Między Wartą, Nidą i Pilicą - fotorelacje autora JuraPolska.com z prywatnych wycieczek pieszych, rowerowych i kajakowych.
Jura Krakowsko - Częstochowska


wycieczka rowerowa - Wycieczka na wschodnie pogranicze Jury - 27.05.2012

Korzystając z ładnej pogody i wolnego dnia, po odkurzeniu sporadycznie w tym roku używanego roweru wybrałem się na wycieczkę w kierunku Szczekocin. Trasa prowadziła z Włodowic do Kostkowic dalej Rowem Białki Zdowskiej do Rokitna oraz rez. Kępina. Powrót lasami i kawałek "kielecką" do Pradeł, Doliną Krztyni, Lgotę i Morsko, w sumie około 60km spokojnej jazdy z omijaniem górek.
Spotkałem kilkunastu rowerzystów i rowerzystek, w tym rodzinkę na szutrach w rez. Kępina.
Niestety potwierdzają się obserwacje poczynione na całej Jurze w ciągu ostatnich dni - jest bardzo sucho, na polnych drogach piach po osie i pył jak w sierpniu, a poziom wody w potokach i na mokradłach niziutki.
rez. Kępina

rez. Kępina i kosaćce

rez. Kępina

Kosaciec żółty

rez. Kępina

rez. Kępina

Krztynia

Zakole Krztyni w Pradłach Bugaj

Pradła

okolice Pradeł

Dumynia

Dumynia

Macierzanka

Macierzanka kwitnąca na polnej drodze koło Lgoty

Powrót do spisu wycieczek »»»Z wyjątkiem nielicznych fragmentów gdzie podaję autora, wszystkie teksty, zdjęcia, kod i layout na stronach www.jurapolska.com, www.jurapolska.pl, www.kajakiempopilicy.pl są mojego autorstwa i wykorzystanie ich na jakimkolwiek polu możliwe jest tylko i wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody.

JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę


2001-2020 © Michał Demel
tel. 692 47 58 25 lub 602 29 58 24
JuraPolska.com & KajakiemPoPilicy.pl