Między Wartą, Nidą i Pilicą - fotorelacje autora JuraPolska.com z prywatnych wycieczek pieszych, rowerowych i kajakowych.
Jura Krakowsko - Częstochowska


wycieczka rowerowa - popołudniem do Raszkowa i Otoli - 19.08.2016
W końcu chwila wolnego i sprzyjająca pogoda (wcześniej deszcz/zimno, praca, brak chęci i inne przeszkadzajki) by pojechać gdzieś dalej niż w koło domu. Wieczorem niby ułożyłem sobie trasę w Dolinę Warty, jednak rano zbieranie szło opornie i dopiero po obiedzie ruszyłem bez większego planu na wschód. Skończyło się na typowej w tym regionie pętli z dojazdem do Zawady Pileckiej Doliną/Rowem Białki Zdowskiej, zasadniczo po doskonale znanych drogach. Jedyna nowość to odcinek ze Słupi przez Wielopole do Raszkowa i "nowy" asfalt z Brzezin do Otoli, gdzie wcześniej jeździłem polnymi drogami od razu na północny-zachód.


Około 105km, średnia wg licznika 21,3km/h

Włodowice - Browarek - Zawada - Szczekociny - Rawka - Raszków - Jasieniec - Otola - Rokitno - Zawada - Kostkowice - Włodowice
Mapa wycieczki

Mapa wycieczki, link do mapki on-line na GPSies (nie jest to track GPS, jedynie schematyczny zarys)

Browarek

Browarek, Dolina Białki Zdowskiej.

CMK

Pendolino na CMK między Białą Błotną a Zawadą.

Grabiec

150 letnia chata w Grabcu (więcej w starszych relacjach) rozpada się już ostatecznie.

Szczekociny

Wydeptaną ścieżką przez ściernisko w stronę mleczarni w Szczekocinach. Na rynku krótka przerwa na lody i w dalsza trasę.

Przymiarki

Ogromne stado szpaków na polach między Przymiarkamia a Kol. Wywła.

Wywła

Połowicznie wyasfaltowana (do granicy sołectw zdaje się) droga między Wywłą a Przybyszowem.

Rawka

Opłotki Rawki gdzie jeszcze można po typowym dla regionu białym szutrze pojeździć.

Raszków

Nie znany mi wcześniej odcinek ze Słupi do Raszkowa.

Raszków

Żeliwny krzyż na rozstajach w Raszkowie, w centrum miejscowości szeroko zakrojona rozbudowa budynku dawnej szkoły - wygląda iż powstanie tam jakiś ośrodek.

Jasieniec

Dolina Górnej Pilicy w okolicach Jasieńca.

Brzeziny

Pilica poniżej Brzezin.

Otola

Z końca Brzezin skręcam na południe by zaraz wrócić na poprzedni kurs i wąskim "nowym" asfaltem zjeżdżam w Dolinę Żebrówki do Otoli.

Jeziorowice, Dolina Żebrówki

Niestety przewidywania sprzed ponad 10 lat się sprawdzają i coraz większa część starych gospodarstw popada w całkowitą ruinę. Powyższy dom pozostałość przepięknego drewniano kamiennego gospodarstwa typu okół z ciekawym systemem kominowym ogrzewającym również sień.

Jeziorowice, Dolina Żebrówki

Zrzut ekranu z Google Street View, pogrzebię później na dyskach może mam swoje zdjęcie.

Jeziorowice

j.w.

Jeziorowice

j.w.

Kaszczor

W stronę zachodzącego słońca przez pola kukurydzy na skraju Kaszczora. Dalsza droga praktycznie po własnym śladzie z oświetleniem bo zmrok już szybko zapada...

Powrót do spisu wycieczek »»»Z wyjątkiem nielicznych fragmentów gdzie podaję autora, wszystkie teksty, zdjęcia, kod i layout na stronach www.jurapolska.com, www.jurapolska.pl, www.kajakiempopilicy.pl są mojego autorstwa i wykorzystanie ich na jakimkolwiek polu możliwe jest tylko i wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody.

JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę


2001-2020 © Michał Demel
tel. 692 47 58 25 lub 602 29 58 24
JuraPolska.com & KajakiemPoPilicy.pl