Między Wartą, Nidą i Pilicą - fotorelacje autora JuraPolska.com z prywatnych wycieczek pieszych, rowerowych i kajakowych.
Jura Krakowsko - Częstochowska


miejsca - Dolina Środkowej Pilicy w majówkę 2016r.
W długi weekend majowy rozpoczęliśmy "letni" sezon kajakowy na Pilicy. Jedna grupka płynęła na 3 dni z noclegami pod namiotami z Maluszyna do Łęgu Ręczyńskiego (ostatecznie spływ skończył się parę km wcześniej w Faliszewie), a druga na kilkugodzinny 19km odcinek z Maluszyna do Krzętowa. Pogoda mimo wcześniejszych złowieszczych prognoz całkiem udana, słońca dużo więcej niż na poniższych fotkach i wszędzie mocna soczysta wiosenna zieleń.
Na drogach zarówno Jury jak i w szeroko pojętych okolicach Przedborza bardzo dużo rowerzystów. Niestety część z rowerowych grup dziwne trasy swych wycieczek obrały i miast spokojnymi bocznymi drogami po ruchliwych "głównych" pedałowali...


Maluszyn

Na plaży w Maluszynie, mimo długiego weekendu i pięknego słońca tego dnia tylko nasza mała grupka wystartowała.

Sudzin

Droga nad Pilicą w Sudzinie.

Krzętów

Pilica w okolicach Krzętowa.

Krzętów

Bobry tną na potęgę, z tego niewielkiego lecz wspaniale rozłożystego dębu już nic nie będzie.

Krzętów

Zakole Pilicy na wysokości piaszczystej plaży przy "Chacie u Brata", po zimie troszkę nowych obrywów na brzegu.

Biały Brzeg

Biały Brzeg.

Taras

Taras, za moimi plecami na zakolu rzeki fajna piaszczysta plaża.

Faliszew

Faliszew - zgodnie z opisem w przewodniku po Pilicy doskonałe miejsca na biwak, tym bardziej że do zabudowań szczególnie na lewym brzegu daleko i dojazd samochodem osobowym nie jest wygodny dzięki czemu raczej tam spokojnie...

Powrót do spisu wycieczek »»»Z wyjątkiem nielicznych fragmentów gdzie podaję autora, wszystkie teksty, zdjęcia, kod i layout na stronach www.jurapolska.com, www.jurapolska.pl, www.kajakiempopilicy.pl są mojego autorstwa i wykorzystanie ich na jakimkolwiek polu możliwe jest tylko i wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody.

JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę


2001-2020 © Michał Demel
tel. 692 47 58 25 lub 602 29 58 24
JuraPolska.com & KajakiemPoPilicy.pl