KUPIECKI SĄSIEK W ŻARECKIEJ STODOLE Z WIELKANOCNYM JAJEM, 15 marca 2008, godz. 8.00-12.00
Kupiecki Sąsiek w Żareckiej Stodole otrzymał certyfikat Częstochowskiej Organizacji Turystycznej za najlepszy produkt turystyczny w 2006 r.
Impreza ma na celu promocję lokalnych produktów i specjałów związanych z Wielkanocą. Kupiecki Sąsiek to miejsce, w którym mają szansę zaprezentować się lokalni artyści i ludzie z pasją.
Do podziwiania:
malowane jaja kurze, jaja zdobione bibułkami, kwiatki z bibuły, świąteczne serwetki do koszyczka , świąteczne kurki, rzeźby
Do spróbowania:
Miód
Chleb tatarczuch
ser kozi wędzony
Do zabawy:
Dla widzów przygotowano specjalny konkurs: rzut piłką do jajka. Nagrodą jest strusie jajo ozdobione przez Karolinę Kaucz z Żarek
Miejsce:
Zabytkowa Stodoła pośrodku miejskiego targowiska w Żarkach (najlepsze dojście od małego parkingu przy ul. Leśniowskiej). W trakcie otwarcia działa terenowy Punkt Informacji Turystycznej.
Kolejne terminy otwarcia Kupieckiego Sąsieku: 24.05, 16.08.
Organizatorzy:
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Żarkach, Urząd Miasta i Gminy w Żarkach,
Uczestnicy Kupieckiego Sąsieku w dniu 15 marca 2008
Koło Zręczne Ręce z Żarek
Koło działa w MDK w Żarkach. Panie specjalizują się w wykonywaniu koronkowych i szydełkowych ozdób. Pokażą przepiękne serwetki, koronkowe czapki, ozdoby na jajka i inne ręcznie wykonywane cacka.
Jadwiga Plesińska z Żarek
Piecze najlepszy tatarczuch w województwie śląskim. W 2001 roku otrzymała Perłę najwyższą nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Dziedzictwa Kulinarnego. W 2005 roku Certyfikat Częstochowskiej Organizacji Turystycznej. Chleb wypieka się z mąki gryczanej, wody i drożdży.
Dorota i Robert Chrostowscy z Ostrowa, Kozia Zagroda
Właściciele gospodarstwa (na Szlaku Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych) w miejscowości słynącej z lasów. Od kilku lat mają na swoim podwórku kozy. Trudnią się sprzedażą koziego mleka, wyrabiają sery.
Emil Kałuża z Suliszowic
W zagrodzie ma 40 pszczelich rodzin. Pszczoły uwijają się na ekologicznych, czystych łąkach. Pan Emil podróżuje z pszczołami na wrzosowiska, aby mogły skorzystać z dobrodziejstw wrzosu. Na ziemie żarecką przybył z okolic Cieszyna. Pszczołami zajmuje się od 7 roku życia. Należy do Związku Pszczelarskiego.
Danuta Kozieł z Jaroszowa
Z wykształcenia jest zdobnikiem szkła. Pięknie zdobi malowane ręcznie szkło, porcelanę. Wykorzystuje motywy żareckie oraz jurajskie.
Dagmara Magiera z Przybynowa
Pani Dagmara specjalizuje się w rękodziele. Do stodoły przywiezie wydmuszki ozdobione bibułką, ręczna robota zachwyca precyzją i finezją.
Janusz Ochocki z Żarek
J. Ochocki prowadzi Galerię Rzeźby w Żarkach. Od lat pasjonuje go praca w drzewie. Wykonuje świątki, rzeźbę ogrodową, stylizowane figury.
Zofia Morawiec z Łutowca
Specjalizuje się w kwiatach bibułkowych, które przywiezie do żareckiej stodoły.
Prowadzenie imprezy: Karolina Cacoń
Malowanie świątecznych motywów na twarzach dzieci: Karolina Kaucz
_________________ JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Wartą. Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy. Profil na FB
|