Teraz jest 06 maja 2025, 23:02




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 31 mar 2009, 10:14 

Dołączył(a): 31 mar 2009, 09:25
Posty: 2
Lokalizacja: Sosnowiec
Witam wszystkich!

Jestem tu nowy a na tą stronke trafiłem gdyż jestem miłośnikiem Jury i turystyki rowerowej Wiosna już nadeszła ( nie tylko kalendarzowa ) więc rower czas wyjąć i ruszyć na szlak.
Stąd pytanie do Was;

Znacie jakąś internetową mapę turystyczna, najlepiej rowerową? Chodzi o to żeby była dokładna i jesli by była bez zaznaczonych szlaków to żeby było ścieżki widać. TEREN : Pogoria 1,2,3 i ta największa nowa 4 ka, i od tych Pogorii na północ, północny wschód tak żeby rowerem można było do Zawiercia od Pogorii dojechać. Podobno jadąc scieżkami i szlakami rowerowymi można przez Łazy dojechać do Zawiercia ( oczywiście nie wjeżdżając do miasta, NIE ZNOSZE JEZDZIĆ PO DROGACH ASFALTOWYCH GDZIE CO CHWILA MIJA MNIE JAKIŚ SAMOCHÓD – CO INNEGO DROGA ASFALTOWA GDZIE AUTO MIJA NAS RAZ NA 10 MINUT, TAK JAK W DOLINIE Będkowskiej np. ) i są to ponoć naprawde super tereny, malownicze, fajne szlaki dla turystyki rowerowej itd, itp i co ważne jedzie się cały czas drogami leśnymi, polnymi

Mój plan to jechać pociągiem do Dąbrowy Górniczej na PKP Gołonóg, i stamtąd smignąć rowerem do Zawiercia .

Jeśli nikt z Was nie wie gdzie można w Internecie taką mapkę znaleźć to proszę, poradźcie jaką mapę, czy przewodnik kupić, w Empiku tak żeby była najbardziej aktualna i dokładna, zawierająca dużo opisów, gdzie warto jechać, trudność i rodzaj szlaku rowerowego itp.

Jeśli możecie mi polecić też jakieś fajne miejsca, szlaki rowerowe, w okolicach Zawiercia tak w promieniu 20 km. ( mogą być tez piesze, tzn trudne dla roweru ) to piszcie.

Pozdrawiam

kolarz


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 mar 2009, 15:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2009, 18:25
Posty: 1962
Lokalizacja: Jura Płn
Ja znam tylko taka mape gdzie mozna zobaczyc male drogi lesne/ polne tu a jesli chodzi o normalne mapy to raczej ten teren nie jest objety na mapach Jury (moze Wyz. Slaska?)

_________________
Kill on tour '(^^)'
ObrazekObrazekObrazek


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 kwi 2009, 22:01 

Dołączył(a): 13 paź 2008, 14:09
Posty: 2
Lokalizacja: Katowice
mapę robili chyba specjalnie dla Ciebie:)


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 kwi 2009, 22:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 mar 2007, 20:29
Posty: 3061
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Na GPS Garmina tu:

http://mapcenter2.cgpsmapper.com/mapview.php?id=2527


Załączniki:
okdabrow.jpg
okdabrow.jpg [ 152.9 KiB | Przeglądane 5082 razy ]
Gora
 Zobacz profil WWW  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Teraz jest 06 maja 2025, 23:02


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL