Między Wartą, Nidą i Pilicą - fotorelacje autora JuraPolska.com z prywatnych wycieczek pieszych, rowerowych i kajakowych.
Jura Krakowsko - Częstochowska


wycieczka rowerowa - Za Szczekociny - 17.07.2010

W upały lubię jeździć na dłuższe, ale raczej płaskie trasy.
Wczoraj wybór padł na okolice Szczekocin, a dokładniej pkt docelowym były kopce kościuszkowskie koło Wywły. Pierwotny plan zakładał powrót przez Łany, ale było jednak zbyt ciepło (aparat schowany w plecaku na który nie świeciło słonce miał 32 stC, a wszystkie łaty na asfalcie były w stanie płynnym) i wróciłem Doliną Krztyni i Białki Zdowskiej. Zaskoczeniem były drogi między Nakłem a Wąsoczem - na mapach znaczone szeroko, a w naturze to zwykłe piaszczyste dukty, nawet nie utwardzone szutrem. Podobnie dalej do Kuczkowa, kiepskie szutry i rozbrajający kierunkowskaz wskazujący na wąską dziurawą i piaszczystą drogę leśną. Tereny ciekawe, ładne domy budowane z kamienia kredowego (mocno odmienne od jurajskich). Pilica prowadzi bardzo dużo wody, mimo suszy w wielu miejscach są podmokłe łąki. Dojście do samego Kopca Kościuszki nad Chebdziami wymaga przedzierania się przez zboże, pozostałe dwa dostępne bez problemu. Ciekawostką była ilość samochodów na śląskich/zagłębiowskich blachach na drogach i podwórkach, na oko jakieś 75-80%. Trasa wg licznika prawie 120km, (117km wg mapy) samej jazdy 6:05h, całość wycieczki troszkę ponad 7h.Mapa wycieczki

Mapa wycieczki, link do mapki on-line (nie jest to track GPS, jedynie schematyczny zarys)

Między Zawadą a Nakłem

Między Zawadą a Nakłem

Między Zawadą a Nakłem

Między Zawadą a Nakłem

Nakło

Stara szkoła i kościół w Nakle

Okolice Wąsocza

Droga do Gródka

Wąsocz

Okolice Wąsocza i ujścia Białki Lelowskiej do Pilicy

Wąsocz

Opuszczona kapliczka w Wąsoczu

Wąsocz

Wąsocz, mostek na Pilicy

Okolice Kuczkowa

Okolice Kuczkowa

Kopiec Kościuszkowski

Kopiec Kościuszkowski nad Chebdziem/Wywłą

Wywła

Okolice Wywły

Kopiec Głowackiego

Kopiec Głowackiego nad Wywłą

Powrót do spisu wycieczek »»»Z wyjątkiem nielicznych fragmentów gdzie podaję autora, wszystkie teksty, zdjęcia, kod i layout na stronach www.jurapolska.com, www.jurapolska.pl, www.kajakiempopilicy.pl są mojego autorstwa i wykorzystanie ich na jakimkolwiek polu możliwe jest tylko i wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody.

JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę


2001-2020 © Michał Demel
tel. 692 47 58 25 lub 602 29 58 24
JuraPolska.com & KajakiemPoPilicy.pl