Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy...


Wyżyna Częstochowska - miejsca - Geopark Północnej Jury, szkolenie dla przewodników - 21.10.2023r.

I po kolejnym, drugim już, szkoleniu dla przewodników dotyczącego terenu Geoparku Północnej Jury, a dokładniej rozpoznawania skał/minerałów i skamieniałości.
Szkolenie organizowane przez Państwowy Instytut Geologiczny - Państwowy Instytut Badawczy rozpoczęło się wykładem w Kielnikach, następnie część terenowa (Kamieniołom Janina, Kamieniołom Amerykan, Kamieniołom Warszawski).
Jak poprzednio bardzo przyjemnie i pożytecznie spędzony czas, mogło by być częściej...

Na szkoleniu otrzymaliśmy m.in. Przewodnik geoturystyczny po Geoparku Północnej Jury i jego mapę geoturystyczną (linki są do PDFów), ale co drukowane to drukowane :)Między Janiną a Niebieskimi Źródłami w JulianceWszyscy podziwiają koralowce na biohermie gąbkowo-stromatolitowejGłówna część kamieniołomu Janina, zaraz będzie o żyłach neptunicznychCóż tu napisać (na FB Wojtek podsumował "kwiat zawierciańskiego przewodnictwa i nieliczna reprezentacja Południa") od prawej Piotr, Magdalena, Joanna i SławekKamieniołom WarszawskiPiotrek dominuje nad grupą na marnej resztce "ziemnej piramidy" która to była pozostałością wypełnionego terra rosą leju krasowego. Otaczająca skała została wyeksploatowana.

Powrót do spisu wycieczek »»»Z wyjątkiem nielicznych fragmentów gdzie podaję autora, wszystkie teksty, zdjęcia, kod i layout na stronach www.jurapolska.com, www.jurapolska.pl, www.kajakiempopilicy.pl są mojego autorstwa i wykorzystanie ich na jakimkolwiek polu możliwe jest tylko i wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody.

JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę


2001-2024 © Michał Demel
tel. 692 47 58 25 lub 602 29 58 24
JuraPolska.com & KajakiemPoPilicy.pl