Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy...


Jura Krakowsko Częstochowska - wycieczka piesza - Na skraju Doliny Górnej Warty - 17.04.2021r.

W końcu się delikatnie pogoda poprawia, co prawda dalej lekko pada od czasu do czasu, ale śnieg stopniał i deczko cieplej. 2stC o godz. 14 znaczy, a jest 17 kwietnia.
W lasach Doliny Górnej Warty (między Włodowicami a Mrzygłodem) wody ilości ogromne, przy odrobinie samozaparcia dało by się górską jedynką spłynąć Parkoszowickim Potokiem od zalewu do Warty.... O chodzeniu olsami można zapomnieć, ledwo na wysokości Kopanin dało się przejść, koło Nierady wody i błota po pas pewnie.
Zwierzaków dużo, jednak warunki foto bardzo kiepskie i wszystkie trzymały się daleko, poza jednym wyjątkiem. Na bagienkach koło Kopanin spotkałem ponownie białe psiaki. Na pewno większego i dwa mniejsze, ale czy trzeci był tego w gąszczu nie dostrzegłem. Ciekawe czy dziko przez ostatnie 2 lata żyją czy to hasające od czasu do czasu psy z Kopanin lub innej okolicznej wioski?

Fotki z Samsunga GX10.
między Kopaninami a Mrzygłodem

Na skraju bagienek piaszczysta nora w korzeniach dorodnego drzewa.

między Kopaninami a Mrzygłodem

Między asfaltem do Mrzygłodu a Parkoszowickim Potokiem., nawet tu przejść się nie dało...

między Kopaninami a Mrzygłodem

Psiaki leśne, te same co w marcu 2019

między Kopaninami a Mrzygłodem

Beton w lesie ;)
A tak poważniej to naturalne zlepieńce o różnorodnej kolorystyce i średnicy ziaren występujące masowo pod warstwą gleby i często wykopywane przez zwierzęta. Miejsce idealnie na granicy utworów górnego triasu (formacje z Lisowa) oraz osadów jury dolnej i nie potrafię ich właściwie przypisać.

Powrót do spisu wycieczek »»»Z wyjątkiem nielicznych fragmentów gdzie podaję autora, wszystkie teksty, zdjęcia, kod i layout na stronach www.jurapolska.com, www.jurapolska.pl, www.kajakiempopilicy.pl są mojego autorstwa i wykorzystanie ich na jakimkolwiek polu możliwe jest tylko i wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody.

JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę


2001-2022 © Michał Demel
tel. 692 47 58 25 lub 602 29 58 24
JuraPolska.com & KajakiemPoPilicy.pl