Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy...


Jura Krakowsko Częstochowska - spacer - mroźna jurajska zima - 7, 8, 9.01.2024r.

Leśny spacer 5km, śnieg cały czas jest przewiewany i na takich totalnie bocznych drogach może być lekki problem...
Bez słońca i specjalnie po zacisznym choć mało ciekawym rachitycznym sosnowym lesie, gdyż tam nie wiało tak dotkliwie.

Foto z Sony TX30 przepuszczone przez SilkyPixDziś (8.01.24) na kueście, w drodze powrotnej przed godz. 15 już czuć konkretny chłód było. Zresztą ciekawe uczucie gdy w twarz od strony słońca ciepło a od drugiej strony lodowaty wiatr mrozi. Śniegu mało, w lesie tak z 6 góra 7cm, na otwartej przestrzeni sporo obszarów przewianych prawie do zera. Zwierzaków w lesie bardzo mało, kręci się niewielka chmara łań, kilka saren i dzików.

Foto z Samsung GX10 przepuszczone przez SilkyPixMroźny (zdaje się przed ostatni dzień fali mrozów dochodzącej do -20stC) spacer koło Zalewu Dzibice na Białce Zdowskiej k/Kostkowic. Oczywiście Jura, poniżej pasma Skałek Kroczyckich. Na term. samochodu stojącego na słońcu -15stC, ale w cieniu bardzo zimno... Klekot odpalił bardzo bardzo opornie, na drogach Powiatu Zawierciańskiego wszystko zgodnie z tradycją, czyli lodowisko. Jak zejdą śniegi to kolejówką od Wygody do Młynów chyba już się nie przejedzie.
Kicia już nie cykorzy, węszy cały czas, bawi się itd.

Foto z Sony TX30 przepuszczone przez SilkyPixZ wyjątkiem nielicznych fragmentów gdzie podaję autora, wszystkie teksty, zdjęcia, kod i layout na stronach www.jurapolska.com, www.jurapolska.pl, www.kajakiempopilicy.pl są mojego autorstwa i wykorzystanie ich na jakimkolwiek polu możliwe jest tylko i wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody.

JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę


2001-2024 © Michał Demel
tel. 692 47 58 25 lub 602 29 58 24
JuraPolska.com & KajakiemPoPilicy.pl