Między Wartą, Nidą i Pilicą - fotorelacje autora JuraPolska.com z prywatnych wycieczek pieszych, rowerowych i kajakowych.
Jura Krakowsko - Częstochowska


wycieczka rowerowa - Jesienna wycieczka na Dumynię k/Pradeł - 02.11.2011

Dziś przed godz. 14 wybrałem się na krótką rowerową wycieczkę w stronę Pradeł. Celem było wzgórze Dumynia, a dokładniej chciałem porobić jesienne zdjęcia bardzo malowniczych wzgórz w okolicach Pradeł, jednak utrzymujące się silne zamglenie pokrzyżowało plany.
Częściowo polnymi drogami, częściowo na przełaj po niezaoranych ścierniskach pokręciłem się w cieple późnopopołudniowego listopadowego słońca po całej Dumyni i Doliną Krztyni wróciłem przez Żerkowice do domu. W dolinie o zachodzie słońca podnosiły się wspaniałe mgły, do tego zrobiło się dość chłodno, a Krztynia/Więcka szemrała przy drodze - warunki jak nie na Jurze..
Wrzoski k/Kostkowic

Wrzoski k/Kostkowic

Gołuchowice

Gołuchowice, coraz więcej tam nowych domów i ogrodzonych działek, więc to już schyłek takich widoków.

Gołuchowice

Gołuchowice - ciekawa cembrowina studni

Nawłoć

NawłoćNie udało się ująć na zdjęciu niesamowitego widoku mieniących się w słońcu pajęczyn rozciągniętych na zaoranym polu.

Dolina Krztyni

Dolina Krztyni na wysokości Huty

Dolina Więcki

Mgły w Dolinie Więcki

Powrót do spisu wycieczek »»»Z wyjątkiem nielicznych fragmentów gdzie podaję autora, wszystkie teksty, zdjęcia, kod i layout na stronach www.jurapolska.com, www.jurapolska.pl, www.kajakiempopilicy.pl są mojego autorstwa i wykorzystanie ich na jakimkolwiek polu możliwe jest tylko i wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody.

JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę


2001-2020 © Michał Demel
tel. 692 47 58 25 lub 602 29 58 24
JuraPolska.com & KajakiemPoPilicy.pl