Między Wartą, Nidą i Pilicą - fotorelacje autora JuraPolska.com z prywatnych wycieczek pieszych, rowerowych i kajakowych.
Jura Krakowsko - Częstochowska


wycieczka rowerowa - Krótki wieczorny wyjazd w koło Włodowic - 18.03.2016
Miałem tego dnia pojechać gdzieś dalej na rowerze, ale wiało straszliwie i mimo ładnego słońca wcale tak ciepło nie było. W dzień zabrałem czworonoga na długi prawie 20km spacer po okolicznych górkach, a pod wieczór córka się zdecydowała na szybką wycieczkę rowerową. 13,5km pętla po zachodnich opłotkach Włodowic (podmokłe lasy Mrzygłodzko-Włodowickie) i podjazd pod Górę Włodowską.

Włodowice

Wyjazd z Włodowic w kierunku Zawiercia.
Po lewej widać rozległe erozyjne rozmycie kuesty z odsłoniętymi utworami jury środkowej bogatymi w rudy żelaza, które były przedmiotem eksploatacji górniczej do lat 70-tych XXw.

Włodowice

Włodowickie serpentyny, czyli zjazd z kuesty do Doliny Górnej Warty.

Włodowice

Przez podmokłe lasy biegnie wygodna szutrowa droga łukiem prowadząca do fermy poniżej Włodowic, skąd piaszczystymi ścieżkami do "brodu" na Budzisku.

Góra Włodowska

Błotnisto-kamienisty podjazd na Górę Włodowską, w czasie roztopów lub po silnych deszczach płynie tędy regularny potoczek.

Góra Włodowska

Na delikatnym wypłaszczeniu koło samotnego domku (w okresie DWŚ mieścił się tu posterunek graniczny między terenami właczonymi do III Rzeszy a Generalną Gubernią) córka kawałek prowadzi, ale na szczyt wzniesienia podjeżdża.

Góra Włodowska

Szybki zjazd kamienistą drogą do wsi, skąd kawałek szuterkiem i ostatni kawałek po ciemku asfaltem do domu...

Powrót do spisu wycieczek »»»Z wyjątkiem nielicznych fragmentów gdzie podaję autora, wszystkie teksty, zdjęcia, kod i layout na stronach www.jurapolska.com, www.jurapolska.pl, www.kajakiempopilicy.pl są mojego autorstwa i wykorzystanie ich na jakimkolwiek polu możliwe jest tylko i wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody.

JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę


2001-2020 © Michał Demel
tel. 692 47 58 25 lub 602 29 58 24
JuraPolska.com & KajakiemPoPilicy.pl