Między Wartą, Nidą i Pilicą - fotorelacje autora JuraPolska.com z prywatnych wycieczek pieszych, rowerowych i kajakowych.
Jura Krakowsko - Częstochowska


wycieczka rowerowa - Wycieczka FJ/TJ z Pilicy na Wyżynę Miechowską - 28.03.2016
Miało być jak w tytule, czyli w 2 dzień Świąt Wielkanocnych wraz z chętnymi uczestnikami Forum Jurajsiego jedziemy w trasę z Pilicy na Wyżynę Miechowską i wschodnie opłotki Jury. Wyjazd planowany na końcówkę lutego, a że pogoda wczesną wiosną wyjątkowo kapryśna nic z tego nie wyszło. W świąteczny poniedziałek rano aura taka sobie, ale wszystkie prognozy zgodnie wieściły że dzień będzie słoneczny i tak faktycznie było. Przed godz. 10 spotykam się z Killem pod "ratuszem" w Pilicy, po akademickim kwadransie nadjeżdża Sławek i ruszamy. Do Wierbki bokiem przez Dobrą i kawałek gruntówką wzdłuż Pilicy, niestety przy wyjeździe na asfalt "odcina mi zasilanie". Droga do Żarnowca płaska, asfalt przyzwoity to nawet się toczę z nadzieją że na rynku posiedzę chwilę na ławce i wszystko wróci do normy. I faktycznie odpoczynek poprawił mi samopoczucie na tyle że ruszamy dalej. Po płaskim jak tako, jednak "na górce" w Koryczanach (w normalnej sytuacji dla mnie jest tam płasko) zaczynam coraz bardziej odstawać od towarzyszy, na szutrze biegnącym skrajem lasu do Przesieki schodzę z roweru. Jest kiepsko, choć nie na tyle żebym po solidnym odpoczynku nie dał rady sam wrócić... Panowie postanawiają ruszyć w dalszą trasę, ja jeszcze ze 20minut siedzę grzejąc się w wiosennym słoneczku na skraju sporej poręby gdzie pełno śpiewających ptaków. W końcu zbieram się i powolutku, z prędkością ludności na składakach z kościoła jadącej, w drogę powrotną po własnym śladzie. Wściekł byłem na siebie strasznie - taki dzień zmarnowany. W planie 100km fajnej wiosennej jazdy po uroczych okolicach, wyszło to co wyszło.

Mapa wycieczki

Dolina Górnej Pilicy

Polna droga równoległa do Pilicy na wysokości Kleszczowej, jeszcze wszystko jest OK.

Żarnowiec

Rynek w Żarnowcu, panowie znaleźli jakąś pustą flaszkę weselną i łobuzy głupie foty pstrykali ;) jak zalegałem na ławeczce

Koryczany

Koryczany - na wschodnich peryferiach Powiatu Zawierciańskiego.

Przesieka

Przesieka-Serwituty, widok na Garb Wodzisławski, a kilkadziesiąt metrów w lesie po lewej stronie znajduje się najdalej na wschód wysunięty skrawek woj. śląskiego. Stąd po solidnym odpoczynku wracam.

Koryczany

Gmina Żarnowiec wita.

Koryczany

W Koryczanach kilka starych domów jeszcze się ostało, ale w większości to ich ostatnie chwile. W pobliskiej Kozłówce latem 2015r. pstryknąłem fotkę "bliźniakowi" w całkiem dobrej kondycji.

Koryczany

Wąski asfalt z Koryczan w Dolinę Uniejówki i do Zabrodzia

Zabrodzie

Charakterystyczne dla tej pory roku i Wyżyny Miechowskiej fiołki kwitnące w Zabrodziu.

Wola Libertowska

Galeria Antoniego Toborowicza - Muzeum krzyży i kapliczek w Woli Libertowskiej.

Dolina Górnej Pilicy

Dolina Górnej Pilicy, od zachodu chmurki straszą trochę, ale...

Dolina Górnej Pilicy

wystarczy popatrzeć w drugą stronę i cieszyć się wiosennymi widokami.

Wierbka

Poniżej młyna w Wierbce kaczki telewizję mają...

Powrót do spisu wycieczek »»»Z wyjątkiem nielicznych fragmentów gdzie podaję autora, wszystkie teksty, zdjęcia, kod i layout na stronach www.jurapolska.com, www.jurapolska.pl, www.kajakiempopilicy.pl są mojego autorstwa i wykorzystanie ich na jakimkolwiek polu możliwe jest tylko i wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody.

JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę


2001-2020 © Michał Demel
tel. 692 47 58 25 lub 602 29 58 24
JuraPolska.com & KajakiemPoPilicy.pl