Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy...


Jura Krakowsko Częstochowska - foto - poniżej Góry Włodowskiej - 13 i 19.05.2021r.

Fotki z dwóch krótkich wyjść w tereny między skłonem jurajskiej kuesty w Górze Włodowskiej a Wartą.

Fotki z Samsung GX10 + Pentax 55-300


13.05 - młodziutki cielak jelenia wczesnym wiosennym popołudniem nieopodal leśnego babrzyska w Dolinie Górnej Warty. Dostrzegłem ledwo perę metrów przed sobą, w niewielkim dołku za krzewinkami jagód nie sposób było wcześniej. Szybkie cyknięcie fotki, bez podchodzenia kadrowania itp. i spokojnie do tyłu a później szerokim łukiem w koło.
Pamiętajcie to ważne, bardzo ważne - jeżeli traficie na młode nigdy nie podchodźcie, nie dotykajcie! Zostawcie zwierzaka w spokoju.19.05 - zielona wiosna, znaczy samiec zwinki na brzegu Budzisk. Akurat jeszcze słońce się przez chmury przebijało...Buchtujemy, deszczem się nie przejmujemy. Dwie inne lochy z ledwo widocznymi w wysokiej trawie pasiakami weszły już w zarośla.I na mnie pora...
Zwierzaków było więcej, lecz w deszczu z fotek nici, szczęściem przyjemnośc obserwacji przyrody nic nie zakłócało.

Powrót do spisu wycieczek »»»Z wyjątkiem nielicznych fragmentów gdzie podaję autora, wszystkie teksty, zdjęcia, kod i layout na stronach www.jurapolska.com, www.jurapolska.pl, www.kajakiempopilicy.pl są mojego autorstwa i wykorzystanie ich na jakimkolwiek polu możliwe jest tylko i wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody.

JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę


2001-2022 © Michał Demel
tel. 692 47 58 25 lub 602 29 58 24
JuraPolska.com & KajakiemPoPilicy.pl