Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy...


20 lat JuraPolska.com

20 lat minęło jak jeden dzień...

No nie, dni dobrych i złych jak to w życiu, było nieco więcej, a w tym czasie Jura przeszła olbrzymią zmianę. Zarówno krajobrazową jaki społeczno-gospodarczo-turystyczną. W jednych aspektach były to zmiany korzystne w innych wręcz przeciwnie, ale nie o tym.

Dokładnie 20 lat temu, 9.02.2002r. zarejestrowałem domenę www.JuraPolska.com i strona nieprzerwanie aktualizowana działa w necie. Oczywiście różne formy przybierała, po drodze utworzyłem prężne www.ForumJurajskie.pl przejmujące aktualności i wszelkie debaty regionalne/turystyczne. Tytułowa JuraPolska obecnie poza zgromadzonymi opisami i zdjęciami pełni w niewielkim stopniu rolą reklamową, a zasadniczo stała się blogiem turystycznym.

Jak ktoś zainteresowany może skorzystać z WebArchive gdzie są częściowo działające wersje archiwalne.


Screen z WhoisPierwsza wersja JuraPolska.com z 2002r.W grudniu 2003r. zmiana topu i układu, który funkcjonuje w sumie do dziś.W 2008 pojawia się nowe logo i szata graficznaA od wiosny 2014 aktualny układ i kolorystyka. Strona obecnie archaiczna, lecz mnie współczesne trendy nie pociągają zbytnio...Po drodze funkcjonowała strona ściśle firmowa,oraz wersja of-line na CD ze zdjęciami. To takie obecnie niepojęte czasy kiedy przestrzeń dyskowa a głównie transfer były drooooogie i ograniczone.Pierwsza moja strona www zamieszczona w internecie wiosną 2001. Z samej sieci korzystam +/- od połowy lat 90-tych.

Powrót do spisu wycieczek »»»Z wyjątkiem nielicznych fragmentów gdzie podaję autora, wszystkie teksty, zdjęcia, kod i layout na stronach www.jurapolska.com, www.jurapolska.pl, www.kajakiempopilicy.pl są mojego autorstwa i wykorzystanie ich na jakimkolwiek polu możliwe jest tylko i wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody.

JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę


2001-2022 © Michał Demel
tel. 692 47 58 25 lub 602 29 58 24
JuraPolska.com & KajakiemPoPilicy.pl