Wg mnie brzmią ciekawie nazwy map (z wyszukiwarki
www.szukajwarchiwach.pl), po wpisaniu hasła 'Ołudza", daty wytworzenia to około połowa XIX wieku:
"Pierworys Urządzenia Wsi Ołudza i Wólka Ołudzka przeznaczonych na Fundusz Towarzystwa Kredytowego Ziemskiego przy Majoracie Rokitno w Guberni Radomskiej ... położonych"
Mapa 1:5000 4 arkusze po polsku w AP Radom
oraz też w AP Radom:
"Karta Generalna Geometryczna z innych Mapp na niniejszą miarę dla dokładniejszego sądu zainformowana z wyrażeniem tak Duktów stron w sporze będących jaki lenii przez tenże Sąd kompromisarskie z kopcami ustanowionych przeze mnie Ignacego Skrzecz Zwierkowskiego J.KMci i Rzeczpospolitej [dot. wsi Siedliszcze]"
Ten tytuł pbrzmi jakby był niekompletnie przepisany. Niby dot. "Siedliszcze", ale w indeksie nazw jest też Ołudza, Rokitno, Zawady, Siedliszowice.
Są to mapy, jest informacja, że dla potrzeb jakiegoś sądu w jakiejś spornej sprawie. To tylko na szybko wybrane przykłady, nie szukałem ani dokładnie ani poprzez inne nazwy okolicznych miejscowości.
Gdyby się okazało, że teren jakoś kiedyś należał do Rokitna Szlacheckiego itp. to znowu jest całe "archiwum Poleskich z Rokitna Szlacheckiego" w arch. państw. w Katowicach, także sprawa jest "rozwojowa".
Ja tam z założenia żadnym gminnym danym nie wierzę ;-D. O istnieniu Trzcińca w ciągu jednej długiej jak mówią tubylcy "prostej drogi z zakrętami" informuje mała granatowa tabliczka chyba na drzewie, którą zapewne zawiesił jakiś trzcińcowy hobbysta

bo gabarytami i kolorem nie przypomina tablic gminnych. Ale Trzciniec jest na przedłużeniu długiej prostej ulicy z mnóstwem domów (jedna z kolonii Ołudzy), a za niewielki kawałek jest kolejna Ołudza z mnóstwem mieszkańców. Generalnie jest kogo pytać.