Jurą&Progiem Lelowskim a Pasmem Przedborsko Małogoskim jest dolina Pilicy czyli płaska Niecka Włoszczowska. Niestety Pasmo Chęcińskie przysłonięte jest równie wysokimi Grzywami Korzeczkowskimi i pagórkami w Tokarni. A pomiędzy jest Płaskowyż Jędrzejowski niby płaski ale wysoki na 250 - 300m npm. Z Jury nie widać Chęcin - zamku też nie widać. Warto się tam wybrać i wejść na wieżę. Jest tam piękny widok ale nie aż tak daleki.

Zostałem rozstrzelany i jeszcze nóż w plecy
http://www.dalekieobserwacje.eu/?p=8291

_________________
TJ


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Tatry?
PostNapisane: 02 wrz 2010, 21:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 kwi 2007, 17:31
Posty: 3645
Skoro z Chęcin widać Jurę, to i powinno być na odwrót ;)


Edit:
Dzięki Jurasik - dawno nie zaglądałem na dalekie obserwacje, ale teraz przypomniała mi się góra, o którą pytałem kiedyś na forum (Beskidy, z oświetlonym masztem) - to po prostu Skrzyczne :)


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
 Tytuł: Tatry?
PostNapisane: 03 wrz 2010, 19:21 

Dołączył(a): 08 mar 2007, 21:59
Posty: 2013
Lokalizacja: Pradła
Mnie ostatnio powaliło słońce nad Pradziadem

_________________
TJ


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Tatry?
PostNapisane: 03 wrz 2010, 20:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 kwi 2007, 17:31
Posty: 3645
Fakt, świetnie to wyszło. Załóżmy coś takiego - wieje bardzo silny, suchy wiatr i wywiewa cały syf znad Śląska - czy dałoby się wtedy zobaczyć Pradziada z Jury Środkowej?


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
 Tytuł: Tatry?
PostNapisane: 03 wrz 2010, 22:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2009, 18:25
Posty: 1961
Lokalizacja: Jura Płn
markpm napisał(a):
Fakt, świetnie to wyszło. Załóżmy coś takiego - wieje bardzo silny, suchy wiatr i wywiewa cały syf znad Śląska - czy dałoby się wtedy zobaczyć Pradziada z Jury Środkowej?

Z Niegowonic (teoretycznie) jest szansa mapka

edit: znalazłem :
http://www.dalekieobserwacje.eu/?p=4935 nawet fajnie wychodzi bo wiadomo gdzie dokładnie obserwować
http://www.dalekieobserwacje.eu/?p=4957

_________________
Kill on tour '(^^)'
ObrazekObrazekObrazek


Gora
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 205 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 14  Następna strona

Teraz jest 19 kwi 2024, 09:18


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL