Między Wartą, Nidą i Pilicą - fotorelacje autora JuraPolska.com z prywatnych wycieczek pieszych, rowerowych i kajakowych.
Jura Krakowsko - Częstochowska


wycieczka rowerowa - po raz trzeci do szpitala św. Barbary w Sosnowcu - 08.11.2015

Po raz trzeci w ciągu ostatnich dwóch tygodni jadę na pogranicze Będzina i Sosnowca. Pogoda dalej sprzyjająca, choć zgodnie z prognozami wiało dość mocno z zachodu i przy takim wietrze na typowe wycieczki krajoznawcze raczej nie jeżdżę. Wiaterek raz pomagał, raz wręcz przeciwnie, ale w sporej części wiał z boku i co wręcz mnie zaskoczyło ogólnie dużego wpływu na czas przejazdu nie miał. Fakt że trasa w 95% po asfalcie i dobrze utwardzonym szutrze, górek brak, to i średnia jak na mnie dość wysoka wyszła ;) Przedwczorajszy mocny mróz, wczorajszy deszcz i dzisiejszy wiatr bardzo skutecznie ogołociły sporą część drzew z listowia i widoczki już typowe dla późnej jesieni. W sumie żałowałem że zamiast normalnego aparatu zabrałem wodoodporne pstrykadło, bo pogoda dość dynamiczna i parę ładnych widoczków było.

Dystans 94,5km, czas samej jazdy 4h z kilkoma minutami
Włodowice - Łazy - Trzebyczka - Sikorka - Ząbkowice - Pogoria 4 - szuterek wzdłuż Czarnej Przemszy - Będzin - Sosnowiec i powrót z małymi odstępstwami po własnym śladzie.
Mapa wycieczki

Mapa wycieczki, link do mapki on-line na GPSies (nie jest to track GPS, jedynie schematyczny zarys)

Włodowice

Prace przy nowym pawilonie handlowym w mojej wiosce trwają.

Trzebyczka

Na drodze przez Łąki Łosieńskie krajobrazy już późnojesienne.

Sikorka

Tym razem jadę przez Młyny (na południe od torów kolejowych w Sikorce) - nawet fajna osada. Dalej szybko przez Ząbkowice, zresztą jadę najkrótszą sensowną rowerową trasą znaczy tak samo jak wracałem 5 dni temu.

Pogoria 4

Ścieżka wzdłuż południowego brzegu Pogorii 4 - tu wiatr był bardzo odczuwalny.

Czarna Przemsza

Szutrowa ścieżka wzdłuż Czarnej Przemszy, na wprost Górę Zamkową w Będzinie. Przy zjeździe z wału do parku ścięto potężny konar zwisający nad ścieżką, a jadąc ostatnio zastanawiałem się czy podczas wichury nie oberwie się na kogoś...

Będzin

Będzin, wiatr chmury przygonił i ponuro się zrobiło. Na szczęście ta sama wichura przegoniła je po chwili dalej i można było na ławce w słońcu przed szpitalem posiedzieć. Swoją drogą spokojnie 15stC było, jak nie więcej, sporo rowerzystów i biegaczy w krótkim rękawku/spodenkach wyskoczyło.

Czarna Przemsza

Ponownie ścieżka nad Czarną Przemszą, ale już w czasie drogi powrotnej po przecięciu ul. Siemiońskiej. Przy okazji zwróciłem uwagę na stan C. Przemszy, który pogarsza się bardzo od połączenia z potokiem Pogoria poniżej stacji uzdatniania wody.

Pogoria 4

Połączenie przelewu z Pogorii 4 z płynącą po lewej Czarną Przemszą.

Pogoria 4

Idealne warunki dla windsurfingowców.

Chruszczobród

W drodze powrotnej delikatnie zmieniam trasę omijając górkę w Trzebyczce wybieram trasę przez Chruszczobród, skąd Doliną Mitręgi do Wiesiółki, Łaz i po śladzie do domu. Powyżej widok z wiaduktu koło stacji kolejowej na wzgórza Garbu Tarnogórskiego.

Powrót do spisu wycieczek »»»Z wyjątkiem nielicznych fragmentów gdzie podaję autora, wszystkie teksty, zdjęcia, kod i layout na stronach www.jurapolska.com, www.jurapolska.pl, www.kajakiempopilicy.pl są mojego autorstwa i wykorzystanie ich na jakimkolwiek polu możliwe jest tylko i wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody.

JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę


2001-2020 © Michał Demel
tel. 692 47 58 25 lub 602 29 58 24
JuraPolska.com & KajakiemPoPilicy.pl