Jura Krakowsko Częstochowska - wycieczka piesza - szybki wypad na Bukowe Skały - 15.12.2020r.

Jak w tytule - samotny spacer po najbliższej okolicy, znaczy opłotkami Rzędkowic, Morska Zaborze na Skałki Podlesickie i Rzędkowicki, a powrót Rzędkowickimi Gajami. Po Dłuższym okresie chłodu i dużej ilości szadzi/okiści na drzewach wszyło słońce, co też miało wpływ na tempo i trasę wędrówki...

Foto z Sony TX30

Morsko Zaborze

Droga na bezimienną skałkę między Morskiem Zaborze a Rzędkowicami, z widokiem na Skałki Morskie i zamek Bąkowiec.

Morsko Zaborze

Oto i ta skałeczka.
Tradycyjnie w starszych relacjach i galerii jest trochę fotek z tego miejsca, blisko domu a miejsce do obserwacji przyrody doskonałe. Dawniej jak w koło były pola i świeże nie porośnięte zagajnikami nieużytki było jeszcze lepiej. Ale to było dawno i błyskawiczny rozrost lasu zmianą na niekorzyść dla krajobrazu i różnorodności przyrodniczej. Tym bardziej iż sadzona jest i rozsiewa się samoistnie głównie sosna.Między zimą a słońcem.
Słoneczko grzało naprawdę mocno i w lesie lało się z lodowatą wodą za kołnierz potężnie.Bukowe SkałyJ.w.
Tu podobnie jak na kilku innych okolicznych skałkach mamy pionowe zerwy od strony wschodniej i południowej, a od zachodu łagodnie nachylone zbocze u szczytu przechodzące w miniaturowy skalny grzebień.Klasyka Rzędkowic, czyli Okiennik Rzędkowicki z Garażem i Słoneczny Trawers.Widok znad Brzuchatej w kierunku Góry Janowskiego i Pasma Smoleńsko-Niegowonickiego.
Widoczność kiepska, matryca/optyka aparatu jeszcze gorsza, ale tu bardziej mi o teren poniżej chodziło. 20 lat temu tu tylko pola były...

Powrót do spisu wycieczek »»»Z wyjątkiem nielicznych fragmentów gdzie podaję autora, wszystkie teksty, zdjęcia, kod i layout na stronach www.jurapolska.com, www.jurapolska.pl, www.kajakiempopilicy.pl są mojego autorstwa i wykorzystanie ich na jakimkolwiek polu możliwe jest tylko i wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody.

JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę


2001-2021 © Michał Demel
tel. 692 47 58 25 lub 602 29 58 24
JuraPolska.com & KajakiemPoPilicy.pl