Między Wartą, Nidą i Pilicą - fotorelacje autora JuraPolska.com z prywatnych wycieczek pieszych, rowerowych i kajakowych.
Jura Krakowsko - Częstochowska


wycieczka rowerowa - letnim późnym popołudniem do Bodziejowic i Zagórza - 17.07.2004

Jak w tytule, czyli zamieszczona na serwerze w styczniu 2016r. fotorelacja z rowerowej wycieczki na lessowe wzgórza między Bodziejowicami a Zagórzem. Podobnie jak wszystkie archiwalne relacje będzie ona raczej uboga w opisy, a zdjęcia są całkowicie bez obróbki, oczywiście poza zmniejszeniem i wyostrzeniem.


Dolina Białki Zdowskiej

Na mostku nad Białką przy torach CMKi.
Kiepsko widać, a miałem wtedy przełożone z roweru żony (Koga Miyata ForeRunnerLady) genialne, chyba najlepsze opony 26" na jakich jeździłem. Szerokość 2", bieżnik typu głęboka kwadratowa kostka dość gęsto rozmieszczona - na asfalcie stosunkowo małe opory (w porównaniu do typowych MT), po sypkim piachu szły jak czołg, a i na błocie oczyszczały się dość sprawnie...

Browarek

Browarek, rozjazd szutru w stronę Bodziejowic - bardzo lubię to zdjęcie.

Bodziejowice

Jednak nie jadę do Bodziejowic, lecz przed sadem skręcam dnem dolinki w lewo i koło opuszczonego gospodarstwa wspinam się skrajem lasu na grzbiet, którym biegnie polna droga z powyższej fotki.

Bodziejowice / Zagórze

Widok wstecz, ale już prawie ze szczytu wzgórza nad Dzibicami.

Bodziejowice / Zagórze

Widok ze szczytu w kierunku Smolenia.

Bodziejowice / Dzibice

Zjazd w kierunku zachodzącego słońca i Dzibic.

Bodziejowice / Dzibice

Polne rozstaje.

Dzibice

Między Dzibicami a Dobrogoszczycami.

Dobrogoszczyce

j.w. widok na drogę którą właśnie zjechałem.

Dobrogoszczyce

Śmieszna sprawa ale po prawie 12 latach pamiętam to jak wczoraj - z miejsca gdzie wykonałem poprzednie zdjęcie zamiast pojechać tradycyjnie przez Dobrogoszczyce-Dąbrówkę zjechałem niknącą drogą na dno dolinki, gdzie jest parę rozrzuconych domów. Pogoniły mnie tam dość konkretnie dwa spore psiaki tak, że unikałem tego miejsca przez prawie 10 lat.

Powrót do spisu wycieczek »»»Z wyjątkiem nielicznych fragmentów gdzie podaję autora, wszystkie teksty, zdjęcia, kod i layout na stronach www.jurapolska.com, www.jurapolska.pl, www.kajakiempopilicy.pl są mojego autorstwa i wykorzystanie ich na jakimkolwiek polu możliwe jest tylko i wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody.

JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę


2001-2020 © Michał Demel
tel. 692 47 58 25 lub 602 29 58 24
JuraPolska.com & KajakiemPoPilicy.pl