Między Wartą, Nidą i Pilicą - fotorelacje autora JuraPolska.com z prywatnych wycieczek pieszych, rowerowych i kajakowych.
Jura Krakowsko - Częstochowska


wycieczka rowerowa - na MTB po okolicy - 22.11.2016

W słoneczny listopadowy dzień, przy temperaturze grubo przekraczającej 15stC wybrałem się na przejażdżkę MTB po okolicznych górkach. W planie była krótka trasa sticte terenowa, a w dzień kolejny myślałem o długiej trasie do Małogoszczy. W trakcie wyjazdu okazało się że do Małogoszczy będę się musiał wybrać w innym terminie, pojadę za to nad Pilicę, a trasę terenową ograniczyć trzeba było i do domu asfaltem wrócić.

Dystans ok. 45km
Włodowice - Skałki Podlesickie - Skałki Kroczyckie - Browarek - Pradła - Dolina Krztyni - Siamoszyce - Skarżyce - Włodowice
Mapa wycieczki

Mapa wycieczki, link do mapki on-line na GPSies. Tym razem to faktyczny zapis z GPS (aplikacja OsmAnd), ale dokładność szczególnie na zalesionych górkach jest powiedzmy przeciętna.

Włodowice

Z Włodowic wyjeżdżam asfaltem by przed pierwszymi domami Rzędkowic odbić na "polne" drogi przez olbrzymie połacie nieużytków wiodące w kierunku zalesionych Skałek Podlesickich.

okolice Rzędkowic

Centrum Północnej Jury, widok na Wilczy Kamień i zalesione wzgórza Skałek Podlesickich/Morskich. Strasznie dawno nie jeździłem tu rowerem, za to chodzę regularnie jesienią/zimą. Zresztą odcinek między skrajem Włodowic a czerwonym szlakiem między Apteką a Sowią przeszedłem dzień wcześniej z psem.

Bukowe Skały

Bukowe Skały, skąd szybki zjazd czerwonym pieszym szlakiem Orlich Gniazd pod Górę Zborów.

Góra Zborów

Z "przełęczy" między Berkową a Dudnikiem podjeżdżam do granicy rezerwatu i trawersującą ścieżką skrajem rezerwatu do Kajetanówki.

Skałki Kroczyckie

Na niebieskim pieszym szlaku Warowni Jurajskich biegnącym grzbietem Skałek Kroczyckich.

Skałki Kroczyckie

Nad Kostkowicami.
Za mną jeden z najprzyjemniejszych w okolicy odcinków z dwiema krótkimi "ściankami" (tej na Jastrzębnik nigdy w całości nie udało mi się podjechać ) i długimi zjazdami. Na jednym z takich zjazdów musiałem mocno przyhamować by nie wkomponować się w ciągnik zwożący drewno.

Skałki Kroczyckie

Wąski przesmyk między skałami na podjeździe Słupska, skąd szybki zjazd od Zalewu Kostkowice. Na stromej ścieżce dobity amortyzator trafia w poprzeczny korzeń i niewiele brakuje bym glebę w pięknym stylu zaliczył...

Białka Zdowska

"Wygnane" z kostkowickiego zalewu bobry na dobre przeniosły się w dół Białki Zdowskiej i między mniejszym zalewem a ośrodkiem harcerskim wielkie tamy stopniami spiętrzające potok pobudowały.

Kostkowice

Kawałeczek dalej pokonuję bród na Wodzącej.

Białka Zdowska

Białka przed Browarkiem, zimą 2015 popływaliśmy troszkę tu kajakiem.

Białka Zdowska

Białka w Białej Błotnej.

Krochmalnia

Zniszczony duży dom przy młynie w Krochmalni.

Pradła

Pradła, bardzo charakterystyczna kapliczka na rozstajach drogi DW794 (Pilica - Lelów) i DK78 (Zawiercie - Jędrzejów).
Odwiedzam w sklepie Jurasika i po ostatecznym potwierdzeniu wyjazdy nad Pilicę, wracam do domu już asfaltem tak by przygotować sprzęt przed zmrokiem.

Pradła

Pradła Piec, dalej aż do Siamoszyc jadę Doliną Krztyni.

Przyłubsko

Zespół źródeł, przekształconych na ujęcie wody, w Przyłubsku.

Przyłubsko

Uregulowana Krzynia między Przyłubskiem a Młynami.

Siamoszyce

Potężne źródła Krztyni na dnie Zalewu Siamoszyce - TUTAJ zdjęcia z poprzedniego oczyszczania zalewu w 2003r.

Siamoszyce

Bród na Więcce w Siamoszycach.

Skarżyce

Skała Czubata w Skarżycach.

Powrót do spisu wycieczek »»»Z wyjątkiem nielicznych fragmentów gdzie podaję autora, wszystkie teksty, zdjęcia, kod i layout na stronach www.jurapolska.com, www.jurapolska.pl, www.kajakiempopilicy.pl są mojego autorstwa i wykorzystanie ich na jakimkolwiek polu możliwe jest tylko i wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody.

JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę


2001-2020 © Michał Demel
tel. 692 47 58 25 lub 602 29 58 24
JuraPolska.com & KajakiemPoPilicy.pl