Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy...


wycieczka rowerowa - czerwcowa pętla MTB po okolicy - 23.06.2019

Relacja zamieszczona na początku listopada 2019, czyli archiwalna wręcz.
Bardzo mało w sezonie "letnim", znaczy między majówką a październikiem, jeździłem. Można powiedzieć że poza kółeczkami po najbliższej okolicy wcale, a poniższa fotorelacja jest efektem jednego z takich wyjazdów.
Trasa : Włodowice - Mirów - Zdów - Browarek - Kroczyce - Morsko Zaborze - Włodowice, czyli jakieś max 35km...


Lasy między Gorzelnią a torami CMK.Nowość pod ruinami Mirowa, na górce koło krzyża brama w nowo powstałym murze i taka tablica przy niej.
Wprowadzenie opłat za przejście Grzędą Mirowską, późniejsza likwidacja tego wycinka Szlaku Orlich Gniazd (poprowadzono asfaltem między wsiami), definitywnie zakończyło pewien okres.Oczywiście w Bobolica przy parkingu podobna...W szutrowym utwardzeniu rowerowego Szlaku Orlich Gniazd wybite już spore dziury.Wyskchnięte na wiór "Źródło spod Skały" w Zdowie.Sianokosy w tektonicznym Rowie Białki ZdowskiejDawne ścieżki zarastają, Jura zmienia się coraz szybciej...Białka Zdowska w źródliskowym odcinku.Zalew Dzibice / Kostkowice, tłoczno jak zwykle w lecie.Wzdłuż CMKi do BrowarkaMiędzy Browarkiem a Wrzoskami, zawsze tam wspaniale świerszcze grają, lecz tym razem pamiętam doskonale roje namolnych gzów nacieszyć się miejscem nie dały.Nowy asfalt w KroczycachDolinka między Podlesicami a Skałkami Morskimi (Łężcem).Opłotki Włodowic w aromacie kwitnących lip.

Powrót do spisu wycieczek »»»Z wyjątkiem nielicznych fragmentów gdzie podaję autora, wszystkie teksty, zdjęcia, kod i layout na stronach www.jurapolska.com, www.jurapolska.pl, www.kajakiempopilicy.pl są mojego autorstwa i wykorzystanie ich na jakimkolwiek polu możliwe jest tylko i wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody.

JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę


2001-2020 © Michał Demel
tel. 692 47 58 25 lub 602 29 58 24
JuraPolska.com & KajakiemPoPilicy.pl