Między Wartą, Nidą i Pilicą - fotorelacje autora JuraPolska.com z prywatnych wycieczek pieszych, rowerowych i kajakowych.
Jura Krakowsko - Częstochowska


wycieczka rowerowa - Ku źródłom Bialej Nidy - 24.06.2012

Zgodnie z tym co pisałem na Forum Jurajskim w temacie wycieczki prowadzonej przez Jurasika ze Smolenia do Rabsztyna, jako że kondycji całkowity brak wybrałem dziś samotną przejażdżkę po płaskim terenie.

Wybór padł na tereny do których czuję jakiś niewytłumaczony sentyment, czyli dość szeroko pojętą Dolinę Górnej Pilicy, a celem były nie tyle same źródła Białej Nidy w Moskorzewie, co cały podmokły obszar zachodniej części gminy Radków. W drodze powrotnej zahaczyłem o teren bitwy kościuszkowskiej pod Szczekocinami (okolice Chebdzia/Wywły). Droga wzdłuż CMKi coraz bardziej zniszczona i w wielu miejscach jedzie się nieprzyjemnie, okolice Browarka wysypali nową warstwą "szutru" który nie jest jeszcze dobrze ubity.

Start / meta we Włodowicach, wg mojego przekłamującego licznika 114,5km, wg GPSies.com 111km i aż 5:30h jazdy + około 45min postojów.

Odcinek Włodowice - Zawada Pilecka prowadzący Rowem Białki Zdowskiej pokonałem tam i z powrotem prawie po własnym śladzie (wracałem przez kamionki). Reszta trasy to głównie boczne asfalty i trochę szutrowych oraz polnych dróg. Wspaniałe, choć raczej płaskie widoki, spokój i cisza przerywana śpiewem ptaków oraz sporadycznym ryczeniem krów na pastwiskach.
...

Schematyczna mapka on-line na GPSies.com

Zawada, Próg Lelowski

Nowy asfalt w Zawadzie

Nakło, Próg Lelowski

Fajna kolorowa zagroda w Nakle. W nakielskim pałacu uruchomiono obiekt noclegowy - klik

Pilica w Przyłęku

Pilica w Przyłęku - mimo naprawdę bardzo dużej suszy w terenie, rzeka prowadzi sporo wody

Starzyny

Starzyny

Niecka Włoszczowska

Spora część trasy to takie tereny

Biała Nida

Biała Nida w Dzierzgowie (chyba pozostałość młyna)

Dzierzgów

Centrum Dzierzgowa

Moskorzewo

Kościół w Moskorzewie, w pobliżu są źródła B. Nidy

Okolice Wywły

Okolice Wywły

Kopiec Głowackiego

Kopiec Głowackiego

Rów Białki Zdowskiej

Prawie w domu, choć bardzo nie lubię tego odcinka ponieważ cały czas jest delikatnie pod górkę a jak człowiek zmęczony to...

Powrót do spisu wycieczek »»»Z wyjątkiem nielicznych fragmentów gdzie podaję autora, wszystkie teksty, zdjęcia, kod i layout na stronach www.jurapolska.com, www.jurapolska.pl, www.kajakiempopilicy.pl są mojego autorstwa i wykorzystanie ich na jakimkolwiek polu możliwe jest tylko i wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody.

JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę


2001-2020 © Michał Demel
tel. 692 47 58 25 lub 602 29 58 24
JuraPolska.com & KajakiemPoPilicy.pl