Między Wartą, Nidą i Pilicą - fotorelacje autora JuraPolska.com z prywatnych wycieczek pieszych, rowerowych i kajakowych.
Jura Krakowsko - Częstochowska


wycieczka samochodowa - z Włodowic do Sulejowa odebrać kajaki - 01.09.2015

Wyjazd po kajaki do Sulejowa, a że wg prognoz miał być to ostatni upalny dzień (temp. 35stC, zero chmur za to mocny gorący wiatr, dopiero po godz. 16 w Sulejowie coś od zachodu zaczęło się chmurzyć) to pojechałem bocznymi drogami. Jeździłem nimi wielokrotnie zarówno samochodem jak i rowerem za jednym małym wyjątkiem. Do tej pory, mimo iż kilkukrotnie się przymierzałem, nie znałem odcinka Wielgomłyny - Sokola Góra - Przedbórz a droga okazała się bardzo ciekawa. Natomiast napiszę o raz n-ty - drogi w tej części woj. łódzkiego to za małymi wyjątkami koszmar. To że są wąskie, a niektóre zakręty dość ciasne tylko uroku dodaje, jednak stan nawierzchni jest gorzej niż opłakany. Dziury, duże dziury znaczy, kolejny, garby, uskoki, sfałdowany asfalt to norma, która najwyraźniej nie przeszkadza miejscowym dość brawurowo jeździć...

Mapa wycieczki

Mapa wycieczki wygenerowana na stronie www.gpsies.com (nie jest to track GPS, jedynie schematyczny zarys).

Postaszowice

Między Niegową a Postaszowicami

Gorzków

Zjazd do Gorzkowa, po prawej Góry Gorzkowskie a na wprost płaska Niecka Włoszczowska.

Przyrów

Kościół pw. św. Mikołaja k/Przyrowa

Św. Anna

Sanktuarium Świętej AnnyMiędzy Św. Anną a Dąbrową Zieloną duży pożar.

Żytno

Żytno do któregojedziemy boczną drogą przez Sekursko

Myśliczów

Widok z okolic Myśliczowa k/Wielgomłynów na Górę Chełmo

Kruszyna - Trzebce

Gdzieś między Wielgomłynami a Trzebcami.
Z drogi widać było kilka zrujnowanych cegielni (jakieś lokalne zagłębie cegielniane, zresztą w pobliżu funkcjonowały również bardzo liczne kamieniołomy piaskowców i wapieni), oraz ciekawe kamienno-ceglane stare budynki mieszkalne / gospodarcze.

Sokola Góra

Zjazd z Sokolej Góry (ciekawa miejscowość, trzeba będzie tam rowerem skoczyć), na wprost widać Bąkową Górę. Dalej w Przedborzu przekraczam Pilicę i prawym brzegiem dalej kiepskimi drogami.

Taras

Plaża na zakolu Pilicy koło Ośrodka Pomocy Rodzinie w miejscowości Taras, widać jak mało wody jest w rzece po w całości upalnym lecie.

Taras

j/w

Taras

Taras

Faliszew

Młyn na skraju miejscowości Faliszew, na jego terenie hodowla lam, czy innych podobnych zwierzaków.

Sulejów

Już na miejscu tzn nad brzegiem Pilicy na skraju Sulejowa (ul. Taraszczyńska) gdzie zazwyczaj odbieram kajakarzy po kilkudniowych spływach. Podestu dla kajakarzy który miał być gdzieś w tej okolicy zamontowany nie zlokalizowałem, ale też i zbytnio go nie szukałem gdyż upał konkretny a nad rzeką, w samej rzece również, pełno ludzi. Wracaliśmy z kajakami na dachu już "głównymi" drogami gdzie nawierzchnia jest dużo lepsza.

Powrót do spisu wycieczek »»»Z wyjątkiem nielicznych fragmentów gdzie podaję autora, wszystkie teksty, zdjęcia, kod i layout na stronach www.jurapolska.com, www.jurapolska.pl, www.kajakiempopilicy.pl są mojego autorstwa i wykorzystanie ich na jakimkolwiek polu możliwe jest tylko i wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody.

JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę


2001-2020 © Michał Demel
tel. 692 47 58 25 lub 602 29 58 24
JuraPolska.com & KajakiemPoPilicy.pl