Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy...


Jura Krakowsko Częstochowska - spacer - Skałki Rzędkowickie - 22.01.2023r.

Miał być szybki krótki spacer po Rzędkach i w sumie był, ale najpierw akcja ratownicza w wykonaniu radzieckiego sprzętu za kierownicą którego zasiadał Piotr.
Za co jeszcze raz dzięki.

Foto z Sony TX30 przepuszczone przez SilkyPix

Skałki Rzędkowickie

Podczas parkowania pod Skalnym "nieco" zniosło samochód i próba wyjazdu (na pełnym napędzie) skończyła się oparciem o sąsiedni samochód. Było naprawdę bardzo ślisko, mokry śnieg i w miejscach ubitych momentalnie powstawało dosłowne lodowisko, a opony (ML698+) znaczy ich mieszanka lepiej nie pisać. To już kolejny raz kiedy zawodzą w takich warunkach. A jest to o tyle dziwne że poprzedni komplet (ten sam model/rozmiar/producent) zachowywał się bardzo, ale to bardzo poprawnie...

Skałki Rzędkowickie

Na odsiecz przybył Piotrek z Maćkiem i po nieudanych próbach przesunięcia całego samochodu za ramę w prawo, zmieniłem na przedni zaczep i udało się Gallopera przesunąć tak że już normalnie można było w dół zjechać. Z wyciągarką udała by się pierwsza opcja, natomiast na szarpanie było zbyt ślisko i uaz momentalnie tracił trakcję. Foto Piotr

Skałki Rzędkowickie

Udało się bez najmniejszych uszkodzeń w cytrynie i moim sprzęcie. Właściciel białego przyszedł dosłownie chwilę po odciągnięci, wcześniej był ktoś z jego "ekipy", pooglądał i uznał że nie ma najmniejszego problemu, nic się nie stało, nie ma o czym gadać.

Skałki Rzędkowickie

A tak wyglądały zamglone i zasypane Skałki Rzędkowickie, mimo kiepskiej pogody sporo ludzi.

Skałki Rzędkowickie

Skałki Rzędkowickie

Skałki Rzędkowickie

Buczyny na północnych zboczach Skałek Rzędkowickich.

Powrót do spisu wycieczek »»»Z wyjątkiem nielicznych fragmentów gdzie podaję autora, wszystkie teksty, zdjęcia, kod i layout na stronach www.jurapolska.com, www.jurapolska.pl, www.kajakiempopilicy.pl są mojego autorstwa i wykorzystanie ich na jakimkolwiek polu możliwe jest tylko i wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody.

JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę


2001-2024 © Michał Demel
tel. 692 47 58 25 lub 602 29 58 24
JuraPolska.com & KajakiemPoPilicy.pl