Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy...


Jura Krakowsko Częstochowska - wycieczka piesza - Zimowy Wilczy Kamień (Skałki Rzędkowickie) oraz Dworski Las - 22 i 24.01.2022r.

5km śnieżny spacerek przez gwarne dziś Skałki Rzędkowickie na Wilczy Kamień

Fotki z Sony TX30
Skałki Rzędkowickie

Skałki Rzędkowickie, po prawej Turnia Szefa, po lewej Baszta

Wilczy Kamień

Skrajem pól, równolegle do rowu przeciwpancernego Linii b1 pod Wilczym Kamieniem

Wilczy Kamień

Grań Wilczego Kamienia, pod okapem za plecami fajna półka skalna, ale nie w takich warunkach. Zarosło miejsce totalnie, dla porównania można zobaczyć fotkę z końca 2014r.

Wilczy Kamień

Ślisko na zejściu, w tle płytka studzienka krasowa wypełniona osadami typu "terra rossa", a za moimi placami relikt pozycji ziemnych z Wielkiej Wojny.

Kolejny krótki spacer 24.I.2022r.
Rano piękna słoneczna i mroźna aura, lecz przed południem chmury przywiało i słoneczka brak, stąd krótsza niż zazwyczaj pętla po Dworskim Lesie.

Żerkowice

Przy drodze stała osobówka i trzeba było wjechać na skraj pól/łąk nad kasztanowca przy Szlaku Orlich Gniazd. W lecie 20' roku zmieniłem opony na takie same jak poprzednio (model/rozmiar/producent) jednak niestety mieszanka gumy inna co skutkuje dużo mniejszą przyczepnością na mokrym. Gorszą niż UAZ zimą na YA - 192. W takich warunkach na poprzednich gumach jeździł bezproblemowo, a teraz już tak miło nie jest. Ale wjechał i zjechał.

Dworski Las

Szlak Orlich Gniazd w górnej części wąwozu rozcinającego Dworski Las

Dworski Las

Powrót z Karlina leśną drogą wzdłuż pozycji Linii b1 północnego skraju lasu.

Dworski Las

Nie ma sprawiedliwości - na południu cały czas słonecznie, trzeba było jednak do Mokrusa jechać...

Powrót do spisu wycieczek »»»Z wyjątkiem nielicznych fragmentów gdzie podaję autora, wszystkie teksty, zdjęcia, kod i layout na stronach www.jurapolska.com, www.jurapolska.pl, www.kajakiempopilicy.pl są mojego autorstwa i wykorzystanie ich na jakimkolwiek polu możliwe jest tylko i wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody.

JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę


2001-2024 © Michał Demel
tel. 692 47 58 25 lub 602 29 58 24
JuraPolska.com & KajakiemPoPilicy.pl