Między Wartą, Nidą i Pilicą - fotorelacje autora JuraPolska.com z prywatnych wycieczek pieszych, rowerowych i kajakowych.
Jura Krakowsko - Częstochowska


wycieczka piesza - zimowy spacer w kierunku Góry Apteka - 04.01.2015Druga z czterech moich stałych tras spacerowych, choć po zimie w 2010r. nie za często nią wędrowałem.


Mapa wycieczki

Mapa wycieczki, link do mapki on-line na GPSies, lub mapki on-line na Wikiloc (nie jest to track GPS, jedynie schematyczny zarys)

Włodowice

Za kozią fermą na górce dostrzegam pomarańczowe kamizelki, więc profilaktycznie z kundlem schodzimy tak by zasłoniła nas górka. Chwilę później kanonada i kilkadziesiąt metrów przed nami w popłochu dzik przeleciał. Dziś miał szczęście...

okolice Rzędkowic

Już na łąkach na wschód od Włodowic wiało niemiłosiernie i zaczyna padać śnieg, jednak dopiero przeciąłem polną drogę Rzędkowice - Zaborze zaczęło solidnie sypać poziomo. Pod Sarnimi Skałami zdecydowałem, że w taka pogodę iść otwartym terenem pod wiatr to średnia przyjemność i ku uciesze miśka powędrowaliśmy świeżym tropem lisa w stronę Bukowych Skał.

okolice Rzędkowic

W końcu oczyszczono drogę z drzew powalonych zimą 2010r. Będzie można teraz regularnie chodzić/jeździć rowerem.

okolice Rzędkowic

Pod Bukowymi Skałami jest jeden z lepiej zachowanych odcinków rowu przeciwpancernego linii B1 z 1944r.

okolice Rzędkowic

Bukowe Skały

okolice Podlesic

Wąwóz u zachodniego podnóża Góry Apteki (Wzg. Koźnica), patrząc po śladach kilka chwil wcześniej wędrowała nim trójka turystów co w sumie nie jest codzienną sprawą ;) Z wejścia na Ruskie Skały rezygnuję - w taką pogodę widoków i tak by ładnych nie było...

okolice Rzędkowic

Okolice czarnego szlaku poniżej koty 387,8

okolice Morska

Widok z samotnej skałki na Skałki Morskie, z zachodu nadciąga kolejna śnieżyca i trzeba w las uciekać ;)

okolice Morska

Nad Zaborzem, a jeszcze 8 lat temu tą drogą samochodem jeździłem...

Powrót do spisu wycieczek »»»Z wyjątkiem nielicznych fragmentów gdzie podaję autora, wszystkie teksty, zdjęcia, kod i layout na stronach www.jurapolska.com, www.jurapolska.pl, www.kajakiempopilicy.pl są mojego autorstwa i wykorzystanie ich na jakimkolwiek polu możliwe jest tylko i wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody.

JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę


2001-2020 © Michał Demel
tel. 692 47 58 25 lub 602 29 58 24
JuraPolska.com & KajakiemPoPilicy.pl