Między Wartą, Nidą i Pilicą - fotorelacje autora JuraPolska.com z prywatnych wycieczek pieszych, rowerowych i kajakowych.
Jura Krakowsko - Częstochowska


Jura Krakowsko Częstochowska - spływ kajakowy - Pływanie, zabawa i nauka wchodzenia do kajaka na Zalewie Dzibice - 07.08.2015r.

W upalny (35stC, a takie temperatury utrzymują się nam już od wielu dni i wg prognoz końca nie widać) piątek wypożyczaliśmy kajaki harcerzom na Zalewie Dzibice w Kostkowicach, a że woda i dno tam bardzo fajne i czyste (zdjęcia 1600px - foto1 i foto2) to zabraliśmy do zabawy jedynkę Nifty. Trochę nim popływaliśmy - po stojącej wodzie płynie szybko i sprawnie, zresztą na rzece po "wyczuciu" pływa się nim jeszcze lepiej, a później córka sprawdzała czy da się wejść samemu do kajaka na głębokiej wodzie...


Zalew Dzibice

Kajaki na Zalewie Dzibice

Zalew Dzibice

Nifty 385 na Zalewie Dzibice

Zalew Dzibice

Nifty 385 na Zalewie Dzibice

Zalew Dzibice

Nifty 385 na Zalewie Dzibice

Zalew Dzibice

Zmiana załóg w dwójkach

Zalew Dzibice

Kajak przewrócony (obrócenie do właściwej pozycji w głębokiej wodzie nie jest problemem) i zaczynamy próby samodzielnego wejścia do kajaka.

Zalew Dzibice

j.w.

Zalew Dzibice

Wejście od strony burty bez użycia wiosła z pływakiem nie udało się ani córce ani mi, za to jej "wczołganie się" przez rufę po wielu próbach zakończyło się sukcesem.

Zalew Dzibice

Wchodzenie z lekką stabilizacją kajaka poszło dużo łatwiej...

Zalew Dzibice

j.w.

Zalew Dzibice

j.w.

Zalew Dzibice

j.w.

Zalew Dzibice

Wnętrze Nifty obróconego dnem do góry

Do dwójki (ProTour470) samemu, bez użycia dodatkowego pływaka na wiosło, wejść się nie udało, za to wejście na głębokiej wodzie w dwie osoby do ProToura nie stanowi większego problemu. Podobnie wchodzenie do kajaka stabilizowanego przez pomocy drugiego kajakarza.
Całkiem niezła lekcja a przy okazji doskonały sposób na spędzenie czasu w czasie upału :)


Z wyjątkiem nielicznych fragmentów gdzie podaję autora, wszystkie teksty, zdjęcia, kod i layout na stronach www.jurapolska.com, www.jurapolska.pl, www.kajakiempopilicy.pl są mojego autorstwa i wykorzystanie ich na jakimkolwiek polu możliwe jest tylko i wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody.

JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę


2001-2024 © Michał Demel
tel. 692 47 58 25 lub 602 29 58 24
JuraPolska.com & KajakiemPoPilicy.pl