Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy...


Jura Krakowsko Częstochowska - spacer - Rabsztyn i Januszkowa - 20.06.2023r.

Dziś pół prywatnie, pół zawodowo w środkową część naszej Jury. Tzn. Rabsztyn i Januszkowa + przejazd bocznymi drogami po okolicznych wioskach. W Rabsztynie niewiele się zmieniło od mojej poprzedniej wizyty sprzed lat, no szkoda że wejście nie przez bramę, a kafejkę.
Mimo że jesteśmy oboje przewodnikami trzeba było kupić bilety ( na Chęciny, leżące daleko poza regionem naszych uprawnień, nie było konieczności). Widoczki jak za dawnych czasów, natomiast zdecydowanie bardziej pasuje mi połączenie drewna i kamienia, próba łączenia starego z nowoczesną stalą i szkłem nie specjalnie. Ale to oczywiście prywatna opinia, za to roślinność naskalna super :)

Foto dokumentacyjne z Xcover4s przepuszczone przez SilkyPixRabsztyn z suchej fosy widzianyGdyby nie pawilon i zewnętrzne schody...Wojtek (Przewodnik Ogrodzieniec Guide) w pracyNa zamku wysokim, fotka tego miejsca sprzed 20 lat jest w fotorelacji z 22.12.2003Widoczek w kierunku Pasma Smoleńsko-Niegowonickiego, bliżej Grzęda OlkuskaChata KocjanaWiatrołomy pod szczytem JanuszkowejJednak jesienią tu najpiękniejStromo i kamieniście, kiedyś raz jeden jedyny zjechałem tam rowerem.

Powrót do spisu wycieczek »»»Z wyjątkiem nielicznych fragmentów gdzie podaję autora, wszystkie teksty, zdjęcia, kod i layout na stronach www.jurapolska.com, www.jurapolska.pl, www.kajakiempopilicy.pl są mojego autorstwa i wykorzystanie ich na jakimkolwiek polu możliwe jest tylko i wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody.

JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę


2001-2024 © Michał Demel
tel. 692 47 58 25 lub 602 29 58 24
JuraPolska.com & KajakiemPoPilicy.pl