Między Wartą, Nidą i Pilicą - fotorelacje autora JuraPolska.com z prywatnych wycieczek pieszych, rowerowych i kajakowych.
Jura Krakowsko - Częstochowska


wycieczka rowerowa - po jurajskich pagórkach między Mirowem a Podzamczem - 28.08.2015

Mimo, że co jak co ale zgubienie się na Północnej Jurze (pdf) mi nie grozi, to przejechałem dziś profilaktycznie trasę komercyjnej wycieczki rowerowej którą mam w przyszły weekend poprowadzić. Chodziło nawet nie tyle o trasę co o "piaszczystość" pewnych odcinków, co przy obecnej suszy może mieć spore znaczenie. Oczywiście piachu nie brakuje, ale poza 2 kilkumetrowymi odcinkami wszędzie da się boczkiem przejechać nawet na wąskich oponach :) Za to znowu bardzo gorąco i jazda po piaszczystych górkach zerową przyjemnością była...

Dystans +/- 60km
Włodowice - Mirów - Kostkowice - Zefirek - Siamoszyce - Kiełkowice - Podzamcze - Karlin - Skarżyce - Włodowice
Grzęda Mirowska

Grzęda Mirowska, pod zamkami i na skałkach troszkę ludzi, ale bez tłumu. Pomyśleć że jeszcze 2 miesiące a będzie tam całkiem pusto i klimatycznie.

Grzęda Mirowska

Na "dolnej ścieżce" do Bobolic jesiennie troszkę się zrobiło, zresztą przez drzewa masowo tracące z powodu suszy liście w wielu miejscach można odnieść wrażenie że to bardziej późne babie lato a nie sierpień.

Droga do Siemiężyc

Droga do z Marianki do Siemięrzyc, jeszcze kilkanaście lat temu takich polnych dróg było mnóstwo, a teraz coraz częściej w ich miejscach szuter lub asfalt. Płaskie jak nieszczęście to zdjęcie ale w w środku dnia bez ładnych chmur ciężko uzyskać plastyczny obraz.

Zjazd do doliny Krztyni

Niespodzianka - wyasfaltowano szybki szutrowy zjazd z Siemięrzyc do Doliny Krztyni.

Krztynia

Krztynia między zalewami w Przyłubsku.

Dolina Więcki

Dolina Więcki gdzie żywa zieleń i wierzby rosnące wzdłuż potoku wspaniale kontrastują z otaczającymi suchymi typowo jurajskimi pagórkami.

Dolina Więcki

Sucha górna część Doliny Więcki w późno letniej szacie.

Kiełkowice

Ferma strusi w Kiełkowicach, gdzie dojechałem dnem piaszczystej dolinki z Karlina, a dalej do Podzamcza już klasycznie asfaltem.

W stronę Bzowa

Po nowym (położonym jesienią 14r.) wąskim asfalcie do Bzowa.

Rzędowa Skała

Rzędowa Skała k/Bzowa

Rzędowa Skała

Rzędowa Skała k/Bzowa

Dworski Las

Dolna część wąwozu w Dworskim Lesie k/Karlina zawalona śmieciami.

okolice Żerkowic

Między Dworskim Lasem a Żerkowicami.

Powrót do spisu wycieczek »»»Z wyjątkiem nielicznych fragmentów gdzie podaję autora, wszystkie teksty, zdjęcia, kod i layout na stronach www.jurapolska.com, www.jurapolska.pl, www.kajakiempopilicy.pl są mojego autorstwa i wykorzystanie ich na jakimkolwiek polu możliwe jest tylko i wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody.

JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę


2001-2020 © Michał Demel
tel. 692 47 58 25 lub 602 29 58 24
JuraPolska.com & KajakiemPoPilicy.pl