Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy...


Jura Krakowsko Częstochowska - wycieczka piesza - Jesienne spacerki po stałych trasach dwa - 20 i 24.10.2021r.

Dwa jesienne spacery wśród plenerów znanych i lubianych.
Dworski Las między Żerkowicami a Karlinem jest dość często odwiedzanym terenem, w okolice Mzurowa i Dąbrowna nieco rzadziej lecz też parę razy w roku. Dawniej b. często jeździłem tam rowerem, obecnie leń nie pozwala ;)

Fotki z Sony TX30


Widok ze skraju Dworskiego Lasu (20.10) w stronę pagórków nad źródliskową Doliną Krztyni.Jesień w jurajskiej buczynie.Niedzielne przedpołudnie 24.10 wbrew prognozom było paskudne, znaczy mglisto chmurne, do tego stopnia że na początku lepiej było iść nieco na przełaj lasem niż wygodnymi polnymi drogami.Później się przejaśniło i w zacisznych miejscach na lessowym pograniczy Jury i Progu Lelowskiego całkiem miło było. W drodze powrotnej standardowo o tej porze roku postój przy zdziczałym sadzie z kilkoma starymi jabłonkami o wspaniałych owocach.

Powrót do spisu wycieczek »»»Z wyjątkiem nielicznych fragmentów gdzie podaję autora, wszystkie teksty, zdjęcia, kod i layout na stronach www.jurapolska.com, www.jurapolska.pl, www.kajakiempopilicy.pl są mojego autorstwa i wykorzystanie ich na jakimkolwiek polu możliwe jest tylko i wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody.

JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę


2001-2022 © Michał Demel
tel. 692 47 58 25 lub 602 29 58 24
JuraPolska.com & KajakiemPoPilicy.pl