Między Wartą, Nidą i Pilicą - fotorelacje autora JuraPolska.com z prywatnych wycieczek pieszych, rowerowych i kajakowych.
Jura Krakowsko - Częstochowska


wycieczka rowerowa - późnym popołudniem do Pradeł - 17.07.2016
Prognozy na niedzielę były fatalne (zimno przy opadach rzędu 20mm) i Klienci odwołali zaplanowany spływ kajakowy Krztynią. Jak to często bywa prognozy sobie, rzeczywistość sobie i dzień był co prawda pochmurny lecz suchy i w miarę ciepły. Późnym popołudniem nawet słońce przebijać się zaczęło więc na krótką 45km wycieczkę ruszyłem. Ostatnio na rowerze, nie licząc pojedynczych wieczornych 10km pętelek w koło wsi, byłem na 2 komercyjnych wycieczkach w ostatnich dniach maja i niestety spadek kondycji drastyczny odnotowałem :(
Okolice Włodowic

"Kolejówka" wzdłuż CMK w Górze Włodowskiej.

Wygoda

Góra Zborów z wiaduktu nad CMK w Wygodzie.

Okolice Podlesic

Późną wiosną zakończono prace przy ciągu pieszo rowerowy od Kroczyc przez Podlesice, podnóże Góry Zborów do zjazdu na Kostkowice.

Zalew Dzibice

Nad Zalewem Dzibice trwają prace budowlane, szkoda tylko że wiaty bezpośrednio przy samym parkingu i drodze.

Zalew Dzibice

Bobry mają się nad Białką i Wodzącą wyśmienicie.

Krochmalnia

Z Kostkowic tradycyjnie szutrem wzdłuż CMKi mijając p. Gabriela na rodzinnej wycieczce rowerowej jadę przez Krochmalnie (droga wzdłuż CMKi jest w fatalnym stanie). Koło młyna zaczyna padać i takie przejściowe typowo letnie ciepłe czasem mocniejsze czasem słabsze opady do Morska będą mi towarzyszyć.

Krochmalnia

Na podjeździe do wiaduktu między Pradłami a Wilkowem takie znaki postawili. Pieszym nie byłem, z rowerem w 30 tonach się mieszczę więc przejechałem ;)

Huta Szklana

Huta Szklana.

Kalinówka

Pola słoneczników na Kalinówce, w Skarżycach przy świecącym słońcu pada całkiem mocno.

Włodowice

Od Grdynia suchy asfalt i ładna tęcza nad Skałkami Podlesickimi/Morskimi widoczna ze skraju Włodowic.

Powrót do spisu wycieczek »»»



Z wyjątkiem nielicznych fragmentów gdzie podaję autora, wszystkie teksty, zdjęcia, kod i layout na stronach www.jurapolska.com, www.jurapolska.pl, www.kajakiempopilicy.pl są mojego autorstwa i wykorzystanie ich na jakimkolwiek polu możliwe jest tylko i wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody.

JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę


2001-2020 © Michał Demel
tel. 692 47 58 25 lub 602 29 58 24
JuraPolska.com & KajakiemPoPilicy.pl