Między Wartą, Nidą i Pilicą - fotorelacje autora JuraPolska.com z prywatnych wycieczek pieszych, rowerowych i kajakowych.
Jura Krakowsko - Częstochowska


wycieczka samochodowa - Samochodem przez Jurę Wieluńską do Zakrzówka Szlacheckiego nad Wartą - 19.04.2016

Kilkadziesiąt godzin wcześniej prognozy wieściły co prawda zimny ale bardzo słoneczny wtorek więc umówiliśmy się na odebranie 2 nowych kajaków w firmie Kajakowo.net (polecam bo to już kolejny zakup i zawsze bardzo profesjonalne i sympatycznie podejście). Pogoda figla spłatała i sprawdziła się tylko pierwsza część prognozy, znaczy zimno było. Do tego pochmurno i ogólnie mało przyjemnie, ale przekładać wyjazdu już sensu nie było. Trasa w jedną stronę wiodła przez Postaszowice, Janów, Krasice do Skrzydlowa gdzie okazało się iż most zamknięty (były znaki objazdu, ale z oznakowaniem różnie u nas bywa). Trzeba było cofnąć się kawałeczek i skorzystać z mostu w sąsiednich Kłobukowicach, a dalej ustaloną wcześniej marszrutą przez Borowno, Kruszynę, Szczepocice i Łęg do Zakrzówka. Droga powrotna Gierkówką do "samolotu" i przez Rudniki, Mstów, Olsztyn, Zaborze, Żarki do domu. Szkoda że szaro było (stąd fotek tylko symbolicznie), bo choć okolice nie są wybitnie porywające to kilka ciekawych miejsc jest...

Skrzydlów

Zamknięty dla ruchu most na Warcie w Skrzydlowie - z rowerem/pieszo da się przejść bez problemów.
Jako że nie pamiętałem jak wyglądają mostki na szutrze Trząska - Skrzydlów (byłem tam ostatnio 5 lat temu) grzecznie wąskim asfaltem przez Łuszczyn jadę do Kłobukowic.

Skrzydlów

Warta w Skrzydlowie.

Kolumna Denhoffów

Kolumna Denhoffów przy drodze Borowno - Kruszyna, na zdjęciu z tej perspektywy nie widać brzydkiej ceglanej plomby/wstawki, za to śmieci przy drodze jak najbardziej. Ciekawe za to jest Borowno i jak się porządnie zazieleni, a może latem muszę się wybrać tam rowerem.

Kruszyna

XVIIw. kościół pw. św. Macieja Apostoła, w sąsiedztwie znajduje się jeszcze pałac w Kruszynie.

Warta między Szczepocicami a Łęgiem

Niskim przejazdem pod Gierkówką docieramy do zakola Warty przy wąskim asfalcie do Łęgu. Jak byłem tu na rowerze dwa lata temu nie zwróciłem uwagi iż spory odcinek tej wąskiej drogi ledwo wznosi się nad całkiem rozlegle mokradła, a sama droga jest chyba równo z lustrem rzeki, a może nawet poniżej...

Łęg nad Wartą

Już w drodze powrotnej między Łęgiem a DK1.

Powrót do spisu wycieczek »»»Z wyjątkiem nielicznych fragmentów gdzie podaję autora, wszystkie teksty, zdjęcia, kod i layout na stronach www.jurapolska.com, www.jurapolska.pl, www.kajakiempopilicy.pl są mojego autorstwa i wykorzystanie ich na jakimkolwiek polu możliwe jest tylko i wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody.

JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę


2001-2020 © Michał Demel
tel. 692 47 58 25 lub 602 29 58 24
JuraPolska.com & KajakiemPoPilicy.pl