Między Wartą, Nidą i Pilicą - fotorelacje autora JuraPolska.com z prywatnych wycieczek pieszych, rowerowych i kajakowych.
Jura Krakowsko - Częstochowska


wycieczka rowerowa - Wycieczka "zawierciańskich" rowerzystów z Mirowa do rez. Bukowa Kępa i Trzebniowa - 4.07.2004

Jak w tytule, archiwalna zamieszczona na serwerze w styczniu 2016r. fotorelacja z rowerowej wycieczki ekipy zawierciańskich rowerzystów na północno wschodnią część Jury. Zasadnicza część trasy, którą w prowadziłem swoimi ścieżkami: Mirów - Ogorzelnik - Tomiszowice - Dąbrowno - Gorzków - Trzebniów - Łutowiec - Mirów, praktycznie prawie cała trasa to teren, krzaki, miedze itp.
Podobnie jak wszystkie archiwalne relacje będzie ona raczej uboga w opisy, a zdjęcia są całkowicie bez obróbki, oczywiście poza zmniejszeniem i wyostrzeniem.


Okolice Ogorzelnika

Polna droga nad Ogorzelnikiem.

Okolice Ogorzelnika

Nad Ogorzelnikiem.

Okolice Dąbrowna

Rolniczy krajobraz Progu Lelowskiego w okolicach Dąbrowna.

Okolice Dąbrowna

Między Dobrownem a Holindrowem ścieżki "trochę" zarosły i trzeba było miedzami się kawałek przemieścić.

rez. Bukowa Kępa

Nad rez. Bukowa Kępa.

rez. Bukowa Kępa

Zjazd przez Łączki ze skraju rez. Bukowa Kępa na dno dolinki między Gorzkowem a Bystrzanowicami Dwór.

Okolice Gorzkowa

Na szutrze do Gorzkowa.

Okolice Gorzkowa

Na żółtym szlaku nad Gorzkowem / Ludwinowem.
Tamte lata (znaczy 1995-2005) to okres kiedy bywałem w okolicach Gorzkowa bardzo często, wręcz regularnie dzięki czemu poznałem wszystkie zakamarki "szeroko pojętych Gór Gorzkowskich" (znaczy terenu od Trzebniowa po Dąbrowno). Nie raz, nie dwa intrygowały mnie widoczne na powyższym ujęciu rozległe wypłaszczenie Niecki Włoszczowskiej czy Góry Przedborskie, ale na rowerowe wypady wydawały się zbyt odległe. Zresztą wtedy "najważniejsza była Jura" i nawet mi do głowy nie przyszło że 10 lat później będę tam w okresie letnim bywał po kilka razy w tygodniu...

Okolice Gorzkowa

Zjazd w kierunku Brzezin.
Ujęcie sprzed niecałych 12 lat, a krajobraz uległ tam kolosalnej zmianie - miast szachownicy pól, łąk i niewielkich zagajników mamy winnice oraz las.

Okolice Trzebniowa

Kozubiec koło Trzebniowa, dotarliśmy tu moim ulubionym wąwozem na południe od wzgórza Leszczyny.

Okolice Trzebniowa

Opłotki Trzebniowa.

Powrót do spisu wycieczek »»»Z wyjątkiem nielicznych fragmentów gdzie podaję autora, wszystkie teksty, zdjęcia, kod i layout na stronach www.jurapolska.com, www.jurapolska.pl, www.kajakiempopilicy.pl są mojego autorstwa i wykorzystanie ich na jakimkolwiek polu możliwe jest tylko i wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody.

JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę


2001-2020 © Michał Demel
tel. 692 47 58 25 lub 602 29 58 24
JuraPolska.com & KajakiemPoPilicy.pl