Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy...


Jura Krakowsko Częstochowska - wycieczka rowerowa - sprawdzić nowe opony na Skałkach Morskich - 23.02.2023r.

Dziś tak symbolicznie krótko po okolicznych pagórkach. Bardziej żeby opony sprawdzić i zobaczyć czy wiosna się nie skrada, niż pojeździć...
A zapowiedzi wiosny w przyrodzie widać/czuć. Nad polami koło Włodowic dzwonią pierwsze skowronki, kwitną przebiśniegi i ponoć miejscami przylaszczki?, wawrzynek na bagienkach rozkwita, kruki gniazda wzmacniają, koty hasają na całego itd.
Jako że od czasu do czasu ktoś pisze że mało skałek w tych moich wrzutach to nadrabiam...

Foto z Sony TX30.
CMK

Lis kolejarz na CMK

Wygoda

Nowy wiadukt na Wygodzie prezentuje się okazale

Wygoda

Leśny objazd wiaduktu rozryty konkretnie

Góra Sulmów

Nad zapadniętą kawerną z otworami Jaskini Sulmów/Sulmowej.
W MTB po paskudnej glebie w końcówce stycznia w końcu założyłem uczciwe opony. Mocna wysoka kostka z dużymi odstępami zapewnia doskonałą trakcję i rower odzyskał terenowego pazura. Znaczy prawie odzyskał bo trzeba jeszcze mieć siłę by skutecznie wehikuł napędzić ;)
Tego ostatniego się spodziewałem i po prostu trzeba będzie się w końcu poruszać, natomiast na duży plus zaskoczyły opony na asfacie po którym toczą się zadziwiająco sprawnie.

Zborów

Między drzewami Góra Zborów / Berkowa prześwituje.

Podlesice

Nowy dom na wjeździe do Podlesic, skrzynek sporo i pewno zabudowa się rozleje.

Skałki Morskie

Poniżej Biwakowej na Skałkach Morskich

Skałki Morskie

Biwakowa

Skałki Morskie

Jedno z najpiękniejszych miejsc Skałek Morskich - grupa skalna Biwakowa (za nią niewidoczny na fotce a dużo bardziej okazały Gips)

Skałki Morskie

jw.

Skałki Morskie

Na skałkach Morskich

Skałki Morskie

"Wszyscy" wrzucają zdjęcia przebiśniegów to i ja zamieszczę.

Skałki Morskie

U podstawy masywu tam gdzie hałda namuliska i potrzaskanego drobnego szpatu jest zlokalizowana 10m studnia wstępna jaskini Stefanowa Dziura.

Bąkowiec k/Morska

Na szczycie wapiennego ostańca relikt średniowiecznego zamczyska Bąkowiec, poniżej pozostałości umocnień ziemnych i fosy chroniącej bramy zamku dolnego.

Bąkowiec k/Morska

Zamek Bąkowiec k/Morska, część przebudowana przez architekta Witolda Czeczota w pierwszej połowie XXw. Zamiast grzebać przy np. Mirowie ten obiekt można by bez szkody i żalu zaadaptować do ruchu turystycznego...

Powrót do spisu wycieczek »»»Z wyjątkiem nielicznych fragmentów gdzie podaję autora, wszystkie teksty, zdjęcia, kod i layout na stronach www.jurapolska.com, www.jurapolska.pl, www.kajakiempopilicy.pl są mojego autorstwa i wykorzystanie ich na jakimkolwiek polu możliwe jest tylko i wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody.

JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę


2001-2024 © Michał Demel
tel. 692 47 58 25 lub 602 29 58 24
JuraPolska.com & KajakiemPoPilicy.pl