Między Wartą, Nidą i Pilicą - fotorelacje autora JuraPolska.com z prywatnych wycieczek pieszych, rowerowych i kajakowych.
Jura Krakowsko - Częstochowska


wycieczka rowerowa - Wczesno jesienne rowerowanie 19.09.2010

Korzystając z ładnej pogody i wolnego dnia wybrałem się rowerkiem w północno wschodnim kierunku.
Włodowice - Żarki - Złoty Potok - Julianka - Sygontka - Konstantynów - Bystrzanowice Dwór - Mzurów - Bobolice - Włodowice czyli około 75km trasy, którą przemierzałem wielokrotnie, jednak zawsze na nią wracam z przyjemnością.

Pogoda w sam raz do jeżdżenia, brak silnego wiatru i bez upału, szkoda tylko że często słońce przysłaniały chmury. W lasach ogromna liczba grzybiarzy, za to stosunkowo mało rowerzystów, tylko w Dolinie Wiercicy widziałem kilkanaście osób.


Zespół żareckich stodół

Zespół żareckich stodół

Zespół żareckich stodół

Zespół żareckich stodół

Dawna zabudowa Żarek

Dawna zabudowa Żarek

Kirkut, Żarki

Żarki kirkut (cmentarz żydowski)

Kirkut, Żarki

Żarki kirkut

Kirkut, Janów

XVIIIw. kirkut w Janowie (jeden z najstarszych w regionie)
Zarówno w Żarkach jak i na nieporównanie bardziej zarośniętym kirkucie w Janowie konieczna jest wycinka małych drzew i krzewów.

Dworek Krasińskich, Złoty Potok

Dworek Krasińskich w Złotym Potoku

Dworek Krasińskich, Złoty Potok

Dworek wygląda bardzo ładnie, ale u nas zawsze znajdzie się ktoś kto w genialnie prosty sposób zaprzepaści cały wysiłek związany z przywróceniem otoczenia. Kostka do dworku pasuje jak pięść do nosa, a o drewnianej budzi poniżej szkoda pisać

Kamieniołom Janina, Julianka

Kamieniołom Janina k/Julianki nad Niebieskimi Źródłami do których wolałem nie iść bo zieloni panowie z flintami poszli w tamtym kierunku. Ciekawe czy koziołek którego już kilka razy widziałem koło źródeł na małym rozlewisku Wiercicy ocalił żywot?

Dolina pod Damiakiem

Widok na dolinkę pod Damiakiem

Damiak, Mzurów

Ścieżka wiodąca na odsłonięte skałki pod Damiakiem

Powrót do spisu wycieczek »»»Z wyjątkiem nielicznych fragmentów gdzie podaję autora, wszystkie teksty, zdjęcia, kod i layout na stronach www.jurapolska.com, www.jurapolska.pl, www.kajakiempopilicy.pl są mojego autorstwa i wykorzystanie ich na jakimkolwiek polu możliwe jest tylko i wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody.

JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę


2001-2020 © Michał Demel
tel. 692 47 58 25 lub 602 29 58 24
JuraPolska.com & KajakiemPoPilicy.pl