Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy...


Dolina Pilicy - miejsca - burza nad Środkową Pilicą - 9.07.2021r.

Dziś do wczesnego popołudnia powtórka z dni ubiegłych, znaczy upał, a potem...
Potem przyszły zapowiadane burze z porywistym wiatrem łamiącym drzewa i gradem wielkości orzechów włoskich.

Fotki z Sony TX30, następnego dnia obiektyw całkowicie zaparowany (aparat wodoodporny / do zdjęć podwodnych), szczęściem udało się go całowicie wysuszyć.
Plaża w Maluszynie nad Pilicą, sprzęt przygotowany.Upał nad rzeką poniżej Bobrownik.Bobrowniki - ciągną ciemne chmury i grzmi co jakiś czas.Grupa jednak kończy w Sudzinie i szybko szutrowym skrótem, z busem na ogonie, w centrum nawałnicy.Najgorsze za nami. Dosłownie parę minut po tym jak grupa pobiegła do busa zaczął padać grad, duży z impetem walący po dachu i szybach samochodu. Pierwszy raz poważnie zastanawiałem się czy, mimo wjechania pod, a właściwie "na chama" w gęste wierzby, szyby wytrzymają.Kajaki wypełnione lodowatą wodą, trzeba poobracać by korkami spłynęła, gdyż wybieranie gąbką grabienie dłoni tylko powodowało a wody w kajakach nie ubywało...W drodze powrotnej, jeziora na drogach, pełno połamanych gałęzi a i drzew pewnie na drogach nieco wylądowało i Straż cały czas kursowała. Kiepsko było na północ od Radoszewnicy (północno-wschodni skrawek woj. śląskiego), na południowy-zachód od Koniecpola już OK.

Powrót do spisu wycieczek »»»Z wyjątkiem nielicznych fragmentów gdzie podaję autora, wszystkie teksty, zdjęcia, kod i layout na stronach www.jurapolska.com, www.jurapolska.pl, www.kajakiempopilicy.pl są mojego autorstwa i wykorzystanie ich na jakimkolwiek polu możliwe jest tylko i wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody.

JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę


2001-2022 © Michał Demel
tel. 692 47 58 25 lub 602 29 58 24
JuraPolska.com & KajakiemPoPilicy.pl