Między Wartą, Nidą i Pilicą - fotorelacje autora JuraPolska.com z prywatnych wycieczek pieszych, rowerowych i kajakowych.
Jura Krakowsko - Częstochowska


wycieczka rowerowa - w lipcowy wieczór po okolicy Włodowic i Kroczyc - 18.07.2017

16 lipca zakończyliśmy trwający od początku miesiąca maraton z wieloma dużymi spływami z zabezpieczeniem ratowników/instruktorów, wycieczkami po Jurze i w końcu trochę wolnego. Oczywiście trzeba ogarnąć jakieś zaległe sprawy, zrobić w mieście zakupy, skosić zarosłe podwórko, przyciąć żywopłot, różę, umyć kajaki, dokonać bieżących napraw etc. i dwa dni minęły. Przed godz. 19 pakuję się na własny MTB (jeździłem na nim ostatnio bardzo dawno temu) i jadę do Jaworznika oddać nożyce do żywopłotu, a później na stała pętlę po okolicy. Początkowo myślałem nad przejazdem przez Antolkę, Zagórze i Bodziejowice (zanim zaczną remontować drogę do Browarka), jednak trochę za późno już było i kondycji brak na szybki przejazd. Pogoda idealna - bardzo ciepło, miękkie plastyczne światło, tylko na podjazdach gzy dokuczają, ale to ta pora roku kiedy są najbardziej aktywne.

Dystans ok. 35km
Włodowice - Kotowice - Jaworznik - Bobolice - Zdów - Kostkowice - Marianka - Podlesice - Morsko - Włodowice
Jaworznik

Koniec ul. Polnej w Jaworzniku skąd piaszczystym duktem omijając od północy Kotowice jadę do Gorzelni.

Kolonia Bobolice

Drogi między Gorzelnią a Huciskiem i Kolonią Bobolice dawniej wśród pól i nieużytków teraz lasami prowadzą.

Bobolice

Widok na Bobolice

Bobolice

Piaszczysta dolinka koło Bobolic

Bobolice

Rozbudowujące się Bobolice

Zdów

W centrum Zdowa niewiele się zmienia...

Zdów Młyny

Zdów Młyny, "Źródło spod Skały" suche.

Zdów Młyny

Mocno rozbudowujące się ranczo "Czerwony Młyn" nad Białką Zdowską (dawna Fata Sokoła).

Zalew Dzibice

Zalew Dzibice/Kostkowice - najczęściej od Młynów jeżdżę po północnej stronie CMKi by przejechać pod torami na wysokości zapory. Po N stronie cisza i spokój, wjazd nad zalew to jak dla mnie przynajmniej spory szok. O ciszy można zapomnieć, za to współczesna muzyka ludowa niesie się po całym zalewie, gęsty dym z grilli, samochody nad samą wodą i człek przy człeku. Niby jesteśmy stworzeniami stadnymi, ale żeby aż tak sobie na głowę wchodzić...

Kostkowice

No i stało się - enklawa Dolinki Wodzącej między Kostkowicami a Marianką nieodwracalnie traci swój urok, gdyż rozpoczęto przygotowania do budowy oczyszczalni ścieków. Sprawa ciągnąca się już z kilkanaście lat realizacji sie doczekała, ciekawe jak odbije się to na czystości Białki?

Marianka

Opłotki Marianki zabudowują się coraz bardzej, podobnie jak i Wrzoski, gdzie po utwardzeniu drogi wytyczono już kolejne działki budowlane.Na starym młynie w Mariance trwają prace budowlane.

Podlesice

W kierunku Morska - poniżej Podlesic sporo namiotów, ale w odróżnieniu od Kostkowic całkowity spokój i tylko dym z ognisk zdradza że ktoś biwakuje.

Powrót do spisu wycieczek »»»Z wyjątkiem nielicznych fragmentów gdzie podaję autora, wszystkie teksty, zdjęcia, kod i layout na stronach www.jurapolska.com, www.jurapolska.pl, www.kajakiempopilicy.pl są mojego autorstwa i wykorzystanie ich na jakimkolwiek polu możliwe jest tylko i wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody.

JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę


2001-2020 © Michał Demel
tel. 692 47 58 25 lub 602 29 58 24
JuraPolska.com & KajakiemPoPilicy.pl