Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy...


Jura Krakowsko Częstochowska - wycieczka piesza - spacer do Morska - 13.02.2021r.

Dziś w założeniu szybki kondycyjny 11,5km spacerek do Morska. Normalnie to 1:45 max 2h, teraz ponad 2,5h gdyż ciężko iść po zaśnieżonych poboczach. W terenie już całkiem by wyszło x2 pewnie.
Pogoda w sam raz, leciutka odwilż, sporo słońca, miejscami "wiosennie" podśpiewujące ptaki. Dopiero w samych Włodowicach dopadła śnieżyca. W prognozach spora odwilż od następnego weekendu, a rok temu przebiśniegi już kwitły... Foto z Sony TX30

Morsko

Morsko, coraz mniej takich widoczków na głównym grzbiecie Jury.

Morsko

Jedne z najpiękniej położonych domów w Morsku. Z jednej strony okna na południe, z drugiej widok na Skałki Rzędkowickie, Skałki Podlesickie z Apteką, Skałki Morskie z Popielarką i Okiennik Mały...

Włodowice

Włodowice, ruiny pałacu Warszyckiego, choć chyba jego najbardziej rozpoznawalnym właścicielem był twórca Aten Olkuskich, czyli Michał Poleski herbu Poraj.

Powrót do spisu wycieczek »»»Z wyjątkiem nielicznych fragmentów gdzie podaję autora, wszystkie teksty, zdjęcia, kod i layout na stronach www.jurapolska.com, www.jurapolska.pl, www.kajakiempopilicy.pl są mojego autorstwa i wykorzystanie ich na jakimkolwiek polu możliwe jest tylko i wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody.

JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę


2001-2021 © Michał Demel
tel. 692 47 58 25 lub 602 29 58 24
JuraPolska.com & KajakiemPoPilicy.pl