Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy...


Jura Krakowsko Częstochowska - wycieczka piesza - Lasy po nawałnicach z połowy lipca 21 - 26.07.2021r.

Dziś ostatni dzień z maratonu kajakowo-wycieczkowego gdzie od samego rana do 19-20 człowiek na nogach intensywnie był. Teraz tylko codziennie kajaki, ale mam nadzieję że w miarę spokojnie będzie... Po nawałnicach jakie przeszły w połowie lipca lasy okolic Włodowic - Podlesic - Kostkowic - Zdowa wyglądają jak po tornadzie i planując jakieś bardziej konkretne trasy piesze czy ściśle terenowe na rowerach trzeba liczyć się z olbrzymimi utrudnieniami.

Na dziś miałem zaplanowaną m.in. grę terenową na Skałkach Kroczyckich i w środę wieczorem, po całodniowej wyciecze podjechałem do Podlesic zobaczyć co w terenie. Był sajgon, ale od biedy po konsultacji z kierownictwem obozu uznałem że damy radę.

Dziś rano pojechałem przygotować zadania - było OK, część drzew na szlakach uprzątnięta, tylko ok. 10 zatorów na zielonym szlaku i koło jednej z jaskiń. Za to było po deszczu jak w lasach tropikalnych. Gra poszła planowo, dzieciaki szły przez chaszcze jak dziki w kukurydzy, czasem nadążyć było ciężko. Potem jeszcze Grzęda Mirowska i późnopopołudniowy spacerek via Zdów po samochód.

Fotki z Sony TX30.


Połamane potężne buki pod Jaskinią w KroczycachNa zielonym szlaku przez Skałki Kroczyckie.Całkiem sporo grzybów przy szlaku.Bobolice podczas drogi powrotnej z Mirowa pod Skałki Kroczyckie - słońce prażyło w plecy bezlitośnie.Powalony las przed Zdowem.Na żółtym szlaku nad Zdowem - dla mnie miejsce mocno sentymentalne. Droga dalej jurajska, wapienno krzemienna, ale dawne pola zarosły już całkiem i niedługo widoków nie będzie wcale. A 20 lat temu uwielbiłem jeździć tam rowerem w letnie popołudnia i podziwiać rozległe widoczki znad Zdowa - na Skałki Kroczyckie też...No i przejechałem się ostro na nadmiernym optymizmie - las między Zdowem a CMKą jest ciężki, bardzo ciężki do przejścia obecnie.Opuściłem szlak i częściowo na azymut, częściowo plątaniną tamtejszych ścieżek poszedłem w stronę CMKi.Będzie sprzątania na wiele dni.Już prawie przy torach - o dziwo wyszedłem idealnie na samochód...

Powrót do spisu wycieczek »»»Z wyjątkiem nielicznych fragmentów gdzie podaję autora, wszystkie teksty, zdjęcia, kod i layout na stronach www.jurapolska.com, www.jurapolska.pl, www.kajakiempopilicy.pl są mojego autorstwa i wykorzystanie ich na jakimkolwiek polu możliwe jest tylko i wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody.

JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę


2001-2022 © Michał Demel
tel. 692 47 58 25 lub 602 29 58 24
JuraPolska.com & KajakiemPoPilicy.pl