Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy...


Jura Krakowsko Częstochowska - spacer - okolice Mełchowa - 4.03.2023r.

Kolejne kilkanaście km na przełaj po lasach i bagienkach, w okolicach z poprzedniego wyjazdu. Dokładniej między Lelowem, Mełchowem, a Teodorowem (Machnacz, Machniak, Wichulec, Olszec, Smugi).

Foto z Samsung GX10 i Xcover4s przepuszczone przez SilkyPix

Machnacz koło Mełchowa

Niewielki śródleśny zbiornik wodny "Machnacz", wcześniej przeszedłem przez Machniak gdzie typowe trzęsawisko z falującym dywanem roślinności.Mała chmara jeleni które wybiegły z lasu na łąki jakieś 20m ode mnie, ale że mżyło to aparat schowany. Zanim go wytargałem zatrzymały się na drugim krańcu łąk...Wytęż wzrok ;)Z bliska...W końcu świeża tyka i od razu spora, w "moim" lesie raczej takiej nie znajdę.
No chyba że byk którego zeszłoroczne poroże znalazłem 21.02.23 się uchował, nic go nie zjadło ani myśliwi "nie zredukowali".Ponad 90cm długości, waga 2,6kg - 14 a może jednak 16-tak? (z tyłu odnoga ma ok. 4-5cm)

Powrót do spisu wycieczek »»»Z wyjątkiem nielicznych fragmentów gdzie podaję autora, wszystkie teksty, zdjęcia, kod i layout na stronach www.jurapolska.com, www.jurapolska.pl, www.kajakiempopilicy.pl są mojego autorstwa i wykorzystanie ich na jakimkolwiek polu możliwe jest tylko i wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody.

JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę


2001-2024 © Michał Demel
tel. 692 47 58 25 lub 602 29 58 24
JuraPolska.com & KajakiemPoPilicy.pl