Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy...


Jura Krakowsko Częstochowska - wycieczka piesza - Ojcowski PN w najpiękniejszym jesiennym wydaniu... - 19.10.2021r.

Po kilku dniach kiepskiej pogody wspaniały słoneczny dzień i komercyjny zlecenie przewodnickie na popołudniowe zwiedzanie OPN, a dokładniej standardowy spacerek z centrum Ojcowa dnem Doliny Prądnika do Bramy Krakowskiej skąd przez Ciasne Skałki do Groty Łokietka i powrót.
Na blogu fotorelacji z Ojcowa, mimo iż w sezonie wycieczkowym jestem tam min. 3-4 razy w tygodniu, zbyt wiele nie ma. Zazwyczaj harmonogram jest bardzo napięty, poza tym tłumy zwiedzających i za bardzo nie mam ochoty nawet na pstryki w biegu. Tym razem było inaczej, a warunki wspaniałe :)

Fotki z Sony TX30 nawet w 1/3 nie oddają tego co było w naturze.
Ojcowski Park Narodowy

Rzut oka w stronę Cichych Skał koło rozjazdu pod Grodziskiem gdzie zazwyczaj zostawiam samochód i robię 2km spacer do Ojcowa.

Ojcowski Park Narodowy

Popadający w ruinę dom Jastrzębskich (Zdulskich) z 1895r. u wrót Ojcowa z myszołowem ponad drogą.

Ojcowski Park Narodowy

Skały Panieńskie, Willa pod Koroną, Igła Deotymy, czyli jeden z "żelaznych punktów" podczas spaceru w OPNie.

Ojcowski Park Narodowy

Widok z Jonaszówki na Bystre

Ojcowski Park Narodowy

Młodzież miała przerwę na pałaszowanie pizzy, co wykorzystałem by wdrapać się na Jonaszówkę i krótki spacer Dol. Sąspówki.

Gołaczewy

Wracam nie jak zazwyczaj przez centrum Wolbromia, a boczkiem po górkach przez Gołaczewy (na fotce kościół w ich centrum) i Kaliś. Widoki na oświetlone niskim słońcem wzgórza nad Doliną Białej Przemszy coś niesamowitego.

Powrót do spisu wycieczek »»»Z wyjątkiem nielicznych fragmentów gdzie podaję autora, wszystkie teksty, zdjęcia, kod i layout na stronach www.jurapolska.com, www.jurapolska.pl, www.kajakiempopilicy.pl są mojego autorstwa i wykorzystanie ich na jakimkolwiek polu możliwe jest tylko i wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody.

JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę


2001-2022 © Michał Demel
tel. 692 47 58 25 lub 602 29 58 24
JuraPolska.com & KajakiemPoPilicy.pl