Między Wartą, Nidą i Pilicą - fotorelacje autora JuraPolska.com z prywatnych wycieczek pieszych, rowerowych i kajakowych.
Jura Krakowsko - Częstochowska


wycieczka rowerowa - Wiosenny wyjazd do Dobrej - 01.04.2006

Dziś trasa następująca:
Włodowice - Kromołów - kam. w Ogrodzieńcu - Podzamcze - Pilica - Kol. Dobra - Dzwonowice - Siamioszyce - Kroczyce - Morsko Zaborze - Włod.
Pierwotnie miałem wracać z Dzwonowic przez Pradła, ale doszedłem do wniosku że na drodze wzdłuż CMK może leżeć jeszcze śnieg/lód, a wracać pod wiatr drogą kielecką zbytnio ochoty nie miałem. Większość asfaltem, w Dobrej trochę jazdy terenem i po wąwozach, a w okolicach Morska jazda ekstremalna czyli błoto, woda po suport i lodowe koleiny...

Pogoda idealna na rower, dość ciepło, asfalty suchy, w wąwozach bardzo dużo śniegu i wody, więc jeździć się nie da, w drodze powrotnej trochę przeszkadzał dość silny wiatr. Niestety nie da się w pełni jechać terenm - w lasach jest zbyt dużo śniegu i jeszcze wiecej połamanych drzew, za to na polach większość dróg już podeschła.
Kolonia Dobra

Lessowe wzgórza w Koloni Dobra

Kolonia Dobra

Lessowe wzgórza w Koloni Dobra

Kolonia Dobra

Lessowe wzgórza w Koloni Dobra

Kolonia Dobra

Wiosna nawet w głębokich lessowych wąwozach

Kolonia Morsko

W lasach warunki jeszcze zimowe

Powrót do spisu wycieczek »»»Z wyjątkiem nielicznych fragmentów gdzie podaję autora, wszystkie teksty, zdjęcia, kod i layout na stronach www.jurapolska.com, www.jurapolska.pl, www.kajakiempopilicy.pl są mojego autorstwa i wykorzystanie ich na jakimkolwiek polu możliwe jest tylko i wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody.

JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę


2001-2020 © Michał Demel
tel. 692 47 58 25 lub 602 29 58 24
JuraPolska.com & KajakiemPoPilicy.pl