Jurajskie Forum Dyskusyjne
http://forumjurajskie.pl/

Co to jest KUBOJ
http://forumjurajskie.pl/viewtopic.php?f=23&t=2514
Strona 1 z 1

Autor:  jurasikprog [ 20 kwi 2008, 13:06 ]
Tytuł:  Co to jest KUBOJ

:D jak w tytule. :mrgreen:

Autor:  przemek_g [ 20 kwi 2008, 13:12 ]
Tytuł:  Re: Co to jest KUBOJ

hmm nie wiem, ale może link ma coś z tym wspólnego?

http://www.allegro.pl/item331323434_kie ... kuboj.html

Autor:  jurasikprog [ 20 kwi 2008, 14:30 ]
Tytuł:  Re: Co to jest KUBOJ

nie to nie to. kuboj to coś bardziej banalnego. Powinni to wiedzieć mieszkańcy jury północnej szczególnie z rejonu Zawiercia i Myszkowa.

Autor:  michalk31 [ 20 kwi 2008, 14:42 ]
Tytuł:  Re: Co to jest KUBOJ

Zagadka nietypowa :P no "kuboj" to określenie kaptura od kurtki czy bluzy :lol:

Autor:  przemek_g [ 20 kwi 2008, 15:49 ]
Tytuł:  Re: Co to jest KUBOJ

Q-Boy to pewnie pseudonim jakiegoś Rap Super Star,

ale poważnie to nie mam pojęcia :/

Autor:  jurasikprog [ 20 kwi 2008, 15:57 ]
Tytuł:  Re: Co to jest KUBOJ

tak to kaptur, ale zapytajcie kiedyś kogoś z polski. Jestem też ciekaw, skąd ten kuboj się wziął

Autor:  Marek [ 21 kwi 2008, 08:29 ]
Tytuł:  Re: Co to jest KUBOJ

He he, rzeczywiście, takie określenie kaptura pamiętam z dzieciństwa. Ciekawe, że dosyć długo sądziłem że na saksofon mówi się "saksefon". Wujek Zygmunt grał na saksefonie :lol: :lol: :lol:

A wiecie co to są "fity" i "siajty" ? Albo "węglowiec"?

Autor:  wojtex [ 21 kwi 2008, 11:41 ]
Tytuł:  Re: Co to jest KUBOJ

Jo jużem zapomnioł troche naszy mowy!

Autor:  RafRaf [ 21 kwi 2008, 20:46 ]
Tytuł:  Re: Co to jest KUBOJ

Jak się nie mylę to: 10 siajtów ma kubik.

Autor:  Marek [ 21 kwi 2008, 21:26 ]
Tytuł:  Re: Co to jest KUBOJ

O to to, to o to chodzi. To miara objętości drewna, podsłuchałem kiedyś, bodajże w wieku 8-9 lat, jak ojciec gadał z jakimś facetem ile na nową podłogę trzeba drewna.

A węglowiec, to miejsce w Zawierciu, gdzie handlowało się węglem, był na końcu obecnej ulicy chyba Leśnej (?) tuż za dworcem PKP/PKS (przedłużenie niegdysiejszej ulicy Okrzei na południe). Teraz są tam chyba garaże.

Autor:  michalk31 [ 21 kwi 2008, 21:38 ]
Tytuł:  Re: Co to jest KUBOJ

Idziemy leśną, mijamy światła i mamy ulicę Sikorskiego dalej jest skrzyżowanie(bardzo skomplikowane dla początkujących kierowców :lol: ) za tym skrzyżowaniem jest ulica Dmowskiego, i na jej końcu gdy dotrzemy do spacerowej - jest dawny "węglowiec" - pamiętam to określenie z dzieciństwa. Tak samo jak moi rodzice używają dawnych nazw ulic, Duracza zamiast Marszałkowska, czy 1-go maja zamiast Piłsudskiego :P Sam mieszkam na dawnej Okrzei :lol:

Autor:  konto usunięte [ 22 kwi 2008, 07:47 ]
Tytuł:  Re: Co to jest KUBOJ

Dla nas ul. Marszałkowska była zawsze Marszałkowską. To komuniści próbowali odcinać się od przeszłości i wprowadzili Duracza - działacza komunistycznego. I jak widzę udało im się.

Autor:  le_szek [ 22 kwi 2008, 11:54 ]
Tytuł:  Re: Co to jest KUBOJ

ZAM napisał(a):
Dla nas ul. Marszałkowska była zawsze Marszałkowską. To komuniści próbowali odcinać się od przeszłości i wprowadzili Duracza - działacza komunistycznego. I jak widzę udało im się.


Aż tak źle nie było :)
Jak w podstawówce w latach 80. chodziliśmy do papierniczego, to zawsze na Marszałkowską :)

Autor:  Marek [ 22 kwi 2008, 15:40 ]
Tytuł:  Re: Co to jest KUBOJ

Ach, słynny papierniczy przy Polmozbycie, tam to były artykuły, można było kupić deskę kreślarską (kupiłem kiedyś razem z przykładnicą i innym sprzętem).

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/